W dniach 13-19 maja 2024 roku Fundacja Rodzić po Ludzku po raz czwarty zorganizowała Tydzień Godnego Porodu. To ogólnopolski cykl wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka. Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku z satysfakcją po raz kolejny włączył się w obchody tego wydarzenia, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Koktajl hormonów - poznaj przepis na dobry poród i połóg”.

Na spotkaniu w Szkole Rodzenia uczestniczki dowiedziały się jaki wpływ na kobietę mają hormony w ciąży, podczas porodu i w połogu. Położna podkreślała uniwersalne znaczenie porodu jako wyjątkowego doświadczenia w życiu kobiety, dziecka, rodziny – w czasie, którego każda kobieta ma prawo czuć się bezpiecznie, otoczona godną, troskliwą opieką, z poszanowaniem jej praw.

Dodatkowo pani Olga Ropelewska opowiedziała o roli położnej środowiskowej, kim jest i jakie ma zadania. Zachęcała uczestniczki, aby nie zwlekały z wyborem położnej, gdyż jest ona wsparciem zarówno w okresie ciąży, jak i po porodzie. Spotkanie zakończyła dyskusja, a uczestniczki obdarowane zostały upominkami przygotowanymi przez Fundację.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu zachęcamy do udziału w spotkaniach online, które odbędą się najbliższą w niedzielę 19 maja – więcej informacji na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku – www.rodzicpoludzku.pl

 

Szkoła Rodzenia SPMZOZ w Słupsku

Przychodnia Rejonowa 1,

ul. Boh. Westerplatte 1, 3 piętro, Słupsk

tel. 782 401 113

fb.com/szkolarodzeniaslupsk

fb.com/spmzozwslupsku