Aktualności

Aktualności

Regionalny Program Polityki Zdrowotnej- szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65+

11:36, 2018-11-27

940.2439.jpgPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku informuje, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradni Chorób Płuc i Alergologii w Słupsku, 76-200 Słupsk, ul. Hubalczyków 5 realizuje Regionalny Program Profilaktyki Zdrowotnej – szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65+ zameldowanych na terenie miasta Słupsk. Wszelkie informacje dot. kryteriów kwalifikacji do szczepień przeciw pneumokokom można uzyskać w ww. poradni pod numerem telefonu: (59) 842 01 84.

Aktualności

Dzień Profilkatyki Raka Piersi

11:14, 2018-11-19

934.2401.jpg

28 listopada 2018r.  zapraszamy do naszego stoiska w C.H. Podkowa. Akcja organizowana jest ramach prowadzonej przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej profilaktyki walki z rakiem piersi.

Podstawowym działaniem mającym na celu wczesne wykrycie raka piersi jest samobadanie. Panie często nie wiedzą, jak się badać, które zgrubienia powinny wzbudzić niepokój, a które są elementem naturalnej struktury tkanki piersi. Podczas naszej akcji wykwalifikowana położna poprowadzi naukę samobadania i samokontroli piersi udzielając informacji i instruktażu na specjalnych fantomach, w których ukryto guzki różnej wielkości. Będzie można także bezpłatnie skorzystać z badania poziomu glukozy, cholesterolu oraz pomiaru ciśnienia krwi

Zapraszamy do:

C.H. Podkowa godz.: 10:00 - 12:00

ul. Starzyńskiego 6-7 Słupsk

 

 Zachęcajmy do badań profilaktycznych niezależnie od pory roku

 

 

Badania przeprowadzą specjaliści z Poradni Promocji Zdrowia oraz Szkoły Rodzenia działającej w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk

 

Aktualności

Dziecko w Domu

14:26, 2018-11-16

933.2400.jpgDZIECKO W DOMU – program edukacyjny Szkoły Rodzenia i Poradni Planowania Rodziny, w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” , realizowany przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, finansowany przez Miasto Słupsk

Program kierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych nadzorowanych przez miasto Słupsk, którego głównym celem jest edukacja w zakresie świadomego rodzicielstwa. Program realizowany jest z wykorzystaniem symulatorów niemowlęcia, lalek wyposażonych w system komputerowy, służących do nauki opieki nad niemowlakiem. Lalki te płaczą, gdy są głodne, śmieją się, gdy są szczęśliwe, mają czkawkę, oddychają jak prawdziwe niemowlaki. Wymagają tyle samo opieki, co prawdziwe niemowlaki - trzeba je karmić, przewijać, kołysać, przytulać, przebierać, a wszystko po to, by oddać realizm opieki nad dzieckiem. Lalka jest zaprogramowana na niecałe 3 dni opieki. Rozpoznaje tylko jednego opiekuna, który przez czas projektu, nosi na ręce specjalną opaskę.

Zadania z jakim będzie musiała zmierzyć się młodzież, czyli symulacja opieki nad niemowlęciem, pozwoli uświadomić im fakty związane z bycia rodzicem, pokazać ogromną odpowiedzialność oraz zmiany stylu życia związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.

Zapraszamy na naszą stronę facebook

Aktualności

Bezpłatne badania spirometryczne

10:55, 2018-11-13

928.2385.jpgZapraszamy wszystkich chętnych Mieszkańców miasta do skorzystania z bezpłatnych badań spirometrycznych, które przeprowadzone zostaną w środę 14 listopada br. w godzinach 8.00 - 14.00 na terenie Urzędu Miejskiego w Słupsku (Pałac Ślubów) oraz w dniach 15 -16 listopada br. w gabinecie zabiegowym Przychodni przy ul. Tuwima 37 (II piętro pok. nr 302).

