Szkoła Rodzenia Na Medal!

Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekt unijny
BIP

Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin - Jakość życia" wygrała w ogólnopolskim konkursie dla szkół rodzenia.

Szkoła Rodzenia Na Medal to cykl konkursów, w których brać mogą Szkoły Rodzenia z terytorium całego kraju. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych i najbardziej zaufanych wśród rodziców placówek oraz wsparcie świadomości społecznej. Konkurs organizowany przez firmę Prenatalis trwał od czerwca do listopada 2020 r. Była to już trzecia edycja tego konkursu, jednak nasza szkoła brała w nim udział po raz pierwszy. Szkoła Rodzenia mieszcząca się w przychodni przy ul. Westerplatte 1 zdobyła największą ilość głosów - 103!

Szkoła Rodzenia działa już od ponad 10 lat. Uważamy, że udział w konkursie był doskonałym momentem na pokazanie z jakim zaangażowaniem i pasją nasi specjaliści dzielą się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami szkoły.

Szkołę Rodzenia tworzą dwie położne: koordynatorka szkoły Amelia Kosińska-Wiatrak oraz Elżbieta Kostrzewa, a także zespół specjalistów, a łączy ich jedno: pasja do tego co robią, radość w dzieleniu się swoją wiedzą. Nasi specjaliści na co dzień pracują między innymi w słupskim szpitalu, na oddziale położniczym czy neonatologicznym. Szkoła powstała w 2009 r. jako część projektu “Zdrowie - Mama i Ja”. Do kwietnia 2011 r. środki na jej działanie pochodziły z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Aktualnie projekt finansowany jest z budżetu Miasta Słupska, a realizowany jest przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Osoby prowadzące zajęcia: Amelia Kosińska-Wiatrak - położna/koordynator poradni, Elżbieta Kostrzewa - położna, Sławomir Kaliński - lek. med. spec. ginekolog-położnik, Magdalena Kukulska - lek. neonatolog, Magdalena Tańska - dr nauk o zdrowiu, Maja Rivera - psycholog, Katarzyna Pakuła - fizjoterapeta, Krzysztof Nowak - Moszczyński - psycholog, Małgorzata Domżalska - instruktor jogi, Aleksandra Włodarczyk - instruktor pilatesu, Gabriela Wólczyńska - położna/doradca laktacyjny, Krystyna Mazurkiewicz - edukator seksualny, pedagog i terapeuta rodzinny.

Program: Psychoprofilaktyka ciąży i porodu; Fizjologia noworodka; Psychologiczne aspekty ciąży; Karmienie piersią, problemy z laktacją; Przebieg i fazy porodu naturalnego i patologicznego; Połóg i antykoncepcja; Dieta ciężarnej mamy; Spotkanie z fizjoterapeutą uroginekologicznym; Rozwój i przyjazna pielęgnacja dziecka w 1 roku życia; Nauka prawidłowych zachowań w trakcie porodu; Wsparcie przy porodzie – zajęcia z partnerem; Przygotowanie rodziców do właściwej pielęgnacji noworodka; Pierwsza pomoc przedmedyczna w sytuacjach zagrażających życiu dziecka; Zwiedzanie traktu porodowego przez uczestników Szkoły Rodzenia wraz z położną; Połóg w praktyce; Spotkanie z położną środowiskowo rodzinną; Joga dla ciężarnych; Pilates dla ciężarnych; Spotkania z pracownikami MOPR, ZUS, PUP.

Zapraszamy na nasza stronę na Facebooku Szkoła Rodzenia Jakość narodzin - Jakość życia

back to top