Aktualności

Aktualności

"Zdrowie - Mama i Ja" - profilaktyka w plenerze

14:30, 2017-06-09

744.1566.jpgWraz z nadejściem cieplejszych dni promocja zdrowia przeniosła sie poza mury przychodni. Specjaliści projektu "Zdrowie - Mama i Ja" prowadzą edukację oraz profilaktykę zdrowotną w plenerze z okazji, np. Dnia Matki czy Dnia Dziecka. W maju oraz w pierwszych dniach czerwca projekt brał udział w akcjach:

- Salwa Festiwal 03.05.2017 r. - badania profilaktyczne, edukacja zdrowotna

- Piknik Historyczno - Literacki 06.05.2017 r. - badania profilaktyczne, edukacja zdrowotna

- Piknik z okazji Dnia Matki 26.05.2017 r. - organizowany przez Szkołę Rodzenia. Warsztaty dla młodych matek z dziećmi

- Dzień Wyjątkowej Mamy 27.05.2017 r. - organizowany przez Stowarzyszenie Wiatraczek - edukacja zdrowotna

- Dni Kobylnicy 28.05.2017 r. - badania profilaktyczne, edukacja zdrowotna

- Festyn rodzinny Rodzino trzymaj formę 02.06.2017 r. - badania profilaktyczne, edukacja zdrowotna

- Festyn Rodzinny Zdrowa szkoła - zdrowy uczeń 03.06.2017 r. - edukacji w zakresie higieny jamy ustnej

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń.

więcej

Aktualności

Medale Za Zasługi w Pielęgniarstwie i Położnictwie dla pielęgniarek z SPMZOZ w Słupsku

10:46, 2017-06-02

743.1564.jpg29 maja 2017r. w Nowym Teatrze m. Witkacego w Słupsku odbyła się uroczystość  z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, połączona z  60 leciem istnienia Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. W czasie jej trwania, wręczone zostały przez Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Słupsku dr Elżbietę Grygorowicz Medale „Za zasługi w pielęgniarstwie i położnictwie”. Uhonorowanych zostało 51 pielęgniarek i położnych z  regionu słupskiego z różnych placówek medycznych. Spośród wyróżnionych były pielęgniarki z Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku: Helena Korewo, Barbara Janusik, Wanda Wiśniewska, Mariola Dyśko. Po przekazaniu słów uznania za wykonywaną pracę, życzeń oraz kwiatów uroczystość zakończyła się wystawieniem sztuki "Mayday 2".

więcej

Aktualności

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku laueratem plebiscytu Hipokrates 2017

11:33, 2017-05-16

Rozdanie dyplomów Hipokrates 2017Głos Pomorza już po raz ósmy przeprowadził plebiscyt Hipokrates 2017. Dzięki plebiscytowi mieszkańcy regionu mogli wyrazić swoje uznanie dla pracy i zaangażowania lekarzy, pielęgniarek oraz placówek medycznych. Głosowanie czytelników trwało około miesiąca i zakończyło się uroczystym spotkaniem w słupskiej Restauracji Anna de Croy, podczas którego laueratom plebiscytu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w tegorocznym plebiscycie został doceniony przez swoich pacjentów w kategorii Przychodnia Przyjazna Pacjentom. W głosowaniu czytelników Przychodnia Rejonowa przy ul. Wojska Polskiego otrzymała trzecie miejsce. Dyplom z rąk redaktora naczelnego Głosu Pomorza Krzysztofa Nałęcza, odebrała Maria Mazur – Dyrektor SPMZOZ w Słupsku oraz Marek Piliszczuk - Kierownik przychodni przy ul. Wojska Polskiego. Za wszystkie głosy serdecznie dziękujemy.