Akcja organizowana jest przez Urząd Miejski w Słupsku w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Czystego Powietrza” i realizowana przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Aktualności

Posiedzenie Rady Seniorów - Szkoła Rodzenia

14:32, 2018-11-02

923.2355.jpg

W ramach akcji "Miejsce Przyjazne Seniorom" promującego instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych 30 października w Szkole Rodzenia przy ul. Westerplatte odbyło się wspólne posiedzenie Rady Seniorów Miasta Słupsk, realizatorów programów profilaktycznych Projektu " Zdrowie - Mama i Ja" oraz zaproszonych gości: Violetta Karwalska - Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Beata Pawlicka - Sekretarz Słupskiej Rady Seniorów.

Celem spotkania było przedstawienie działań skierowanych wobec Słupskich Seniorów przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej

Spotkanie rozpoczęła koordynator projektu "Zdrowie - Mama i Ja" - Klimczuk Dorota, która powitała przybyłych  gości oraz omówiła ogólne założenia projektu.

Kolejnym punktem posiedzenia było wystąpienie specjalistów działających w ramach Projektu "Zdrowie - Mama i Ja"

 • Pani Sylwia Laskowska - doradca żywieniowy z Poradni Promocji Zdrowia, która mówiła między innymi o tym, jak ważna jest edukacja i profilaktyka dotycząca chorób cywilizacyjnych nie tylko dla seniorów, ale i dla ludzi młodych
 • Pani Amelia Kosińska - Wiatrak oraz Maja Majchrzak  ze Szkoły Rodzenia przedstawiły działania podejmowane na rzecz seniorów, wśród nich warsztaty oraz zajęcia związane z integracją międzypokoleniową
 • Pani Krystyna Kowczugo  z Poradni Planowania Rodzinie przypomniała jak istotna jest profilaktyka oraz samobadanie piersi
 • Pani Krystyna Mazurkiewicz - psycholog z Poradni Planowania Rodzinie poruszyła tematy dotyczące wrażliwości uczuciowej, sprawności umysłowej i fizycznej u osób starszych, roli babci i dziadka w życiu rodziny.

Posiedzenie Rady Seniorów było okazją do podziękowań za całoroczną współpracę.  Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Pani Violetta Karwalska wyraziła słowa uznania Mariannie Borawskiej – Przewodniczącej Słupskiej Rady Seniorów

więcej

Aktualności

"Zdrowie i Rodzina" odc. 18

13:32, 2018-11-02

Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Zdrowie i Rodzina". A w nim między innymi:921.2344.jpg

Warsztaty - "Świadoma Mama". Podczas spotkania zostały poruszone najważniejsze kwestie z zakresu praw przysługujących kobietom w ciąży, matkom samodzielnie wychowującym dzieci i rodzicom

Dopalacze - zło XXI wieku. Rozmowa z psycholog Krystyną Mazurkiewicz

Październik miesiącem walki z rakiem piersi - profilaktyka i samobadanie piersi

Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

Zdrowie i rodzina, odc. 18

Aktualności

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - bezpłatne badania

10:18, 2018-11-02


919.2302.jpg13 listopada 2018 r. Poradnia Promocji Zdrowia w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" organizuje akcję profilaktyczną z okazji Światowego Dnia Cukrzycy.

Wydarzenie ma służyć edukowaniu społeczeństwa i dostarczaniu wiedzy dotyczącej jednej z najpowszechniejszych chorób przewlekłych, jaką jest cukrzyca.

W godz. 10:00-14:00 zainteresowani będą mogli bezpłatnie skorzystać z szeregu badań profilaktycznych, takich jak np. analiza składu ciała czy pomiary: glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, zawartości tkanki tłuszczowej. Ponadto chętni otrzymają garść porad dietetycznych.

Zapraszamy do:

Poradnia Promocji Zdrowia

Przychodnia Rejonowa

ul. Westerplatte 1 w Słupsku


Aktualności

Praca SPMZOZ w Słupsku w dniu 12 listopada 2018

12:09, 2018-10-24

Szanowni Pacjenci, 

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku informuje, że w dniu
12 listopada 2018 r, wszytkie przychodnie i poradnie pracować będa normalnie - zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem przyjęć.

Aktualności

Tydzień Bliskości w Słupsku - Podsumowanie

09:51, 2018-10-22

  Już po raz trzeci Szkoła Rodzenia „Jakość narodzin – jakość życia” uczciła Międzynarodowy914.2198.jpg Tydzień Noszenia Dzieci organizując Tydzień Bliskości w Słupsku. Celem akcji była promocja korzyści, jakie daje noszenie dzieci.
  Skoro to Międzynarodowy Tydzień Chustonoszenia, to oczywiście nie zabrakło warsztatów chustowych, które prowadziła Karolina Malinowska, Doradca Noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich . Jednak tematyka Tygodnia nie obejmowała wyłącznie chustonoszenia. Nasze spotkania rozpoczęliśmy aktywnie. Instruktora z Hot Shape przygotowała zestawy ćwiczeń, które każda przyszła mama może wykonać, tym samym pokazując jak dbać o formę w trakcie ciąży, Gabriela Wólczyńska z Poradni Laktacyjnej przekazała cenne rady i wskazówki dotyczące odstawienia dziecka od piersi, Pani psycholog z Centrum Diagnostyczno - Terapeutecznego przeprowadzila spotkanie z dogoterapii, gdzie dzieci z radością powitały czworonożnego przyjaciela, chętnie się z nim bawiły, głaskały. W drugim dniu Tygodnia Bliskości dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Karoliną Urbaniak. Rodzice pod bacznym okiem instruktora mogli nabyć praktyczną wiedzę na temat techniki masowania niemowląt. Głównym celem spotkania była relaksacja i pogłębienie więzi rodzica z dzieckiem. Dzień zakończyliśmy wspólnym tańcem z maluchami. Najpierw miało miejsce krótkie wprowadzenie do tematu a potem nastąpił wspólny taniec poprowadzony przez  Martynę Gierszewską – instruktorkę tańca. Tydzień Bliskości zakończył się warsztatami w Kreatywny Urwis. Nasze maluszki mogły uczestniczyć w wielkich wykopaliskach piaskowych, gdzie szukały ukrytych skarbów.

 Szkoła Rodzenia  składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tegoroczny Tydzień Bliskości:

 • Aktywnym mamom i wspierającym tatusiom
 • Radio Koszalin oraz TV Słupsk za wsparcie medialne
 • Gabrieli Wołczyńskiej za rzeczowy a przy tym wielce ciekawy wykład i spotkanie
 • Hot Shapes - Studio Zdrowia i Dobrej Formy za przeprowadzone zajęcia fitness dla naszych przyszłych mam
 • Agacie Urbańczyk za bardzo relaksujące spotkanie przy masażu
 • Karolinie Malinowskiej z Magiczna Więź za pokazanie jak wiele radości  daje noszenie w chuście zarówno maluchom jak i rodzicom
 • Renacie Zimitrowicz z Dać Skrzydła za umożliwienie dzieciom udziału w spotkaniu z dogoterapii
 • Martynie Gierszewskiej z Casa De Salsa za świetną atmosferę podczas wspólnego tańca
 • Jagodzie Skowron - Bernackiej z Kreatywny Urwis za możliwość uczestnictwa w warsztatach

Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin - jakość życia" działa w ramach projektu Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia

więcej

Aktualności

VI Słupski Bieg Charytatywny Na Rzecz Zwierząt - 14.10.2018

10:03, 2018-10-15

909.2191.jpg

14.10.2018 roku już po raz szósty odbył się Charytatywny Bieg na Rzecz Zwierząt. 

Wśród wielu atrakcji jakie zapewnili organizatorzy, można było również  bezpłatnie skorzystać z:                                                    

 • pomiaru poziomu glukozy,
 • pomiaru poziomu cholesteru
 • pomiaru ciśnienia tętniczego krwi,
 • analizy składu ciała (waga, tkanka mięśniowa, tkanka tłuszczowa w %, zawartość wody w organizmie, waga kości, BMI) 

Badania przeprowadzali specjaliści z Poradni Promocji Zdrowia działającej w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk

więcej
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas