Szkoła Rodzenia projektu „Zdrowie – Mama i Ja” w Słupsku oraz Komenda Miejska Policji w Słupsku zachęca do udziału w akcji „Bezpieczne Wakacje” skierowanej do rodziców i dzieci.

Pierwszy etap to uświadomienie jak ważne jest prawidłowe zapinanie pasów fotelików samochodowych. Akcja skierowana jest do rodziców i do wszystkich dorosłych, którzy przewożą w samochodach dzieci.

Drugi etap ma na celu przypominanie rodzicom o potencjalnych zagrożeniach i zapobieganiu zagrożeń. Z tej okazji dla najmłodszych zostały przygotowane specjalne opaski, na których znajduje się miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodzica lub opiekuna. Kiedy maluch oddali się od rodzica, osoba, która go odnajdzie, mogła szybko skontaktować się z opiekunem.

Akcja pt. „Bezpieczne wakacje” odbędzie się w dniach 04-06.06.2019 na terenie miasta, a poprzedzona będzie spotkaniem policjantów z kobietami w ciąży, które odbędzie się w dniu 04 czerwca w Szkole Rodzenia przy ul. Westerplatte 1

Plan akcji:

04.06.2019 g.12:00 spotkanie funkcjonariuszy Policji z kobietami, w siedzibie Szkoły Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte. Podczas pogadanki policjanci omówią nowe zasady przepisów ruchu drogowego, porozmawiają o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych

05.06.2019 g.12:00 na terenie Parku Kultury i Wypoczynku z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych zostaną rozdane specjalne kolorowe wygodne jednorazowe opaski niezgubki.

06.06.2019 g.08:00 Funkcjonariusze na terenie słupskich przedszkoli będą zwracali uwagę na pojazdy dowożące dzieci do placówki przedszkolnej, w tym przewożenie dzieci w sposób bezpieczny, czyli w fotelikach i zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Organizatorzy akcji: Komenda Miejska Policji w Słupsku oraz projekt „Zdrowie – Mama i Ja”. Projekt realizowany jest przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowany przez Miasto Słupsk.