Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekty dofinansowywane z budżetu państwa i państwowych funduszy celowych
Projekt unijny
BIP

SŁUPSK MIASTEM PRZYJAZNYM DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH 

 
Najświeższe i najważniejsze informacje z regionu dla Ciebie i Twoich bliskich - zawsze w Twoim zasięgu. Dołącz do grona aktywnych! Aby przejść na stony serwisu dla niepełnosprawych klikniij  w zielone logo zamieszczone poniżej.
 

Karta Praw Pacjenta w alfabecie Braille'a

Wiemy jak ważne jest, by każdy pacjent czuł się w pełni zaopiekowany i otrzymał informacje w przyjaznej dla niego formie. W naszych przychodniach znajdują się Karta Praw Pacjenta w przekładzie na alfabet Braille'a. Odpowiedzialne za jej przygotowanie jest Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości.

INFORMACJA
dla pacjentów  niesłyszących i niemówiących

Prezydent Miasta Słupska oraz Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku  informują,  że w Przychodniach Rejonowych należących do SPMZOZ,  dla pacjentów niesłyszących  i niemówiących został uruchomiony system  rejestracji do lekarza  poprzez  wiadomość sms. Aby zarejestrować się  w  jednej z przychodni wystarczy  wysłać wiadomość sms z numerem PESEL. W odpowiedzi pacjent otrzyma informację  zwrotną z terminem wizyty, na którą w celu dokończenia rejestracji zobowiązany jest  odpowiedzieć  sms-em  o treści  „ potwierdzam”. Brak potwierdzenia terminu spowoduje anulowanie zgłoszenia. W przypadku  nieobecności lekarza pacjent zostanie o tym fakcie poinformowany  i otrzyma propozycję  nowego terminu wizyty.

Jednocześnie informujemy o możliwości skorzystania z usług licencjonowanych pielęgniarek, posiadająch umiejętność posługiwania się językiem migowym. Ze względów organizacyjnych zainteresowanych prosimy o zgłoszenia z jednodniowym wyprzedzeniem porzez sms lub telefonicznie przez osoby trzecie.

Numery systemu rejestracji przez wiadomość sms:

Przychodnia Rejonowa, ul. Tuwima 37 782 012 929
Przychodnia Rejonowa, ul. Łokietka 6 782 013 399
Przychodnia Rejonowa, ul. Westerplatte 1 693 712 850
Przychodnia Rejonowa, ul. 11-Listopada 7 782 012 886
Przychodnia Rejonowa, ul. W. Polskiego 49 724 500 301

 

 

 

 

INFORMACJA 
dla pacjentów niewidomych i słabowidzących

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej informuje, że Firma „MEDsynC Skotnicki, Weksler” sp.j. pod numerem 800 706 848  uruchomiła bezpłatną infolinię pn. Ulotka Audio udostępniającą treść ulotek farmaceutycznych w wersji dźwiękowej.Infolinia została stworzona specjalnie dla osób niewidomych i słabowidzących, zgodnie z obowiązującym Prawem Farmaceutycznym. Infolinia istnieje już od stycznia 2010 roku i ma charakter rozwojowy – lista ulotek zwiększa się systematycznie.Aktualny katalog udostępnionych ulotek farmaceutycznych dostępny jest na stronie www.medsync.pl. W ramach infolinii działa Serwis Konsultanta; konsultanci udzielają informacji technicznych na temat działania systemu oraz służą pomocą w poruszaniu się po usługach infolinii. Infolinia działa 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia, natomiast konsultanci są dostępni w dni powszednie od godziny 08.00 do 20.00. Infolinia nie zawiera treści reklamowych.

 

PRZEWÓZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Ze względu na zły stan techniczny samochodu, którym dysponowało Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku, od 1 stycznia 2016 roku Urząd Miasta zmuszony jest wstrzymać realizację  usługi przewozu osób z niepełnosprawnościami w dotychczasowej formie.

 

Słupsk od wielu lat prowadzi działania związane z dostosowaniem przestrzeni publicznej jak i transportu miejskiego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Całość miejskiego taboru autobusowego stanowią pojazdy niskopodłogowe lub niskowejściowe.

 

Obecnie osoby z niepełnosprawnościami w przypadkach związanych z leczeniem mają możliwość skorzystania z przewozów realizowanych na zlecenie lekarza przez Stację Pogotowia Ratunkowego w Słupsku (więcej informacji można znaleźć na stronie NFZ). 
Usługę na podstawie skierowania można zamówić pod numerem telefonu:59 842 79 99. 

 

Ponadto odpłatne usługi transportu sanitarnego i medycznego świadczą:

  • Stacja Pogotowia Ratunkowego - telefon: 59 8414 520 wew. 42 lub 65
  • Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy (Medyczne Centrum Joannitów) - telefon: 508 224 343
  • Adimed - telefon: 889 441 231 

Także firmy taksówkarskie w naszym mieście uwzględniają potrzeby osób o ograniczonej mobilności i oferują pomoc w dojściu oraz wejściu do samochodu bez dodatkowych opłat.

 

 

FUNDACJA "NADZIEJA"

Z początkiem lutego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nawiązał współpracę z Fundacją dla Dzieci Niepełnosprawnych „NADZIEJA” w Słupsku

Fundacja „NADZIEJA” prowadzi swoją działalność nieprzerwanie od 1992 roku. Jej statutowym celem jest niesienie bezpłatnej pomocy dzieciom niepełnosprawnym, w szczególności dotkniętym porażeniem mózgowym oraz poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, w zakresie ich rehabilitacji, znajdującym się w trudnych sytuacjach rodzinnych i życiowych. Realizując ten cel, Fundacja prowadzi i finansuje Ośrodek Hipoterapii położony w Słupsku przy ul. Kaszubskiej 50

Zapewnia swoim podopiecznym całkowicie bezpłatną rehabilitację w zakresie hipoterapii, kinezyterapii, fizykoterapii, masażu, terapii indywidualnej oraz porad psychologa i logopedy. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę hipnoterapeutów i fizjoterapeutów.
           
Działalność Fundacji ma szczególne znaczenie w Słupsku i okolicach, bowiem są to tereny o wysokim wskaźniku bezrobocia, konsekwencją czego jest zubożenie mieszkańców. Dotyka to najbardziej rodzin wielodzietnych, nierzadko obciążonych również alkoholizmem. Dla dzieci tych środowisk bezpłatna, kompleksowa rehabilitacja jest często jedyną szansą na zminimalizowanie skutków niepełnosprawności oraz inne postrzeganie siebie wśród zdrowych kolegów. W tym celu, organizowane są liczne imprezy integracyjne dla podopiecznych Fundacji i ich zdrowych rówieśników. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.fundacjanadzieja.slupsk.pl

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom najmniejszych wychowanków i ich rodziców Fundacja poszerzyła ofertę świadczonych usług i z dniem 31 września 2015 uruchomiony został Niepubliczny Specjalny Punkt Przedszkolny, tworząc tym samym bezpieczne i przytulne miejsce dla małych dzieci. Punkt Przedszkolny zapewnia opiekę i nieodpłatną rehabilitacje dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi, realizując kształcenie specjalne.
            
Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, jest natomiast organizacją pożytku publicznego. Nie jest wspomagana finansowo przez władze samorządowe, dlatego stara się pozyskiwać fundusze na działalność z innych źródeł, w tym z darowizn, programów grantowych,  imprez charytatywnych i odpisu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Akcja zbierania funduszy nosi nazwę „PRZEKAŻ NADZIEI SWÓJ 1% PODATKU". KRS: 0000034670

back to top