Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekt unijny
BIP

Świadczenia urologiczno-ginekologiczne oraz leczenie nietrzymania moczu

2020-11-13 | Aktualności

Poradnia:
Świadczenia urologiczno - ginekologiczne oraz leczenie nietrzymania moczu.

Gdzie:
Przychodnia Rejonowa przy ul. W. Łokietka 6.

Rejestracja:
Osobista, telefoniczna pod numerem telefonu: 571 226 101, przez formularz e-rejestracji.

Co będziemy robić:
Poradnia realizować będzie świadczenia w dwóch głównych zakresach.
Pierwszym z nich jest leczenie nietrzymania moczu, które może się pojawić w każdym wieku. W zależności od stopnia zaawansowania nietrzymania moczu, możliwe są do zastosowania zarówno procedury prewencyjne jak fizjoterapia, zabiegi małoinwazyjne, ale też chirurgiczne, gdy problem jest już zaawansowany. Zespół specjalistów indywidualnie dobierze terapię i kompleksowo zadba by pacjent/ka odzyskał/a komfort życia. Wbrew pozorom nietrzymanie moczu dotyka nie tylko osób starszych, ale również kobiety po 50. roku życia, kobiety po porodzie czy osoby cierpiące na różnorakie schorzenia. W zakresie świadczeń urologicznych proponujemy diagnostykę i opiekę pooperacyjną chorób układu moczowo – płciowego mężczyzn i moczowego kobiet m.in. z grupy chorób nowotworowych, kamicą układu moczowego, czy też zaburzeniami czynnościowych układu moczowego. W zakresie diagnostyki wykonywane będzie między innymi badanie uroflowmetryczne, urodynamiczne, cystoskopia lub USG układu moczowego, jąder i prostaty

Drugim zakresem jaki realizowany będzie w poradni są zabiegi ginekologii estetycznej z wykorzystaniem lasera CO2 oraz HIFU, stosowane w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, rewitalizacji poporodowej oraz Zespołu rozluźnienia pochwy. Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której przeprowadzany jest wywiad i badanie ginekologiczne. Leczenie laserem CO2 i HIFU jest nieinwazyjne, bezbolesne i nie powoduje wyłączenia z czynności codziennych i pracy zawodowej. Dzięki zabiegowi następuje przebudowa kolagenu tkanki pochwy, dochodzi do rewitalizacji miejsc intymnych, zwężenia średnicy pochwy, a także poprawy jej elastyczności i nawilżenia. Dopełnieniem stosowanego leczenia będą świadczenia i porady fizjoterapeuty dna miednicy.

Zespół:
lek. med. Marek Piliszczuk – specjalista ginekolog – położnik,
lek. med. James Weli-Wegbe – specjalista urolog,
Edyta Włodarczyk - położna,
Fizjoterapeuta

Dzień tygodnia

lek. med. Marek Piliszczuk
specjalista ginekolog-położnik

lek. med. James Weli-Wegbe
specjalista urolog

Poniedziałek - -
Wtorek 15.00 - 17.00 -
Środa - -
Czwartek - 15.00 - 17.00
Piątek - -

Wyposażenie:
Poradnia dysponuje pełnym wyposażeniem służącym do realizowania świadczeń w zakresie leczenia nietrzymania moczu oraz wykonywania zabiegów w zakresie ginekologii estetycznej, m.in.:

  • HIFU ginekologiczne,
  • laser CO2,
  • aparat USG,
  • aparat do badań urodynamicznych oraz uroflowmetrycznych,
  • cystoskop.

swiadczenia-urologiczno-ginekologiczne-oraz-leczenie-nietrzymania-moczu-1394.jpg

pliki do pobrania
back to top