Niedzielne szczepienia w słupskich parafiach cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Już po raz trzeci medycy z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku zapraszają by skorzystać z okazji, przyjęcia szczepionki i uodpornienia się przed wciąż zagrażającą nam czwartą falą pandemii COVID-19, tym razem z parafią p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku.

– Nasza akcja skierowana jest głównie do tych osób, które wciąż z różnych powodów nie skorzystały z możliwości przyjęcia szczepionki w punktach szczepień populacyjnych – mówi Violetta Karwalska, dyrektor SPMZOZ w Słupsku. – Wiem, że każde nasze wyjście z przychodni na zewnątrz wzbudza zainteresowanie mieszkańców miasta. I to mnie bardzo cieszy. Staramy się promować szczepienia przeciw COVID-19 by zdążyć przed jesiennym szczytem pandemii. Tłumaczymy pacjentom podczas takich akcjach, czym są szczepienia i dlaczego warto z nich skorzystać. Jednych - przekonują argumenty medyczne, drugich - społeczne i ekonomiczne. Wszyscy przecież chcielibyśmy być zdrowi i uniknąć kolejnego lockdownu. Mamy świetny zespół i zawsze otwieramy się każdą formę współpracy na rzecz mieszkańców. Tym razem, na zaproszenie parafii św. Maksymiliana Kolbego ofertę kierujemy do wszystkich mieszkańców a zwłaszcza Zatorza, Osiedla Sobieskiego i sporej części Osiedla Niepodległości.

Szczepienia przeciw COVID-19 prowadzone przez medyków SPMZOZ w parafii św. Maksymiliana Kolbego będą prowadzone w budynku parafialnym przy ul. Piłsudskiego 20 w najbliższą niedzielę 29 sierpnia, w godzinach 9:30 – 14:00.

Do dyspozycji chętnych będą preparaty Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Spikevax (Moderna) oraz Janssen (Johnson & Johnson). W godzinach 10:00 – 13:30 będzie prowadzona kwalifikacja lekarska umożliwiająca zaszczepienie najmłodszych pacjentów od 12 roku życia. Serdecznie zapraszamy. To najlepsza okazja, by zdążyć zaszczepić się przed końcem wakacji!

szczepienia-w-parafii-p-w-sw-maksymiliana-kolbego-w-slupsku-29-sierpnia-niedziela-1672.jpg