Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekt unijny
BIP

Spotkanie online z dietetykiem podczas 15. Miejsca Kobiet w Słupsku

We wtorek 24 listopada w ramach 15. edycji Miejsa Kobiet w Słupsku odbyła się debata online poświęcona m.in. trudnej sztuce akceptacji swojego ciała, a także wpływie znacznej nadwagi i otyłości na zdrowie człowieka. Debata na żywo nawiązywała do filmu pt. "Grubaski na front". Gośćmi były ekspertki od psychologii, psychoterapii i zdrowego żywienia - w tym temacie wypowie się dr n. o zdr. Magdalena Tańska - dietetyk Poradni Promocji Zdrowia SPMZOZ w Słupsku, adiunkt w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku. Specjaliści rozmawiali o tym, jak tradycyjne kanony piękna, stereotypy związane z sylwetką i urodą, a także wizerunek kobiet prezentowany w mediach i w reklamie wpływa na obniżone poczucie własnej wartości, staje się przyczyną depresji i rezygnacji z czynnego życia społecznego. W trakcie dyskusji poruszone zostały kwestie związane z samoakceptacją i zdrowiem osób ze znaczną nadwagą.

Link do rozmowy: Debata Kino Rejs
15. edycja MIEJSCA KOBIET - organizatorami są Kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Triny Papisten.
Wydarzenie odbywa się  w dniach 20 - 29 listopada. Data ta nieprzypadkowo pokrywa się z terminem międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Celem festiwalu jest zwiększanie świadomości i wrażliwości na wciąż aktualny problem nierówności społecznej, a także wymiana doświadczeń i prezentacja dorobku artystycznego kobiet, nie tylko z naszego regionu.
Ze względu na pandemiczne obostrzenia i zamknięcie instytucji kultury w tym roku cały festiwal obędzie się w przestrzeni wirtualnej.

-----------------------------------------------------

Poradnia Promocji Zdrowia działa w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, a finansowanego przez Miasto Słupsk.

back to top