Profilaktyka raka piersi

Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekt unijny
BIP

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Występuje częściej po menopauzie. Obserwacja częstości zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych wykazała, że drastyczny wzrost  zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 -65 roku życia.  Etiologia raka piersi nie jest dostatecznie jasna.                                                                                                        
Program profilaktyki raka piersi adresowany jest do kobiet w wieku 45 -74 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy, lub otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do  wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

W ramach programu przeprowadzone zostaną następujące świadczenia:

  • przeprowadzenie wywiadu i wypełnienie ankiety,
  • wykonanie badania mammograficznego; 2x2 zdjęcia mammograficzne wraz z opisem dokonanym przez lekarza radiodiagnostyki,
  • sporządzenie karty badania mammograficznego.
Decyzja dotycząca dalszego postępowania w zależności od wyniku badania potwierdzona pisemnie (w przypadku prawidłowego wyniku badania u kobiet bez czynników ryzyka wystarczy wynik badania). Kobiety z ujemnym wynikiem badania mammograficznego, nie zaliczone do grupy ryzyka zostaną poinformowane o wskazaniach do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 24 miesięcy.

Miejsce realizacji: 
Przychodnia Rejonowa ul. Tuwima 37. Rejestracja osobista lub telefoniczna   tel. 59 84 74 520

Czas trwania : do 30 czerwca 2024 roku
back to top