"Ruch i zdrowe jedzenie są zawsze w cenie" to poradnik opracowany przez specjalistów Poradni Promocji Zdrowia SPMZOZ w Słupsku w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe w zakresie żywności i żywienia dzieci i młodzieży. W poradniku znajdują się cenne informacje dotyczące zasad zdrowego odżywiania, m.in. jakie porcje powinny zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne, jakie produkty są zdrowsze i jak je znaleźć na półkach sklepowych, dlaczego picie wody jest tak ważne, a także przepisy na zdrowe słodycze oraz gotowe jadłospisy podzielone na grupy wiekowe. Poradnik jest kolorowy, uzupełniony o grafiki i metariały edukacyjne w postaci krzyżówek i szarad.

Poradnik otrzymają dzieci i młodzież szkół, w których prowadzone będą zajęcia edukacyjne z naszymi specjalistami.

W zeszłym roku ukazał się poradnik pn. "Żywienie w nadwadze i otyłości - praktyczne porady" dla naszych dorosłych pacjentów, którzy chcą zdobyć wiedzę jak zdrowo się odżywiać. Poradnik ten dostępny jest w Poradni Promocji Zdrowia i jest cenną pomocą w dokonywaniu zdrowych wyborów żywieniowych.

Obie pozycje zostały opracowane przez specjalistów ds. żywienia dr Magdalenę Tańską oraz mgr Sylwię Laskowską z Poradni Promocji Zdrowia mieszczącej się w SPMZOZ w Słupsku przy ul. Westerplatte 1. Poradnia działa w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk.

Kontakt do poradni:

tel. 59 844 76 16 lub 782 331 116

e-mail: promocjazdrowia@spmzoz-slupsk.pl