DZIECKO W DOMU – program edukacyjny Szkoły Rodzenia i Poradni Planowania Rodziny, w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” , realizowany przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, finansowany przez Miasto Słupsk

Program kierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych nadzorowanych przez miasto Słupsk, którego głównym celem jest edukacja w zakresie świadomego rodzicielstwa. Program realizowany jest z wykorzystaniem symulatorów niemowlęcia, lalek wyposażonych w system komputerowy, służących do nauki opieki nad niemowlakiem. Lalki te płaczą, gdy są głodne, śmieją się, gdy są szczęśliwe, mają czkawkę, oddychają jak prawdziwe niemowlaki. Wymagają tyle samo opieki, co prawdziwe niemowlaki - trzeba je karmić, przewijać, kołysać, przytulać, przebierać, a wszystko po to, by oddać realizm opieki nad dzieckiem. Lalka jest zaprogramowana na niecałe 3 dni opieki. Rozpoznaje tylko jednego opiekuna, który przez czas projektu, nosi na ręce specjalną opaskę.

Zadania z jakim będzie musiała zmierzyć się młodzież, czyli symulacja opieki nad niemowlęciem, pozwoli uświadomić im fakty związane z bycia rodzicem, pokazać ogromną odpowiedzialność oraz zmiany stylu życia związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.

dziecko-w-domu-333.jpg

Zapraszamy na naszą stronę facebook