Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w Ratuszu_28_05_2018

Zdrowie - Mama i JaWydarzenia/informacje › Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w Ratuszu_28_05_2018

W sobotni wieczór 19 maja po raz czwarty w słupskim ratuszu mieszkańcy miasta mieli okazję wziąć udział w imprezie pn. Noc w Ratuszu.

W tym dniu organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Była to również okazja, aby po zmroku zwiedzić zabytkowe wnętrze i skorzystać z niecodziennej oferty kulturalno- rozrywkowej przygotowanej między innymi przez instytucje kultury, szkoły, uczelnie.

Do udziału przyłączył się również projekt „Zdrowie – Mama i Ja”, który w holu I piętra budynku zaprezentował swoje działania edukacyjno – profilaktyczne w zakresie profilaktyki zdrowia i planowania rodziny prowadzonej w szkołach i przedszkolach.

Psycholog Maja Majchrzak ze Szkoły Rodzenia prezentowała interaktywne lalki niemowląt RealCare Baby - realistyczne manekiny, które zachowują się jak prawdziwe niemowlęta. Lalki są narzędziem pracy specjalistów podczas edukacji na temat rodzicielstwa dla szkół ponadpodstawowych.

Przy stanowisku projektu „Zdrowie – Mama i Ja” higienistka stomatologiczna Monika Admaczyk z Poradni Promocji Zdrowia zaprezentowała zwiedzającym ofertę edukacyjną z zakresu profilaktyki próchnicy jamy ustnej prowadzoną wśród najmłodszych dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego docinka programu "Zdrowie i Rodzina", a w nim o udziale w Nocy w Ratuszu oraz relacja z Tygodnia Godnego Porodu w Szkole Rodzenia - ZDROWIE I RODZINA odc. 15

Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas