Data:

27.04.2022 (środa)

15.00 – 18.00

Miejsce: Przychodnia Rejonowa ul. Boh. Westerplatte 1, 3 piętro, Sala Szkoły Rodzenia

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy poprzez wiadomość na adres: j.zietara@spmzoz-slupsk.pl

W wiadomości prosimy o podanie miejsca zamieszkania oraz informacji w przypadku udziału pary (kobieta ciężarna i osoba towarzysząca). Wyślemy odpowiedź zwrotną z potwierdzeniem zgłoszenia.

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie w ramach programu polityki zdrowotnej Miasta Słupska pn. „Program wczesnego wykrywania dysplazji stawów biodrowych na lata 2022 – 2031”. Program finansowany jest z budżetu Miasta Słupska.

Spotkanie przeznaczone jest dla kobiet w ciąży lub par spodziewających się dziecka. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest:

- miejsce zamieszkania na terenie miasta Słupska (na podstawie pisemnej deklaracji uczestnika
i dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania w Słupsku),

- pisemna zgoda na udział w programie.

Spotkanie profilaktyczno - edukacyjne w zakresie prawidłowej pielęgnacji noworodków i niemowląt, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczącej profilaktyki dysplazji stawów biodrowych u niemowląt. Spotkanie prowadzone będzie przez specjalistów:

Spotkanie składać będzie się z dwóch części:

  1. Pierwszą część poprowadzi fizjoterapeuta.

Spotkanie rozpocznie się wypełnieniem pre-testu zawierającym pytania z zakresu prawidłowej pielęgnacji noworodka i niemowlęcia mającej wpływ na profilaktykę dysplazji stawów biodrowych u dziecka.

Fizjoterapeuta omówi najważniejsze kwestie dotyczące fizjologii noworodka i niemowlęcia.

  1. Drugą część poprowadzi instruktor chustonoszenia.

Podczas drugiego spotkania edukacyjnego z uczestnikami zostaną omówione wyniki pre-testów ze szczególnym uwzględnieniem tych kwestii, które wymagają podniesienia wiedzy uczestników. Następnie uczestnicy przejdą do części praktycznej (warsztatowej), podczas której będą uczyć się prawidłowej opieki nad dzieckiem na fantomie niemowlęcia.

Drugie spotkanie zakończone zostanie wypełnieniem post-testu w identycznej formie i treści jak pre-test oraz weryfikacją opanowania umiejętności praktycznych na odpowiednim poziomie.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1601557816880799

 Zapraszamy serdecznie mieszkańców Miasta Słupska do udziału w spotkaniu!