Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku w ramach wygranego konkursu z zakresu zdrowia publicznego ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Słupska, przystępuje do realizacji programu polityki zdrowotnej Miasta Słupska pod nazwą „Profilaktyka chorób układu sercowo - naczyniowego, nadciśnienia tętniczego oraz hipercholesterolemii w Mieście Słupsku na lata 2022 - 2030”. Zapraszamy do zapisów.

Program profilaktyki zdrowotnej „Profilaktyka chorób układu sercowo - naczyniowego, nadciśnienia tętniczego oraz hipercholesterolemii w Mieście Słupsku na lata 2022 - 2030” jest finansowany przez Miasto Słupsk i skierowany wyłącznie do mieszkańców miasta Słupska.

Program realizowany jest w Poradni Promocji Zdrowia SPMZOZ w Słupsku w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1 w Słupsku, gab. 401, 3 piętro.

 

Rozpoczynamy pierwsze zapisy do udziału w programie:

w dniach 16 – 19 sierpnia, w godz. 9.00 – 11.00

zapisy wyłącznie telefonicznie: 782 331 116

 

Kto może skorzystać z programu?

  • mieszkańcy miasta Słupska
  • osoby pełnoletnie
  • osoby, u których występują czynniki zwiększające ryzyko choroby sercowo-naczyniowej, np.: siedzący tryb życia, niezbilansowana dieta, cukrzyca, otyłość.

 

Czego możesz oczekiwać uczestnicząc w programie?

- pierwsze spotkanie jest wizytą kwalifikacyjną uczestników do udziału w programie (weryfikacja miejsca zamieszkania na podstawie pierwszej strony PITu lub karty mieszkańca; wypełnienie ankiety, wywiad, edukacja)

- pięć wizyt indywidualnych ze specjalistą ds. żywienia i dietetyki:

  • m.in. analiza składu ciała, edukacja zdrowotna,

- dwa spotkania edukacyjne - grupowe z zakresu edukacji zdrowotnej nacelowanej m.in. na promocję aktywności fizycznej, zasad zdrowego odżywiania się, profilaktyki chorób przewlekłych niezakaźnych.

Specjaliści realizujący program: dr n. o zdrowiu Magdalena Tańska oraz doradca żywieniowy mgr Sylwia Laskowska, które przez wiele lat zajmowały się pacjentami Poradni Promocji Zdrowia projektu „Zdrowie – Mama i Ja”.