Zdrowe Ząbki Słupsk

Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekt unijny
BIP

Edukacja - higiena jamy ustnej (profilaktyka próchnicy) w obszarze funkcjonowania Poradni Promocji Zdrowia. Bezpłatne spotkania w przedszkolach, szkołach oraz żłobkach dla dzieci i rodziców na terenie miasta Słupska.

W ramach profilaktyki próchnicy u dzieci higienistka stomatologiczna z Poradni Promocji Zdrowia odwiedza miejskie przedszkola przekazując wiedzę na temat prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej. Właściwa higiena jamy ustnej jest najskuteczniejszym i najłatwiejszym sposobem zapobiegania chorobom zębów i jamy ustnej. Dlatego wypracowanie dobrych nawyków w dzieciństwie daje większą szansę na zdrowe zęby w dorosłym życiu. W celu poprawy stanu zdrowia jamy ustnej, zalecane jest przez lekarzy stomatologów szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie. Dzieci ze względu na słabszą mineralizację zębów mlecznych powinny odwiedzać dentystę co 3 miesiące. Szczoteczkę trzeba wymienić po każdej infekcji wirusowej (grypa, katar itp). Dziecko w wieku szkolnym może już także używać przeznaczonych dla swojego wieku płynów do płukania jamy ustnej oraz nici dentystycznych. Odporność na próchnicę u dzieci możemy zwiększyć przestrzegając zasad zdrowego odżywiania czyli np. spożywania pokarmów bogatych w białko, witaminy i sole mineralne oraz eliminowanie spożywania słodyczy, a w ramach przekąsek zastępowanie słodyczy np. produktami mlecznymi lub owocami.

Informacje i kontakt: 059 844 76 16

back to top