Aktualności

Aktualności

Jakość, Energia, Środowisko - nowe certyfikaty ISO

12:14, 2018-10-11

908.2185.jpg

Aktualności

Tydzień Bliskości

14:28, 2018-10-10

907.2184.jpg

Międzynarodowy Tydzień Bliskości jest świętem utworzonym przez organizację Beabywearing, której misją jest promowanie noszenia dzieci (w chustach, nosidłach miękkich, na rękach) jako powszechnie akceptowanej praktyki, z korzyściami dla dziecka i opiekuna, poprzez edukację i wsparcie.

Z tej okazji Szkoła Rodzenia „Jakość narodzin – Jakość życia” zaprasza rodziców i ich dzieci oraz rodziców spodziewających się dziecka na cykl bezpłatnych spotkań, warsztatów i wykładów, które organizujemy pod nazwą "Złączeni miłością"

 

więcej

Aktualności

Bezpłatna cytologia - Program profilaktyki raka szyjki macicy

14:47, 2018-10-01

Cytologia to jedno z najważniejszych badań, które powinna wykonywać każda kobieta. Jest podstawowym badaniem902.2167.jpg w profilaktyce raka szyjki macicy.

Program profilaktyki raka szyjki macicy obejmuje kobiety w wieku 25 – 59 lat, które nie miały wykonywanego takiego badania w ciągu ostatnich dwóch lat ( przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia). Badanie należy powtarzać przynajmniej co 3 lata.

 
Miejsce realizacji: Przychodnie Rejonowe Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej
 
  • ul. W Polskiego 49 Rejestracja osobista lub telefoniczna  tel. 59 848 35 78  lub  59 848 35 81
  • ul. Łokietka 6        Rejestracja osobista lub telefoniczna  tel. 59 844 97 41   lub  59 844 97 44
  • ul. 11 Listopada 7  Rejestracja osobista lub telefoniczna  tel. 59 845 28 75

Nie czekaj, aż będzie za późno - zgłoś się na badanie cytologiczne.

więcej

Aktualności

Co słychać w projekcie "Zdrowie - Mama i Ja"

10:36, 2018-10-01

  Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu pn. "Zdrowie i rodzina" realizowanego przez Telewizję Słupsk. 900.2166.jpg
Co miesiąc prezentujemy najnowsze wydarzenia i informacje dotyczące projektu "Zdrowie - Mama i Ja". W tym odcinku:
- przyszłe mamy i tatusiowie odwiedzą oddział ginekologiczno-położniczy w słupskim szpitalu.
- położne oraz lekarze z oddziału neonatologiczengo pozwolą rozwiać wątpliwości i obawy z przyjęciem i pobytem na oddziale.
- spożywanie alkoholu w ciąży a rozwój płodu - wywiad z psycholog Mają Majchrzak

LINK "Zdrowie i Rodzina" odc.17

Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

więcej

Aktualności

Badania Profilaktyczne i Edukacja Zdrowotna w Korzybiu

20:01, 2018-09-30

22 września na plaży w Korzybiu po raz XII899.2158.jpg odbyły się Mistrzostwa w zbieraniu grzybów. To jedna z najważniejszych jesiennych imprez w gminie Kępice. Grzybobranie połączone było z degustacją regionalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń, sołectwa oraz mistrzów gotowania. W tym roku na wspólne gotowanie zaprosił Grzegorz Russak, znany z programów telewizyjnych mistrz przyrządzania dziczyzny.

Grzybobranie połączone było także ze zbiórką na rzecz mieszkańca gminy Kępice byłego żołnierza zawodowego Henryka Łepeckiego, który potrzebuje specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Pan Henryk po ukąszeniu przez pszczołę doznał wstrząsu i nie może samodzielnie funkcjonować. Podczas festynu rodzina, przyjaciele i żołnierze z jednostki Pana Henryka zorganizowali zbiórkę na jego leczenie.

Na stanowisku obsługiwanym przez personel Poradni Promocji Zdrowia działającej w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” wykonano badania poziomu cholesterolu we krwi, poziomu glukozy oraz trójglicerydów. Wielu chętnym zmierzono również ciśnienie krwi. Można było także uzyskać materiały i szczegółowe informacje o profilaktycznych badaniach wykonywanych w placówkach zakładu

 

więcej

Aktualności

Bezpłatna infolinia onkologiczna

19:17, 2018-09-28

 

897.2147.jpg

Zakres realizowanych przez infolinię usług:

profilaktyka nowotworów

placówki onkologiczne

pomoc psychologiczna i psychoonkologiczna

organizacje wspierające pacjentów

placówki wykonujące badania diagnostyczne

wykaz sklepów medycznych

wypożyczalnie sprzętu medycznego

więcej

Aktualności

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM PIERSI

18:54, 2018-09-28

896.2146.jpgZapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały badania mammograficznego, do  Zakładu Rentgenodiagnostyki przy ulicy Tuwima 37 w Słupsku.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BADANIE

w dni powszednie w godzinach 7.30 -18.00

telefon: 59 847-45-20

W przypadku rejestracji telefonicznej wymagany będzie numer PESEL

Informację o terminie, w którym wykonano ostatnie badanie mammograficzne pacjentki uzyskają w rejestracji Zakładu RTG.

Prosimy o zabranie dowodu osobistego oraz zdjęć z poprzednich badań.

Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą wykonać badanie:

bezpłatnie - na podstawie skierowania lekarskiego od lekarza specjalisty, z ktorym SPMZOZ ma podpisaną umowę,

odpłatnie - posiadając zaświadczenie lekarskie o zasadności wykonania badania np. z prywatnego gabinetu lekarskiego.

więcej

Aktualności

Zamiast leczyć - Badaj się

18:02, 2018-09-28

895.2145.jpg

Październik od wielu lat nazywany jest miesiącem walki z rakiem piersi. To doskonały moment na przypomnienie sobie jak ważne jest samobadanie piersi. Rak piersi należy do najczęściej występujących u kobiet nowotworów na świecie. Wcześnie rozpoznany i właściwie leczony jest uleczalny w około 90 procentach. W Polsce co roku, na raka piersi choruje około 17 tysięcy kobiet, a około 5 tysięcy umiera. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium.

Dlatego Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku zaprasza wszystkich pracodawców do przyłączenia się do akcji profilaktycznej  pn. „Zamiast leczyć - Badaj się!”, skierowanej do kobiet pracujących. Udział w akcji polega na   przeprowadzeniu w siedzibie firmy spotkań edukacyjnych dotyczących profilaktyki raka piersi, na którym panie dowiedzą się   jak ważna jest samokontrola piersi oraz regularne wykonywanie badania mammograficznego.

 Zachęcamy firmy, zakłady pracy, jednostki miejskie z terenu miasta Słupska i okolic do przyłączenia się do naszej akcji „Zamiast leczyć - Badaj się!”. Wspólnie możemy przyczynić się do poprawy stanu zdrowia kobiet z naszego regionu. Kontakt w powyższej sprawie: Klimczuk Dorota, tel. 59 84 74 509, e-mail: d.klimczuk@spmzoz-slupsk.pl

 

 

więcej

Aktualności

Światowy dzień FAS 09.09.2018 Ciąża bez alkoholu !!!!

08:49, 2018-09-20

892.2136.jpgJako pierwszy zniekształcone rysy twarzy oraz śmiertelność noworodków wywołane działaniem alkoholu nazwał mianem FAS Kenneth Lyons Jones w 1973 r., choć o negatywnym wpływie alkoholu na płód wiedziano i pisano już dużo wcześniej. Siedem lat później badacze z Zespołu Badań nad FAS przy amerykańskim Towarzystwie Badań nad Alkoholizmem określili diagnostyczne kryteria FAS. Wśród nich znalazły się: prenatalne i postnatalne opóźnienia wzrostu i ciężaru ciała, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego (objawy neurologiczne, opóźniony rozwój intelektualny) oraz dysmorfia twarzy (małogłowie, krótki wymiar oczodołowy, słabo rozwinięta rynienka podnoskowa, cienka górna warga, spłaszczona okolica szczęk).

W obchody Światowego Dnia FAS - Płodowego Zespołu Alkoholowego włączył się Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja", finansowanego przez Miasto Słupsk. Na spotkanie, które odbyło się w dniu 14 września, zaproszeni zostali uczniowie słupskich szkół ponadpodstawowych oraz specjaliści z zakresu FAS. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, a przyszłym rodzicom faktów na temat szkodliwości spożywania alkoholu w czasie ciąży oraz skonfrontowanie ich z funkcjonującymi stereotypami

         ZAPAMIĘAJ !!!!

  • W Polsce rodzi się rocznie około 1000 dzieci z FAS.
  • Dzieci z FASD (Spektrum Zaburzeń Spowodowanych Alkoholem) jest nawet dziesięciokrotnie więcej.
  • Nie istnieje bezpieczna dawka alkoholu, która nie zaszkodzi dziecku w łonie matki.
  • Dzieci z FAS nie są wyłącznie dziećmi alkoholiczek. Mogą być dziećmi zupełnie zdrowych kobiet, które w czasie ciąży wypiją alkohol.
  • FASu nie można wyleczyć, nie można z niego wyrosnąć, ale można go w 100% uniknąć – nie pijąc alkoholu w czasie ciąży.

 

więcej

Aktualności

SPMZOZ w Słupsku wykona przeglądy stomatologiczne dla uczniów klas VI, VII, VIII szkół podstawowych

14:13, 2018-09-10

891.2135.jpgSamodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku rozpoczął realizację programu profilaktycznego współfinansowanego przez Urząd Miasta Słupska, pn. „ Program profilaktyki zdrowotnej w zakresie wykonania przeglądów stomatologicznych wśród uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do szóstych i siódmych klas oraz 2018/2019 siódmych i ósmych klas publicznych i niepublicznych szkół podstawowych”.

Celem programu jest podniesienie świadomości zdrowotnej młodzieży i ich rodziców poprzez edukację, zmianę zachowań prozdrowotnych, poznanie techniki prawidłowego mycia zębów i zachęcanie rodziców do wizyt z dzieckiem w gabinecie dentystycznym.

Na podstawie danych medycznych można już śmiało mówić o epidemii próchnicy i chorób przyzębia. Pod względem stanu uzębienia zajmujemy jedne z ostatnich miejsc w Europie. Ponad 40% osób po 65 roku życia nie ma zębów, a 4 % Polaków między 35. a 44. rokiem życia jest bezzębnych. Ponad 80% osób wymaga zabiegów usuwających kamień nazębny. Nie lepiej wygląda sytuacja wśród dzieci i młodzieży.

więcej
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas