Trwają nadal zapisy do udziału w BEZPŁATNYM programie polityki zdrowotnej Miasta Słupska. W programie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Słupska. Program finansowany jest z budżetu Miasta Słupska.
Czego możesz się spodziewać?
✔️indywidualnej opieki dietetyka/ specjalisty ds. żywienia przez cały udział w programie;
✔️6 spotkań ze specjalistą, podczas których m.in. dokonamy analizy Twojego ciała na profesjonalnym sprzęcie, przeanalizujemy wspólnie ewentualne błędy żywieniowe i zdrowotne, ustalimy wspólnie strategię ich zapobiegania;
✔️otrzymasz materiały edukacyjne i cenne wskazówki na temat własnego zdrowia;
✔️ 2 spotkania grupowe – podczas, których będziemy poruszać wiele tematów m.in. z zakresu zdrowego odżywiania się, profilaktyki chorób przewlekłych niezakaźnych;
Program jest dla Ciebie, jeżeli którekolwiek z poniższych dotyczy Ciebie:
☑️prowadzisz mało aktywny tryb życia,
☑️ chciałbyś zmienić swoje nawyki żywieniowe,
☑️masz nadwagę/ otyłość,
☑️palisz wyroby tytoniowe,
☑️chorujesz na cukrzycę lub masz nieprawidłową glikemię.
Kto nie kwalifikuje się do udziału w programie?
❌osoby przebywające pod opieką poradni kardiologicznej,
❌osoby, które przyjmują leki na nadciśnienie tętnicze lub obniżające cholesterol we krwi – program ma na celu zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym, osoby, które są pod opieką lekarza w tym zakresie - nie kwalifikują się do udziału w programie,
❌osoby, które uczestniczyły w działaniach edukacyjnych obejmujących tę samą tematykę w ciągu 2 lat, np. CHUK lub KORDIAN.
Program realizowany jest w Poradnia Promocji Zdrowia SPMZOZ w Słupsku w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1 w Słupsku, gab. 401, 3 piętro.
Kontakt:
📱782 331 116 (poniedziałki 9.00 - 11.00) 📲 SMS 782 331 116 - Magdalena Tańska
📱571 226 103 📲 SMS 571 226 103 - Sylwia Laskowska
Specjaliści realizujący program: dr n. o zdrowiu Magdalena Tańska oraz doradca żywieniowy mgr Sylwia Laskowska, które przez wiele lat zajmowały się pacjentami Poradni Promocji Zdrowia projektu „Zdrowie – Mama i Ja”.
PPZ Miasta Słupska pn. „Profilaktyka chorób układu sercowo - naczyniowego, nadciśnienia tętniczego oraz hipercholesterolemii w Mieście Słupsku na lata 2022 - 2030”.