Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SPMZOZ Słupsk

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład
Opieki Zdrowotnej w SłupskuA
76-200 Słupsk, ul. Tuwima 37

Słupsk
Projekt unijny
BIP

"Nienormalni" Jacka Bławuta - projekcja

16 listopada 2019r. g.11:00 w Miejskiej Bibliotece przy ul. Grodzkiej zapraszamy na film "Nienormalni" z cyklu filmów dokumentalnych w reżyserii Jacka Bławuta

Pełnometrażowy portret młodych ludzi upośledzonych umysłowo, utrzymany na pograniczu dokumentu i fabuły. Film pokazuje proces stopniowego nawiązywania kontaktów, usuwania uprzedzeń, przełamywania barier. Autorowi chodziło o zjednanie sympatii dla pozornie "nienormalnych"; tytuł jest oczywiście ironiczny. Udało się to w ogromnym stopniu; film zdobył mnóstwo nagród, m.in. Nagrodę Specjalną za największe wydarzenie artystyczne na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Don Kichota - doroczną nagrodę Polskiej Federacji DKF, Nagrodę FIPRESCI Festiwalu w Mannheim, Nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Po filmie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi pani Krystyna Mazurkiewicz edukator seksulany z Poradni Planowania Rodziny. Spotkania organizowane są w ramach projektu "Zdrowie Mama i Ja". Uczestnictwo jest bezpłatne.

1127.3533.jpg

back to top