Październik na całym świecie obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem piersi. To czas, kiedy przypominamy, jak bardzo ważne są regularne badania profilaktyczne, a także zdrowy tryb życia. Każdego roku w Polsce wykrywa się około 18 tysięcy zachorowań na raka piersi. Umiera na niego ponad pięć tysięcy kobiet rocznie, głównie z powodu wykrycia choroby w zbyt zaawansowanym stadium. Nie bójmy się konsultacji z lekarzem. Odwlekanie wizyty u niego tylko utrudni leczenie i niekorzystnie wpłynie na rokowania. Pamiętajmy, że kobiety, które wygrały z rakiem to te, które szybko zaczęły działać.

Zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały badania mammograficznego, do  Zakładu Rentgenodiagnostyki przy ulicy Tuwima 37 w Słupsku.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BADANIE w dni powszednie w godzinach 7.30 -18.00 telefon: 59 847-45-20

W przypadku rejestracji telefonicznej wymagany będzie numer PESEL. Informację o terminie, w którym wykonano ostatnie badanie mammograficzne pacjentki uzyskają w rejestracji Zakładu RTG. Prosimy o zabranie dowodu osobistego oraz zdjęć z poprzednich badań.

Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą wykonać badanie:

bezpłatnie - na podstawie skierowania lekarskiego od lekarza specjalisty, z ktorym SPMZOZ ma podpisaną umowę,

odpłatnie - posiadając zaświadczenie lekarskie o zasadności wykonania badania np. z prywatnego gabinetu lekarskiego.

 1114.3520.jpg