22 września na plaży w Korzybiu po raz XII odbyły się Mistrzostwa w zbieraniu grzybów. To jedna z najważniejszych jesiennych imprez w gminie Kępice. Grzybobranie połączone było z degustacją regionalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń, sołectwa oraz mistrzów gotowania. W tym roku na wspólne gotowanie zaprosił Grzegorz Russak, znany z programów telewizyjnych mistrz przyrządzania dziczyzny.

Grzybobranie połączone było także ze zbiórką na rzecz mieszkańca gminy Kępice byłego żołnierza zawodowego Henryka Łepeckiego, który potrzebuje specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Pan Henryk po ukąszeniu przez pszczołę doznał wstrząsu i nie może samodzielnie funkcjonować. Podczas festynu rodzina, przyjaciele i żołnierze z jednostki Pana Henryka zorganizowali zbiórkę na jego leczenie.

Na stanowisku obsługiwanym przez personel Poradni Promocji Zdrowia działającej w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” wykonano badania poziomu cholesterolu we krwi, poziomu glukozy oraz trójglicerydów. Wielu chętnym zmierzono również ciśnienie krwi. Można było także uzyskać materiały i szczegółowe informacje o profilaktycznych badaniach wykonywanych w placówkach zakładu