Aktualności

Aktualności

Tydzień Godnego Porodu w Słupsku - Poznaj swoje prawa

08:10, 2016-03-02

489.1047.jpg W ramach kampanii „Rodzę – Mam prawa” Fundacja Rodzić po Ludzku organizuje ogólnopolski cykl spotkań lokalnych dla kobiet. W prawie 70 miejscach w Polsce w jednym tygodniu marca kobiety będą się edukować w zakresie swoich praw i dzielić doświadczeniami. Wydarzenie jest częścią najnowszej kampanii Fundacji: „Chcemy, żeby kobiety w Polsce wiedziały, że wg prawa mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami” mówią jej reprezentantki. W ramach powyższej kampanii Szkoła Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte (projekt "Zdrowie - Mama i Ja") organizuje w dniach 10-11.03.2016 r. cykl spotkań dla kobiet w ciąży oraz przyszłych i obecnych rodziców oraz do wszystkich zainteresowanych tematem standardów postępowania medycznego w opiece okołoporodowej.

więcej

Aktualności

Wspieramy mamy karmiące piersią - wystawa fotograficzna The Milky Way

08:24, 2016-02-29

485.1029.jpg SPMZOZ w Słupsku jest współorganizatorem eventu Świat Kobiet, który odbędzie się w niedzielę 6 marca w Centrum Handlowym Jantar, w godz. 12.00 - 18.00. Głównym punktem wydarzenia będzie wystawa fotograficzna ogólnopolskiego projektu The Milky Way - Mleczna Droga. Patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń. Akcja ma na celu upowszechnianie karmienia piersią wśród przyszłych matek oraz oswajanie społeczeństwa z widokiem kobiety karmiącej w miejscach publicznych. Wspierając kobiety karmiące piersią pragniemy tworzyć w naszym mieście miejsca dla nich przyjazne i pokazać, że karmienie naturalne nie oznacza konieczności izolacji i zamknięcia  w domu. Dążymy do tego, aby dzieci były zdrowe, dlatego chcemy okazać szacunek kobietom karmiącym piersią, poprzez tworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni w naszym mieście. Na zdjęciach będzie można zobaczyć również mieszkanki Słupska, które wzięły udział w sesjach zdjęciowych zorganizowanych w ramach projektu przez fotografkę Basię Studzińską.

więcej

Aktualności

Piszą o nas ...

08:27, 2016-02-24


483.1025.jpgW styczniowym wydaniu Magazynu Gospodarczego „Fakty” ukazał się wywiad z Panią Dyrektor Marią Mazur, dotyczący wdrożonych norm ISO 14001 Zarządzanie Środowiskiem i Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

Rozmowa przeprowadzona została podczas gali XX Polskiego Dnia Jakości, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, na której Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku uhonorowany został Certyfikatem Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

Certyfikat jest wyrazem starań jakich dokładamy aby świadczone przez nas usługi medyczne, poprzez ich najwyższą jakość, spełniały wszelkie oczekiwania pacjentów oraz nie wywierały negatywnego wpływu na środowisko.

więcej

Aktualności

Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych "NADZIEJA"

08:27, 2016-02-16


482.1022.jpgZ początkiem lutego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nawiązał współpracę z Fundacją dla Dzieci Niepełnosprawnych „NADZIEJA” w Słupsku.

Fundacja „NADZIEJA” prowadzi swoją działalność nieprzerwanie od 1992 roku. Jej statutowym celem jest niesienie bezpłatnej pomocy dzieciom niepełnosprawnym, w szczególności dotkniętym porażeniem mózgowym oraz poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, w zakresie ich rehabilitacji, znajdującym się w trudnych sytuacjach rodzinnych i życiowych. Realizuje ten cel, między innymi  poprzez:

  • prowadzenie ośrodka Hipoterapii przy ul. Kasztanowej 50 w Słupsku,
  • stworzenie Niepublicznego Specjalnego Punktu Przedszkolnego,
  • organizację imprez integracyjnych
więcej

Aktualności

Diagnostyka Osteoporozy

09:20, 2016-02-09

480.1021.jpgPrzypominamy o funkcjonowaniu Pracowni Densytometrycznej, która znajduje się w Przychodni Rejonowej przy ul. Tuwima 37 na III piętrze pok. 301. Rejestracja osobista lub telefoniczna (59 847-45-42) w dni powszednie, godz. 7.30 - 15.00. 

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny, zakupiony we wrześniu 2010 roku aparat densytometryczny posiadający możliwość wykonywania wielu różnych opcji badań w zależności od potrzeb pacjenta. Profilaktyczne badanie w kierunku diagnostyki osteoporozy zalecane jest po 40 roku życia. Skierowanie na badanie densytometryczne wydaje najczęściej lekarz z Poradni Ortopedycznej i  Reumatologicznej, która podpisała z SPMZOZ stosowną umowę. Na życzenie pacjenta wykonujemy także badania odpłatne. Najczęściej wykonuje się badanie standardowe (odcinek lędźwiowy kręgosłupa i szyjka kości udowej).

więcej

Aktualności

Profilaktyka próchnicy w słupskich przedszkolach

08:27, 2016-02-05

478.1013.jpg

W związku z niekorzystnymi danymi epidemiologicznymi dotyczącymi występowania próchnicy wśród małych dzieci, Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku od listopada 2015 roku realizuje działania edukacyjno-profilaktyczne z zakresu zdrowia jamy ustnej w słupskich przedszkolach oraz żłobkach. Spotkania z dziećmi prowadzone są przez higienistkę stomatologiczną, która wraz ze swoimi pomocnikami – smokami, pokazuje dzieciom jak dbać o ząbki.

Aby wyrobić prawidłowe nawyki już od najmłodszych lat, edukacja zdrowotna odbywa się również podczas spotkań z rodzicami. Bardzo ważne jest uświadomienie rodziców o konieczności wykonywania zabiegów higienicznych, racjonalnym odżywianiu i okresowej kontroli zębów przez stomatologa. Zapraszamy wszystkie przedszkola oraz żłobki do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej dla najmłodszych oraz ich rodziców. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 059 84 74 509.
Powyższe działania realizowane są w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowanego przez Miasto Słupsk.

więcej

Aktualności

Dni Zdrowia Babci i Dziadka w CH Jantar - galeria zdjęć

08:00, 2016-01-25

473.939.jpg W dniach 21 - 22 stycznia w Centrum Handlowym Jantar odbyły się bezpłatne konsultacje zdrowotne przeprowadzane przez Poradnię Promocji Zdrowia. W ramach "Dni zdrowia Babci i Dziadka", seniorzy mogli skorzystać z badań oraz porad profilaktycznych niezbędnych do zachowania dobrej kondycji. W ciągu dwóch dni kilkadziesiąt osób starszych sprawdziło stan swojego zdrowia w zakresie: pomiar poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, analiza składu ciała – przedstawienie zawartości składników ciała, czyli procentowego udziału wody, tłuszczu, masy mięśniowej, profilaktyka raka piersi – instruktaż samobadania piersi na fantomie, porady dotyczące zdrowego stylu życia.

Dodatkowo, w trakcie „Dni zdrowia Babci i Dziadka”, seniorzy mogli uzyskać informacje i materiały dotyczące badań profilaktycznych, takich jak: mammografia, cytologia oraz densytometria.

Badania odbyły się  w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja”, realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, przy finansowaniu przez Miasto Słupsk. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej

Aktualności

Badania profilaktyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka w CH Jantar

08:02, 2016-01-20

472.930.jpg

Aktualności

SPMZOZ w Słupsku podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12:27, 2016-01-11

10 stycznia odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas, którego zbierano pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku wsparł akcję poprzez udzielanie porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Odwiedzający Ratusz mogli wykonać bezpłatnie pomiar glukozy, cholesterolu, trójglicerydów oraz ciśnienia tętniczego krwi. Badania przeprowadzone zostały przez Poradnię Promocji Zdrowia, działającą w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1.

467.927.jpg

więcej

Aktualności

Życzenia świąteczne

11:48, 2015-12-21

466.926.jpg

Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas