Higienistka stomatologiczna z Poradni promocji Zdrowia pani Ewa Adamczyk w miesiącu czerwcu przeprowadziła 6 spotkań z zakresu edukacji i promocji zdrowia higieny jamy ustnej. Spotkania odbyły się w: Przedszkolu Stokrotka, Bajkowym Przedszkolu, Przedszkolu Tulinek, Przedszkolu „Kraina Uśmiechu” w Słupsku oraz Kolorowym Przedszkolu w Siemianicach. Łącznie w spotkaniach wzięło udział 226 dzieci.

Zajęcia odbywają się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zalecanych przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Mariusz Modrzewski – pedagog projektu „Zdrowie – Mama i Ja” prowadził w czerwcu zajęcia pn. „Jak bezpiecznie spędzać wakacje?” wśród uczniów klas I – III oraz najstarszych grup przedszkolnych.  Na co dzień edukator z wieloletnim doświadczeniem prowadzi zajęcia w szkołach ponadpodstawowych z zakresu współczesnych form zagrożeń, jak np. bezpieczeństwo w sieci czy handel ludźmi.

W obecnej sytuacji zaproponowaliśmy placówkom szkolnym powyższy temat zajęć, na którego składają się:

  1. Zasady zachowania w lesie
  2. Kleszcze i inne niebezpieczne owady - jak reagować
  3. Wścieklizna - profilaktyka
  4. Ognisko - zasady, środki ostrożności
  5. Żmija zygzakowata
  6. Niewybuchy - zasady zachowania
  7. Podstawowe regulacje w ruchu pieszym i rowerowym (sprzęt odblaski)
  8. Plaża  - zasady bezpieczeństwa
  9. Jak zachowywać się na łące
  10. Telefony alarmowe

Zajęcia prowadzone były w formie online poprzez platformę edukacyjną oraz na spotkaniach w szkołach z zachowaniem wszelkich zasad higieny i środków ostrożności w związku z Covid-19: Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Siemianicach, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Redzikowie. Łącznie w spotkaniach wzięło udział 251 dzieci.

Link do strony Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Redzikowie Zajęcia online Bezpieczne wakacje

Więcej o edukacji z zakresu higieny jamy ustnej na naszej stronie FB Zdrowe Ząbki Słupsk

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!