Już po raz trzeci Szkoła Rodzenia „Jakość narodzin – jakość życia” uczciła Międzynarodowy914.2198.jpg Tydzień Noszenia Dzieci organizując Tydzień Bliskości w Słupsku. Celem akcji była promocja korzyści, jakie daje noszenie dzieci.
Skoro to Międzynarodowy Tydzień Chustonoszenia, to oczywiście nie zabrakło warsztatów chustowych, które prowadziła Karolina Malinowska, Doradca Noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich . Jednak tematyka Tygodnia nie obejmowała wyłącznie chustonoszenia. Nasze spotkania rozpoczęliśmy aktywnie. Instruktora z Hot Shape przygotowała zestawy ćwiczeń, które każda przyszła mama może wykonać, tym samym pokazując jak dbać o formę w trakcie ciąży, Gabriela Wólczyńska z Poradni Laktacyjnej przekazała cenne rady i wskazówki dotyczące odstawienia dziecka od piersi, Pani psycholog z Centrum Diagnostyczno - Terapeutecznego przeprowadzila spotkanie z dogoterapii, gdzie dzieci z radością powitały czworonożnego przyjaciela, chętnie się z nim bawiły, głaskały. W drugim dniu Tygodnia Bliskości dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Karoliną Urbaniak. Rodzice pod bacznym okiem instruktora mogli nabyć praktyczną wiedzę na temat techniki masowania niemowląt. Głównym celem spotkania była relaksacja i pogłębienie więzi rodzica z dzieckiem. Dzień zakończyliśmy wspólnym tańcem z maluchami. Najpierw miało miejsce krótkie wprowadzenie do tematu a potem nastąpił wspólny taniec poprowadzony przez Martynę Gierszewską – instruktorkę tańca. Tydzień Bliskości zakończył się warsztatami w Kreatywny Urwis. Nasze maluszki mogły uczestniczyć w wielkich wykopaliskach piaskowych, gdzie szukały ukrytych skarbów.

Szkoła Rodzenia składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tegoroczny Tydzień Bliskości:

Aktywnym mamom i wspierającym tatusiom
Radio Koszalin oraz TV Słupsk za wsparcie medialne
Gabrieli Wołczyńskiej za rzeczowy a przy tym wielce ciekawy wykład i spotkanie
Hot Shapes - Studio Zdrowia i Dobrej Formy za przeprowadzone zajęcia fitness dla naszych przyszłych mam
Agacie Urbańczyk za bardzo relaksujące spotkanie przy masażu
Karolinie Malinowskiej z Magiczna Więź za pokazanie jak wiele radości daje noszenie w chuście zarówno maluchom jak i rodzicom
Renacie Zimitrowicz z Dać Skrzydła za umożliwienie dzieciom udziału w spotkaniu z dogoterapii
Martynie Gierszewskiej z Casa De Salsa za świetną atmosferę podczas wspólnego tańca
Jagodzie Skowron - Bernackiej z Kreatywny Urwis za możliwość uczestnictwa w warsztatach
Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin - jakość życia" działa w ramach projektu Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia