Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Aktualności › Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Obecnie tydzień jest obchodzony w około 120 krajach zarówno przez pracowników służby zdrowia, media, a także karmiące matki. Tydzień Karmienia Piersią rozpoczyna się 1 sierpnia i upamiętnia 01.08.1990 jako datę podpisania Deklaracji Innocenti; Florencja – w sprawie „Ochrony, Propagowania i Wspierania Karmienia Piersią”. Deklarację tę podpisało 29 krajów, w tym Polska.

W Polsce ten wyjątkowy tydzień organizowany jest od 1993 roku i od tego czasu ma już swoją tradycję. Obchodzą go głównie pracownicy służby zdrowia, matki wychowujące małe dzieci oraz liczne organizacje, instytucje i media. Co roku organizowane są konferencje, spotkania, konkursy oraz liczne akcje promocyjne i informacyjne.

Z tej okazji składamy życzenia wszystkim obecnym oraz przyszłym matkom i zapraszamy mieszkanki Słupska i Powiatu Słupskiego do korzystania z bezpłatnych świadczeń w Poradni Laktacyjnej przy ul. Westerplatte 1 w Słupsku. Szczegółowe informacje o działalności poradni znajdują się tutaj.

Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas