Projekt "Dziecko w Domu"

Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekt unijny
BIP

DZIECKO W DOMU – program edukacyjny Szkoły Rodzenia i Poradni Planowania Rodziny, w ramach projektu „Zdrowie – Mama
i Ja” , realizowany przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, finansowany przez Miasto Słupsk

Program kierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych nadzorowanych przez miasto Słupsk, który głównie ma na celu uświadomienie konsekwencji podejmowania nieprzemyślanych zachowań seksualnych.  Edukuje w zakresie świadomości seksualnej i odpowiedzialności za podjęte decyzje. Pierwszy stosunek płciowy jest istotnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka.  Jest to przeżycie mocno związane z przejściem z jednego etapu życia do drugiego, co więcej, jest wydarzeniem, którego nie można zmienić.  Dlatego zwłaszcza młodzi ludzie powinni o tym pamiętać i brać pod uwagę konsekwencje swoich poczynań. Program edukacyjny „Dziecko w Domu”  skłonienia do przemyśleń  na temat gotowości do posiadania własnego dziecka, uczy obowiązkowości, kształtuje empatię i poczucie odpowiedzialności. Pozwala, przez krótki czas, zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami dorosłego życia. Pobudza świadomość tego, że nasze zachowanie może mieć różne konsekwencje i bardzo ważne jest odpowiedzialne podejście i wyobraźnia.

Zajęcia programu mają za zadanie stworzenie bazy pojęciowej manualnej oraz określenie przesłań natury mentalnej w obszarze problemów związanych z opieką nad noworodkiem. Dodatkowo symulacja opieki nad noworodkiem ma uświadomić skalę trudności natury funkcjonalnej, ale też emocjonalnej związanych z faktem konieczności wykonywania szeregu zadań opiekuńczych w stosunku do małego dziecka. Do użytku mamy Lalki - symulatory niemowlęcia RealCare Baby niezwykle realne manekiny służące do nauki opieki nad niemowlakiem. Lale te płaczą, gdy są głodne, śmieją się, gdy są szczęśliwe, mają czkawkę, oddychają jak prawdziwe niemowlaki. Wymagają tyle samo opieki, co prawdziwe niemowlaki - trzeba je karmić, przewijać, kołysać, przytulać, przebierać, a wszystko po to, by oddać realizm opieki nad dzieckiem. Lala jest zaprogramowana na niecałe 3 dni opieki. Rozpoznaje tylko jednego opiekuna, który przez czas projektu, nosi na ręce specjalną opaskę

projekt-dziecko-w-domu-152.jpg

back to top