Dla seniorów 70+, mających szczególne trudności z samodzielną rejestracją na szczepienia, dedykujemy dwa numery telefonów, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00:

  • Punkty szczepień ul. 11 Listopada 7 –  721 201 115 
  • Punkt szczepień ul. Wojska Polskiego 49 – 697 639 303 

Wszystkie pozostałe osoby prosimy o rejestrację korzystając z:

  • infolinii Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989,
  • poprzez wysłanie SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie,
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej www.pacjent.gov.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką informacją dotycząca udziału SPMZOZ w Słupsku w Narodowym Programie Szczepień.

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej włączył się do udziału w Narodowym Programie Szczepień już w styczniu 2021 r uruchamiając pierwszy punkt szczepień populacyjnych w Przychodni Rejonowej przy ul. 11 Listopada 7 w Słupsku. Stało się to dokładnie 26 stycznia br. Ograniczenia związane z niską dostępnością szczepionek (otrzymywaliśmy wówczas tygodniowo jedynie po 30 pierwszych dawek preparatu Comirnaty Pfizer/BioNTech) i ogromnym zapotrzebowaniem społeczeństwa na możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 zwłaszcza w grupie seniorów 70 plus skłoniły nas do uruchomienia dwóch dodatkowych punktów szczepień w ramach SPMZOZ, które miały ułatwić przyjęcie szczepionki przede wszystkim mieszkańcom Słupska i okolicznych gmin Powiatu. Dlatego niespełna miesiąc później, bo 20 lutego uruchomiliśmy drugi punkt szczepień w Przychodni Rejonowej przy ul. 11 Listopada 7 i kolejny – trzeci już – punkt szczepień w Przychodni Rejonowej przy al. Wojska Polskiego 49. Dzięki temu umożliwiliśmy mieszkańcom miasta łatwiejszy dostęp do szczepień. Mogliśmy szczepić pierwszymi dawkami nie 30 a 90 pacjentów tygodniowo. Należy podkreślić, że zasady Narodowego Programu Szczepień zobowiązywały punkty populacyjne, by, przy tworzeniu kalendarzy szczepień, dzieliły otrzymane limity szczepionki na dwie równe grupy – tzw. terminy wewnętrzne - na które mogliśmy sami wpisywać i rejestrować naszych pacjentów w przychodniach, oraz tzw. terminy zewnętrzne dostępne wyłącznie dla konsultantów rejestrujących pacjentów w ramach infolinii Ministerstwa Zdrowia – 989 lub osób rejestrujących się samodzielnie przez kanały teleinformatyczne np. system e-Rejestracja na stronie www.pacjent.gov.pl. Taka sytuacja trwała do 15 marca br, kiedy to zmieniono zasady rejestracji i dostarczania szczepionek punktom populacyjnym przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Zmiana dotyczy II kwartału br i zwiększenia podaży szczepionek przeciwko COVID-19, zwłaszcza preparatów Comirnaty Pfizer/BioNTech i Astra-Zeneca. Nowy system prowadzenia szczepień w punktach populacyjnych opisuje zasada najpierw zamów.

Obecnie nasze punkty szczepień otrzymują bezpośrednio od RARS oferty z ilością dostępnych szczepionek i pod te oferty budują kalendarze szczepień. Wiąże się to jednak z większym niż do tej pory udziałem w rejestracji pacjentów infolinii 989 i innych kanałów teleinformatycznych. Okresowo infolinia 989 przejmuje nawet 100 proc. dostępnych w punkcie terminów szczepień. Tak stało się właśnie w poniedziałek 22 marca, kiedy to z chwilą umożliwienia rejestracji seniorom z grupy 60+ terminy na sczepienia osób urodzonych w latach 1952 – 1961 zostały w całości przejęte przez infolinię 989. Dlatego także w naszych punktach szczepień pacjenci urodzeni po 1952 roku mogą spotkać się z sytuacją braku wolnych miejsc na szczepienia, gdyż praktycznie wszystkie zostały zajęte w ciągu kilku godzin.

Obecnie oba punkty szczepień w Przychodni Rejonowej przy ul. 11 Listopada 7 otrzymują po 30 pierwszych dawek preparatu Comirnaty Pfizer/BioNTech tygodniowo (z przeznaczeniem wyłącznie dla seniorów 70+ i osób przewlekle chorych z grupy 1b), oraz po 50 pierwszych dawek preparatu Astra-Zeneca dla osób urodzonych po 1952 roku. Po świętach Wielkanocnych punkty szczepień w Przychodni Rejonowej przy ul. 11 Listopada będą otrzymywać tygodniowo zgodnie z ofertą RARS po 60 pierwszych dawek preparatu Comirnaty Pfizer/BioNTech i po 50 dawek szczepionki Astra-Zeneca.

Natomiast punkt szczepień w Przychodni Rejonowej przy al. Wojska Polskiego otrzymuje już 90 pierwszych dawek szczepionki Comirnaty Pfizer/BioNTech oraz 50 pierwszych dawek preparatu Astra-Zeneca. Taki stan dostaw mamy zagwarantowany przez RARS na kwiecień i maj.

Jeśli doliczymy do tego II dawki to wydajność naszych punktów szczepień od kwietnia wyniesie średnio po 120 szczepień tygodniowo w obu punktach zlokalizowanych w Przychodni Rejonowej przy ul. 11 Listopada 7 i 240 szczepień tygodniowo w punkcie w Przychodni Rejonowej przy al. Wojska Polskiego 49. Daje to dzienny wynik od 30 do 60 wykonanych szczepień.

TWOJE ZDROWIE - NASZA MISJA!