Profilaktyka próchnicy w Przedszkolu Miejskim nr 2_2016_11_18

Zdrowie - Mama i JaWydarzenia/informacje › Profilaktyka próchnicy w Przedszkolu Miejskim nr 2_2016_11_18

W dniu 18 listopada pani Monika Adamczyk, higienistka stomatologiczna z Poradni Promocji Zdrowia, po raz kolejny odwiedziła Przedszkole Miejskie nr 2 w Słupsku. Pani Monika opowiadała dzieciom jak prawidłowo dbać o zęby, aby zawsze mieć zdrowy i piękny uśmiech. Dzieci mogły dowiedzieć się również jak wygląda wizyta u stomatologa. Higienistkę wspierają w działaniach pluszaki o pięknym uzębieniu, na których dzieci uczą się prawidłowej techniki szczotkowania ząbków.

 

W ramach profilaktyki próchnicy u dzieci higienistka stomatologiczna z Poradni Promocji Zdrowia odwiedza miejskie przedszkola przekazując wiedzę na temat prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej. Właściwa higiena jamy ustnej jest najskuteczniejszym i najłatwiejszym sposobem zapobiegania chorobom zębów i jamy ustnej. Dlatego wypracowanie dobrych nawyków w dzieciństwie daje większą szansę na zdrowe zęby w dorosłym życiu. W celu poprawy stanu zdrowia jamy ustnej, zalecane jest przez lekarzy stomatologów szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie. Dzieci ze względu na słabszą mineralizację zębów mlecznych powinny odwiedzać dentystę co 3 miesiące. Szczoteczkę trzeba wymienić po każdej infekcji wirusowej (grypa, katar itp). Dziecko w wieku szkolnym może już także używać przeznaczonych dla swojego wieku płynów do płukania jamy ustnej oraz nici dentystycznych. Odporność na próchnicę u dzieci możemy zwiększyć przestrzegając zasad zdrowego odżywiania czyli np. spożywania pokarmów bogatych w białko, witaminy i sole mineralne oraz eliminowanie spożywania słodyczy, a w ramach przekąsek zastępowanie słodyczy np. produktami mlecznymi lub owocami.

Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas