Aktualności

Aktualności

Zdrowie i rodzina odcinek 14

09:49, 2018-05-02

841.1940.jpgZapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu Zdrowie i rodzina. A w nim wiele ważnych informacji oraz rozmów z naszymi specjalistami:

- Światowy Dzień Zdrowia z SPMZOZ w Słupsku - efekty akcji,

- rozmowa z lek. neonatlog Magdaleną Kukulską o szczepieniu najmłodszych dzieci,

- spotkanie Poradni Promocji Zdrowia w Klubie Aktwyności Osób Niepełnosprawnych.

LINK Odcinek 14 Zdrowie i rodzina

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” są bezpłatne. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk.

Aktualności

Udana akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia Zdrowia

13:48, 2018-04-09

Festyn zdrowiaPonad 450 bezpłatnych badań w kierunku chorób tarczycy, USG aorty jamy brzusznej, poziomu cukru i cholesterolu we krwi, ciśnienia, pomiarów tkanki tłuszczowej i porad zdrowotnych - takie są efekty akcji zdrowotnej z okazji Światowego Dnia Zdrowia, która odbyła się w minioną sobotę w Przychodni przy ul. Tuwima 37. Osoby, które skorzystały z badań, mogły częstować się jabłkami i zdrowymi przekąsami przygotowanymi przez uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, a także otrzymały upominki od partnerów wydarzenia.

Celem akcji było zachęcenie mieszkańców Słupska i okolic do regularnych badań profilaktycznych oraz zdrowego trybu życia. Podczas festynu zdrowotnego odbywały się bezpłatne badania słuchu, porady dietetyczne, pokaz pierwszej pomocy, porady w zakresie chorób tarczycy czy nauka samobadania piersi.

Kolejka po bezpłatne kupony na badania tarczycowe oraz USG ustawiła się już o godz. 8.00. W dniu akcji przeprowadzono 100 badań laboratoryjnych oraz 70 badań przesiewowych USG. Kolejnych 30 osób zapisano na terminy jeszcze w tym samym miesiącu. W ramach tych badań u dwóch osób stwierdzono początkowe stadium tętniaka aorty jamy brzusznej, a u kilku innych wykryto inne nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego.

Organizatorem akcji, przeprowadzonej w ramach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”, był Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, przy wsparciu partnerów: ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o., Aktywna Fabryka, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Geers - dobry słuch, Państwowa Inspekcja Sanitarna Słupsk, Teb Edukacja Słupsk, Stowarzyszenie Amazonka Słupsk, BranQ sp. z o.o., Fundacja Jak Motyl.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

08:15, 2018-03-29

832.1899.jpg

Aktualności

Zdrowie i rodzina odcinek 12

12:31, 2018-03-09

Klub Rodzica i MaluchaZapraszamy na kolejny odcinek programu "Zdrowie i Rodzina". A w nim między innymi:
- rozmowa o depresji poporodowej z psychologiem Krzysztofem Nowakiem- Moszczyńskim;
- rozmowa o rozwoju dziecka w 1 r.ż. z lek. neonatologiem Magdaleną Kukulską;
- "Domowe montessori" w Klubie Rodzica i Malucha.

Link do programu Zdrowie i rodzina

Program realizowany jest przez Telewizję Słupsk w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk.

Aktualności

Szansa na wygraną w konkursie Zdrowy Samorząd - Zdrowie - Mama i Ja

11:23, 2018-02-21

824.1894.jpgMiasto Słupsk zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za realizację projektu „Zdrowie Mama i Ja” w tym realizację programów profilaktyki zdrowotnej jak: „Jakość narodzin – jakość życia”, „Karmienie piersią najlepsze dla matki i dziecka”, „Planowanie rodziny odpowiedzialnym rodzicielstwem”, „Zdrowe życie – dobre życie”, „Profilaktyka rozwojowej dysplazji stawów biodrowych u niemowląt”.

Projekt „Zdrowie - Mama i Ja” to autorski projekt miasta Słupska, powstał na potrzeby poprawy warunków życia miasta i powiatu słupskiego przez zapewnienie usług medycznych i świadczeń zdrowotnych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. Projekt realizowany jest przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu. Nagrody – statuetki „Zdrowy Samorząd” – zostaną przyznane w kategoriach: Zdrowa Gmina, Zdrowy Powiat i Zdrowe Województwo.

Jeden z projektów otrzyma także nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl. O nagrodzie zdecydują internauci poprzez głosowanie na stronie:

Link do oddawania głosów: POPIERAM ZDROWIE - MAMA I JA

Aktualności

Błyśnij miłością do dziecka - Akcja Policji i Szkoły Rodzenia

11:24, 2018-02-15

Rozdawanie odblaskówKomenda Miejska Policji w Słupsku oraz projekt „Zdrowie – Mama i Ja” finansowany przez Miasto Słupsk i realizowany przez SPMZOZ w Słupsku po raz drugi zorganizowali akcję profilaktyczną związaną z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci przewożonych w wózkach dziecięcych. Akcja pt. „Błyśnij miłością do dziecka” odbyła się w dniu 14 lutego na terenie miasta i powiatu słupskiego.

Akcja poprzedzona była spotkaniem funkcjonariuszy Policji z kobietami w ciąży w dniach 08.02.2018 r. oraz 14.02.2018 r. Spotkania odbyły się w siedzibie Szkoły Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte i miały na celu uświadomienie rodzicom jak ważne jest bezpieczeństwo ich pociech. Podczas pogadanki policjanci omówili nowe zasady przepisów ruchu drogowego, rozmawiali o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych oraz zwrócili uwagę na istotę posiadania elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze Policji oraz realizatorki projektu "Zdrowie - Mama i Ja" wyposażali wczoraj wózki dziecięce w elementy odblaskowe. Policjanci taką akcję przeprowadzili również w powiecie słupskim. Rodzice często zapominają, że kiedy spacerują ze swoimi dziećmi, a na dworze robi się ciemno, stają się słabo widoczni. Wchodząc na jezdnię, prowadzą przed sobą wózek z dzieckiem, który jako pierwszy narażony jest na zderzenie z pojazdem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej

Aktualności

Zdrowie i Rodzina - odcinek 11

12:47, 2018-02-01

819.1863.jpgZapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu Zdrowie i rodzina. A w nim wiele ważnych informacji i rozmów z naszymi specjalistami, m.in.:

- profilaktyka próchnicy - działania Poradni Promocji Zdrowia w zakresie edukacji higieny jamy ustnej,

- jak uniknąć wad postawy u małego dziecka – rozmowa z fizjoterapeutką,

- w Poradni Promocji Zdrowia ważymy się na nowym profesjonalnym analizatorze!

Link do programu: Zdrowie i rodzina - odcinek 11

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” są bezpłatne. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk.

Aktualności

Biuletyn Zdrowie i Rodzina 1/2018 - zapraszamy do lektury!

13:38, 2018-01-17

Okładka Biuletyn 1/2018Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku numeru biuletynu "Zdrowie i Rodzina". W tym numerze między innymi:

- Superfood - żywność nadzwyczajna

- HIV - co to za wirus i co trzeba o nim wiedzieć?

- Położna podstawowej opieki zdrowotnej, jej rola i zadania

- Syndrom dziecka potrząsanego - dlaczego potrząsanie dzieckiem jest tak niebezpieczne?

Co jeszcze oferuje mieszkańcom Słupska projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w ramach bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej? Bezpłatne egzemplarze do nabycia są we wszystkich przychodniach rejonowych SPMZOZ w Słupsku, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej oraz Urzędzie Miejskim w Centrum Obsługi Mieszkańców. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk, a realizowany przez SPMZOZ w Słupsku.

Biuletyn Zdrowie i Rodzina 1/2018

 

Aktualności

Podaruj "Zdrowe serce pod choinkę"

10:46, 2017-12-11

811.1846.jpg

więcej
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas