Wyróżnienie dla SPMZOZ w Słupsku za Klub Rodzica i Malucha_18_06_2018

Zdrowie - Mama i JaWydarzenia/informacje › Wyróżnienie dla SPMZOZ w Słupsku za Klub Rodzica i Malucha_18_06_2018

Z radością dzielimy się z Państwem informacją o otrzymaniu wyróżnienia dla SPMZOZ w Słupsku w II Ogólnopolskim Konkursie na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta za „Klub rodzica i malucha” i imponującą ilość działań na rzecz integracji młodych rodziców oraz pomysłowe zwiększanie ich świadomości zdrowotnej.

W dniu 15 czerwca 2018 r. w Barlinku, w Pensjonacie Leśny Dom odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w II Ogólnopolskim Konkursie na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta, której organizatorem była Fundacja Joy Aim z Barlinka. Wydarzenie objęte było patronatem  honorowym Rzecznika Praw Pacjenta i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz patronatem  medialnym Dziennika Bałtyckiego, Info Szczecin i Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego.

Celem konkursu jest znalezienie jak najwięcej podmiotów leczniczych w Polsce, które stosują innowacyjne i oryginalne działania na rzecz zwiększenia zadowolenia i uśmiechu pacjenta oraz ich rozpowszechnianie tak, by dotarły do jeszcze większej liczby pacjentów. Priorytetem ZOZ UP jest także zwiększanie świadomości pacjentów, co do prawa do leczenia w miłych, przyjaznych i godziwych warunkach oraz przypomnienie, że potrzeby pacjenta w procesie powrotu do zdrowia są najważniejsze.

Podczas Gali Kamila Rogut-Szkudlarek zaprezentowała projekt „Ogólnopolski Konkurs ZOZ UP”, odbyło się bardzo ciekawe i inspirujące wystąpienie wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  – Agnieszki Sopel oraz zaprezentowane zostały zgłoszenia 20 finalistów Konkursu. Następnie Zarząd Fundacji wraz z gośćmi honorowymi wręczył przyznane przez Radę Nagrody Wyróżnienia i statuetki. Tegoroczną edycję plebiscytu wygrała Poradnia Psychologiczna Fundacji Gajusz działająca przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi z projektem pt. „Edek”.

Poza pierwszymi trzema miejscami Fundacja wyróżniła również kilkanaście projektów z całej Polski. Wśród nich znalazł się Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, który otrzymał wyróżnienie za „Klub rodzica i malucha” działający przy Szkole Rodzenia realizowanej w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja". Wyróznienie odebrała koordynatorka projektu Justyna Ziętara.

Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas