Aktualności

Aktualności

Bezpłatne badania spirometryczne

10:55, 2018-11-13

928.2385.jpgZapraszamy wszystkich chętnych Mieszkańców miasta do skorzystania z bezpłatnych badań spirometrycznych, które przeprowadzone zostaną w środę 14 listopada br. w godzinach 8.00 - 14.00 na terenie Urzędu Miejskiego w Słupsku (Pałac Ślubów) oraz w dniach 15 -16 listopada br. w gabinecie zabiegowym Przychodni przy ul. Tuwima 37 (II piętro pok. nr 302).

Akcja organizowana jest przez Urząd Miejski w Słupsku w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Czystego Powietrza” i realizowana przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Aktualności

Posiedzenie Rady Seniorów - Szkoła Rodzenia

14:32, 2018-11-02

923.2355.jpg

W ramach akcji "Miejsce Przyjazne Seniorom" promującego instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych 30 października w Szkole Rodzenia przy ul. Westerplatte odbyło się wspólne posiedzenie Rady Seniorów Miasta Słupsk, realizatorów programów profilaktycznych Projektu " Zdrowie - Mama i Ja" oraz zaproszonych gości: Violetta Karwalska - Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Beata Pawlicka - Sekretarz Słupskiej Rady Seniorów.

Celem spotkania było przedstawienie działań skierowanych wobec Słupskich Seniorów przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej

Spotkanie rozpoczęła koordynator projektu "Zdrowie - Mama i Ja" - Klimczuk Dorota, która powitała przybyłych  gości oraz omówiła ogólne założenia projektu.

Kolejnym punktem posiedzenia było wystąpienie specjalistów działających w ramach Projektu "Zdrowie - Mama i Ja"

 • Pani Sylwia Laskowska - doradca żywieniowy z Poradni Promocji Zdrowia, która mówiła między innymi o tym, jak ważna jest edukacja i profilaktyka dotycząca chorób cywilizacyjnych nie tylko dla seniorów, ale i dla ludzi młodych
 • Pani Amelia Kosińska - Wiatrak oraz Maja Majchrzak  ze Szkoły Rodzenia przedstawiły działania podejmowane na rzecz seniorów, wśród nich warsztaty oraz zajęcia związane z integracją międzypokoleniową
 • Pani Krystyna Kowczugo  z Poradni Planowania Rodzinie przypomniała jak istotna jest profilaktyka oraz samobadanie piersi
 • Pani Krystyna Mazurkiewicz - psycholog z Poradni Planowania Rodzinie poruszyła tematy dotyczące wrażliwości uczuciowej, sprawności umysłowej i fizycznej u osób starszych, roli babci i dziadka w życiu rodziny.

Posiedzenie Rady Seniorów było okazją do podziękowań za całoroczną współpracę.  Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Pani Violetta Karwalska wyraziła słowa uznania Mariannie Borawskiej – Przewodniczącej Słupskiej Rady Seniorów

więcej

Aktualności

"Zdrowie i Rodzina" odc. 18

13:32, 2018-11-02

Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Zdrowie i Rodzina". A w nim między innymi:921.2344.jpg

Warsztaty - "Świadoma Mama". Podczas spotkania zostały poruszone najważniejsze kwestie z zakresu praw przysługujących kobietom w ciąży, matkom samodzielnie wychowującym dzieci i rodzicom

Dopalacze - zło XXI wieku. Rozmowa z psycholog Krystyną Mazurkiewicz

Październik miesiącem walki z rakiem piersi - profilaktyka i samobadanie piersi

Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

Zdrowie i rodzina, odc. 18

Aktualności

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - bezpłatne badania

10:18, 2018-11-02


919.2302.jpg13 listopada 2018 r. Poradnia Promocji Zdrowia w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" organizuje akcję profilaktyczną z okazji Światowego Dnia Cukrzycy.

Wydarzenie ma służyć edukowaniu społeczeństwa i dostarczaniu wiedzy dotyczącej jednej z najpowszechniejszych chorób przewlekłych, jaką jest cukrzyca.

W godz. 10:00-14:00 zainteresowani będą mogli bezpłatnie skorzystać z szeregu badań profilaktycznych, takich jak np. analiza składu ciała czy pomiary: glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, zawartości tkanki tłuszczowej. Ponadto chętni otrzymają garść porad dietetycznych.

Zapraszamy do:

Poradnia Promocji Zdrowia

Przychodnia Rejonowa

ul. Westerplatte 1 w Słupsku


Aktualności

Praca SPMZOZ w Słupsku w dniu 12 listopada 2018

12:09, 2018-10-24

Szanowni Pacjenci, 

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku informuje, że w dniu
12 listopada 2018 r, wszytkie przychodnie i poradnie pracować będa normalnie - zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem przyjęć.