Aktualności

SPMZOZ wyróżniony 2 nagrodami w konkursie "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia"

13:35, 2017-05-09

736.1551.jpg6 kwietnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości przyznał certyfikaty najbardziej nowoczesnym, innowacyjnym i skutecznym w zarządzaniu jakością placówkom sektora ochrony zdrowia.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku został uhonorowany dwoma nagrodami przyznawanymi w tym prestiżowym konkursie:  certyfikatem „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” oraz wyróżnieniem „Grand Quality”.

więcej

Aktualności

Prezentacja Poradni Promocji Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

12:45, 2017-04-26

Magdalena Tańska podczas prezentacjiW dniu 12 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się XVIII spotkanie Pomorskiego Forum Samorządowego, którego tematem były zdrowe nawyki żywieniowe i zwalczanie otyłości. Na posiedzenie zaproszeni zostali przedstawiciele projektu "Zdrowie - Mama i Ja", aby zaprezentować działalność Poradni Promocji Zdrowia w zakresie profilaktyki otyłości i chorób cywilizacyjnych. Dr n. o zdr. Magdalena Tańska przedstawiła gościom główne cele, zadania oraz sukcesy poradni. Koordynator projektu Justyna Ziętara przybliżyła uczestnikom spotkania ogólne informacje o projekcie oraz zasady jego finansowania. Gościem spotkania była również mgr Magdalena Siuba-Strzelińska, Asystent Projektu "Zachowaj równowagę", która zaprezentowała wykład na temat „Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Iżż jako wykorzystanie dobrych praktyk wynikających ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy". Zachęcamy do zapoznania się ze stroną  Regionalnego Systemu Monitorowania i Ewaluacji Programów Zdrowotnych. Na stronie relacja z powyższego spotkania. 

XVIII spotkanie Pomorskiego Forum Samorządowego w dn. 12.04.17 r.

Aktualności

Rozmawialiśmy o depresji z młodzieżą

15:01, 2017-04-10

Światowy Dzień ZdrowiaZ okazji Światowego Dnia Zdrowia specjaliści z projektu "Zdrowie - Mama i Ja" zaprosili uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, aby opowiedzieć o tym jak rozpoznać objawy i czym jest depresja, która niestety dotyka coraz więcej młodych osób. Spotkanie prowadził psycholog Krzysztof Nowak - Moszczyński z Poradni Planowania Rodziny. W dniu 7 kwietnia obchodzony jest również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń wraz z Dyrektor Marią Mazur odwiedzali przychodnie miejskie SPMZOZ w Słupsku. W przychodni przy ul. Westerplatte 1 Prezydent przywitał się z młodzieżą biorącą udział w obchodach oraz udzielił wywiadu do programu Zdrowie i Rodzina realizowanego w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja". Projekt realizowany jest przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowany przez Miasto Słupsk.

więcej

Aktualności

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia 2017. Depresja - porozmawiajmy o niej.

11:43, 2017-04-05

694.1362.jpgTematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

więcej

Aktualności

SPMZOZ w Słupsku zrealizuje projekt cyfryzacji swoich placówek

11:47, 2017-03-24

658.1328.jpgDyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku Maria Mazur podpisała umowę z Marszałkiem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie projektu : "Wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej z funkcjonalnością przesyłu danych obrazowych w podmiotach leczniczych subregionu słupskiego wraz z niezbędną infrastrukturą".

SPMZOZ jest liderem projektu, który będzie realizowany w partnerstwie ze Szpitalem Miejskim w Miastku i Centrum Zdrowia "Salus" w Słupsku.

Ogólna wartość  projektu to 7.913.350,64 dofinansowanie wynosi 5.720.612,99 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach  Osi Priorytetowej 7 Zdrowie, Działanie 7.2 Systemy informatyczne i telemedyczne.

więcej

Aktualności

Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Damnicy w Szkole Rodzenia

08:19, 2017-03-16

KąpielW dniu 13 marca naszą Szkołę Rodzenia odwiedziły uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Dziewczęta pod okiem położnej Pani Eli uczyły się m.in. jak kąpać oraz przewijać noworodka. Pierwsze spotkanie zaowocowało współpracą z Ośrodkiem, wobec czego na kolejnych spotkaniach będziemy prezentować uczennicom różnorodną tematykę nt. rodzicielstwa.

więcej
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas