Wakacje to czas odpoczynku dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. To również czas na realizację długo oczekiwanych podróży. Recept1045.2991.jpgą na udane wakacje jest właściwe przygotowanie się do nich, świadomość i unikanie zagrożeń, tak aby pamiątką z nich nie były przykre wspomnienia, tylko radość z mile spędzonych chwil.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wraz z pracownikami z SPMZOZ w Słupsku przeprowadzili zapowiedziane kilka dni temu działania skierowane do rodziców, mające na celu uświadomienie żagrożeń wynikających z nieprawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych a także zminimalizowanie zagrożeń wynikających z zagubienia dziecka podczas planowanego wypoczynku.

Prawie każdy rodzic zna uczucie strachu, jakie ogarnia człowieka, gdy orientuje się, że jego dziecka nie ma koło niego, dlatego na ulicach miasta rozdawane były specjalne opaski na rękę dziecka. Opaska posiada miejsce, gdzie mozna wpisać nr telefonu do opiekuna, dlatego jest bardzo przydatna w takich właśnie sytuacjach.

W ostatnim dniu akcji funkcjonariusze czekali na przedszkolaków i ich rodziców przed wejściem do przedszkola i pytali, czy dzieci zawsze jeżdżą w fotelikach oraz czy ich rodzice zawsze zapinają pasy bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem, zwracając uwagę że bezpieczeństwo podczas jazdy to najważniejsze zadanie każdego kierowcy szczególnie, gdy samochodem podróżują również najmłodsi członkowie rodziny.

Akcja profilaktyczna pn. "Bezpieczne Wakacje" zorganizowana została przez Komendę Miejską Policji w Słupsku oraz Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany jest ze środków Miasta Słupska, a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.