"Dziecko w domu" - program edukacyjny dla młodzieży

Aktualności › "Dziecko w domu" - program edukacyjny dla młodzieży


Wyzwanie, jakim była opieka nad dzieckiem, jako pierwsze podjęły uczennice klas trzecich IV Gimnazjum im. Orła Białego w Słupsku. Ćwiczenia były realizowane w trybie weekendowym przez 16 dziewcząt, które dobrowolnie zgłosiły się do wykonania zadania. Dziewczęta doświadczyły jak zajmująca potrafi być 24 godzinna opieka nad niemowlęciem. Nocne wstawanie do płaczącego dziecka i codzienna opieka wymagała wiele cierpliwości i poświęcenia. Nie obyło się bez wsparcia rodziców oraz koleżanek. Pomimo tego program wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród jego uczestniczek.

Zadanie z jakim musiała zmierzyć się młodzież pozwoliło uświadomić im fakty związane z bycia rodzicem, pokazać ogromną odpowiedzialność oraz zmiany stylu życia związane z pojawianiem się nowego członka rodziny.

Poradnia Planowania Rodziny działa w ramach projektu Projektu „Zdrowie – Mama i Ja”, który realizowany jest przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, a finansowany przez Miasto Słupsk.


Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas