Zakład Rentgenodiagnostyki

Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekty dofinansowywane z budżetu państwa i państwowych funduszy celowych
Projekt unijny
BIP

Mammografia

W związku z realizacją Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi, Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku jest poddawany cyklicznym audytom klinicznym zdjęć mammograficznych. 

W tym celu do Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego z ramienia Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy wysyłane są 2 komplety reprezentatywnych zdjęć mammograficznych. 

Zespół 2 niezależnych audytorów ocenia ekspozycję, kontrast i ostrość zdjęć, a przede wszystkim:
- widoczność sutka, fałdu podsutkowego i mięśnia piersiowego,
- zachowanie symetrii ułożenia oraz równomierne uciśnięcie i rozłożenie tkanki gruczołowej

Co roku, po ogłoszeniu wyników audytu, Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku plasuje się w ścisłej czołówce pośród wszystkich placówek wykonujących podobne badania w Województwie Pomorskim. 

 

Jest to wynik starań jakie podejmujemy, aby utrzymywać jakość świadczonych przez nas usług na najwyższym poziomie dla pełnej satysfakcji naszych Pacjentów i w trosce o ich zdrowie.

back to top