Rusza czwarta edycja Klubu Zdrowomocnych, prowadzonego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Specjaliści podpowiedzą uczestnikom klubu, jak zgubić zbędne kilogramy.Wszystkie spotkania są bezpłatne.
24 października rusza kolejna edycja spotkań w ramach Klubu Zdrowomocni. Klub Zdrowomocnych to cykl spotkań i wykładów, poświęconych prowadzeniu zdrowego trybu życia. Uczestnicy projektu są pod opieką specjalistów – dietetyka Magdaleny Tańskiej oraz doradcy żywieniowego Sylwii Laskowskiej. Zmotywują oni do zmiany codziennych nawyków żywieniowych i zachęcą do aktywnego trybu życia. Klubowicze będą także mieli okazję do spotkań z osobami, którym już udało się zredukować masę ciała. Będzie to dodatkowa motywacja do działania.

Kto może przyłączyć się do Klubu Zdrowomocni? Wszyscy, którzy chcą w zdrowy sposób uzyskać prawidłową masę ciała, ale brakuje im motywacji do działania.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. – Każde spotkanie rozpoczyna się od pomiarów składu ciała za pomocą analizatora składu ciała, sprawdzamy masę ciała, ilość tkanki tłuszczowej, mięśniowej i zawartość wody w organizmie – wymienia dr Magdalena Tańska, dietetyk z Poradni Promocji Zdrowia SPMZOZ w Słupsku. – W ten sposób sprawdzamy nie tylko liczbę zredukowanych kilogramów, ale także ubytek tkanki tłuszczowej. Spotkania Klubu Zdrowomocni to przede wszystkim wymiana doświadczeń. Uczestnicy dzielą się swoimi sukcesami i trudnościami związanymi ze zmianą nawyków żywieniowych. Nawyki żywieniowe kształtowane są już w dzieciństwie i ich zmiana wymaga ogromnej determinacji. Spotkania w grupie ułatwiają zmotywowanie się do zmian, a także wytrwanie w swoich postanowieniach. Najlepiej, gdyby tryb żywienia, jaki prowadzą obecnie nasi uczestnicy stał się modelem żywienia na przyszłość. Zachęcamy naszych Klubowiczów do prowadzenia dzienniczka dietetycznego, który jest doskonałą metodą oceny żywienia. Ponadto dzielimy się swoimi przepisami dietetycznymi na przykład na dietetyczne słodycze, sałatki czy inne przekąski.

Spotkania w ramach Klubu są bezpłatne i odbywają się w Sali Rodzenia na trzecim piętrze Przychodni Rejonowej przy ulicy Westerplatte 1 w Słupsku. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 października 2019 r. o godz. 15. 30. Swój udział zgłaszać można pod numerem telefon 59 844 76 16 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Poradni Promocji Zdrowia.