Aktualności

Tydzień Bliskości w Słupsku - Podsumowanie

09:51, 2018-10-22

  Już po raz trzeci Szkoła Rodzenia „Jakość narodzin – jakość życia” uczciła Międzynarodowy914.2198.jpg Tydzień Noszenia Dzieci organizując Tydzień Bliskości w Słupsku. Celem akcji była promocja korzyści, jakie daje noszenie dzieci.
  Skoro to Międzynarodowy Tydzień Chustonoszenia, to oczywiście nie zabrakło warsztatów chustowych, które prowadziła Karolina Malinowska, Doradca Noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich . Jednak tematyka Tygodnia nie obejmowała wyłącznie chustonoszenia. Nasze spotkania rozpoczęliśmy aktywnie. Instruktora z Hot Shape przygotowała zestawy ćwiczeń, które każda przyszła mama może wykonać, tym samym pokazując jak dbać o formę w trakcie ciąży, Gabriela Wólczyńska z Poradni Laktacyjnej przekazała cenne rady i wskazówki dotyczące odstawienia dziecka od piersi, Pani psycholog z Centrum Diagnostyczno - Terapeutecznego przeprowadzila spotkanie z dogoterapii, gdzie dzieci z radością powitały czworonożnego przyjaciela, chętnie się z nim bawiły, głaskały. W drugim dniu Tygodnia Bliskości dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Karoliną Urbaniak. Rodzice pod bacznym okiem instruktora mogli nabyć praktyczną wiedzę na temat techniki masowania niemowląt. Głównym celem spotkania była relaksacja i pogłębienie więzi rodzica z dzieckiem. Dzień zakończyliśmy wspólnym tańcem z maluchami. Najpierw miało miejsce krótkie wprowadzenie do tematu a potem nastąpił wspólny taniec poprowadzony przez  Martynę Gierszewską – instruktorkę tańca. Tydzień Bliskości zakończył się warsztatami w Kreatywny Urwis. Nasze maluszki mogły uczestniczyć w wielkich wykopaliskach piaskowych, gdzie szukały ukrytych skarbów.

 Szkoła Rodzenia  składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tegoroczny Tydzień Bliskości:

 • Aktywnym mamom i wspierającym tatusiom
 • Radio Koszalin oraz TV Słupsk za wsparcie medialne
 • Gabrieli Wołczyńskiej za rzeczowy a przy tym wielce ciekawy wykład i spotkanie
 • Hot Shapes - Studio Zdrowia i Dobrej Formy za przeprowadzone zajęcia fitness dla naszych przyszłych mam
 • Agacie Urbańczyk za bardzo relaksujące spotkanie przy masażu
 • Karolinie Malinowskiej z Magiczna Więź za pokazanie jak wiele radości  daje noszenie w chuście zarówno maluchom jak i rodzicom
 • Renacie Zimitrowicz z Dać Skrzydła za umożliwienie dzieciom udziału w spotkaniu z dogoterapii
 • Martynie Gierszewskiej z Casa De Salsa za świetną atmosferę podczas wspólnego tańca
 • Jagodzie Skowron - Bernackiej z Kreatywny Urwis za możliwość uczestnictwa w warsztatach

Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin - jakość życia" działa w ramach projektu Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia

więcej

Aktualności

VI Słupski Bieg Charytatywny Na Rzecz Zwierząt - 14.10.2018

10:03, 2018-10-15

909.2191.jpg

14.10.2018 roku już po raz szósty odbył się Charytatywny Bieg na Rzecz Zwierząt. 

Wśród wielu atrakcji jakie zapewnili organizatorzy, można było również  bezpłatnie skorzystać z:                                                    

 • pomiaru poziomu glukozy,
 • pomiaru poziomu cholesteru
 • pomiaru ciśnienia tętniczego krwi,
 • analizy składu ciała (waga, tkanka mięśniowa, tkanka tłuszczowa w %, zawartość wody w organizmie, waga kości, BMI) 

Badania przeprowadzali specjaliści z Poradni Promocji Zdrowia działającej w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk

więcej

Aktualności

Tydzień Bliskości

14:28, 2018-10-10

907.2184.jpg

Międzynarodowy Tydzień Bliskości jest świętem utworzonym przez organizację Beabywearing, której misją jest promowanie noszenia dzieci (w chustach, nosidłach miękkich, na rękach) jako powszechnie akceptowanej praktyki, z korzyściami dla dziecka i opiekuna, poprzez edukację i wsparcie.

Z tej okazji Szkoła Rodzenia „Jakość narodzin – Jakość życia” zaprasza rodziców i ich dzieci oraz rodziców spodziewających się dziecka na cykl bezpłatnych spotkań, warsztatów i wykładów, które organizujemy pod nazwą "Złączeni miłością"

 

więcej

Aktualności

Bezpłatna cytologia - Program profilaktyki raka szyjki macicy

14:47, 2018-10-01

Cytologia to jedno z najważniejszych badań, które powinna wykonywać każda kobieta. Jest podstawowym badaniem902.2167.jpg w profilaktyce raka szyjki macicy.

Program profilaktyki raka szyjki macicy obejmuje kobiety w wieku 25 – 59 lat, które nie miały wykonywanego takiego badania w ciągu ostatnich dwóch lat ( przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia). Badanie należy powtarzać przynajmniej co 3 lata.

 
Miejsce realizacji: Przychodnie Rejonowe Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej
 
 • ul. W Polskiego 49 Rejestracja osobista lub telefoniczna  tel. 59 848 35 78  lub  59 848 35 81
 • ul. Łokietka 6        Rejestracja osobista lub telefoniczna  tel. 59 844 97 41   lub  59 844 97 44
 • ul. 11 Listopada 7  Rejestracja osobista lub telefoniczna  tel. 59 845 28 75

Nie czekaj, aż będzie za późno - zgłoś się na badanie cytologiczne.

więcej

Aktualności

Co słychać w projekcie "Zdrowie - Mama i Ja"

10:36, 2018-10-01

  Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu pn. "Zdrowie i rodzina" realizowanego przez Telewizję Słupsk. 900.2166.jpg
Co miesiąc prezentujemy najnowsze wydarzenia i informacje dotyczące projektu "Zdrowie - Mama i Ja". W tym odcinku:
- przyszłe mamy i tatusiowie odwiedzą oddział ginekologiczno-położniczy w słupskim szpitalu.
- położne oraz lekarze z oddziału neonatologiczengo pozwolą rozwiać wątpliwości i obawy z przyjęciem i pobytem na oddziale.
- spożywanie alkoholu w ciąży a rozwój płodu - wywiad z psycholog Mają Majchrzak

LINK "Zdrowie i Rodzina" odc.17

Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

więcej
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas