Aktualności

Aktualności

Profilaktyka próchnicy w słupskich przedszkolach

08:27, 2016-02-05

478.1013.jpg

W związku z niekorzystnymi danymi epidemiologicznymi dotyczącymi występowania próchnicy wśród małych dzieci, Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku od listopada 2015 roku realizuje działania edukacyjno-profilaktyczne z zakresu zdrowia jamy ustnej w słupskich przedszkolach oraz żłobkach. Spotkania z dziećmi prowadzone są przez higienistkę stomatologiczną, która wraz ze swoimi pomocnikami – smokami, pokazuje dzieciom jak dbać o ząbki.

Aby wyrobić prawidłowe nawyki już od najmłodszych lat, edukacja zdrowotna odbywa się również podczas spotkań z rodzicami. Bardzo ważne jest uświadomienie rodziców o konieczności wykonywania zabiegów higienicznych, racjonalnym odżywianiu i okresowej kontroli zębów przez stomatologa. Zapraszamy wszystkie przedszkola oraz żłobki do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej dla najmłodszych oraz ich rodziców. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 059 84 74 509.
Powyższe działania realizowane są w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowanego przez Miasto Słupsk.

więcej

Aktualności

Dni Zdrowia Babci i Dziadka w CH Jantar - galeria zdjęć

08:00, 2016-01-25

473.939.jpg W dniach 21 - 22 stycznia w Centrum Handlowym Jantar odbyły się bezpłatne konsultacje zdrowotne przeprowadzane przez Poradnię Promocji Zdrowia. W ramach "Dni zdrowia Babci i Dziadka", seniorzy mogli skorzystać z badań oraz porad profilaktycznych niezbędnych do zachowania dobrej kondycji. W ciągu dwóch dni kilkadziesiąt osób starszych sprawdziło stan swojego zdrowia w zakresie: pomiar poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, analiza składu ciała – przedstawienie zawartości składników ciała, czyli procentowego udziału wody, tłuszczu, masy mięśniowej, profilaktyka raka piersi – instruktaż samobadania piersi na fantomie, porady dotyczące zdrowego stylu życia.

Dodatkowo, w trakcie „Dni zdrowia Babci i Dziadka”, seniorzy mogli uzyskać informacje i materiały dotyczące badań profilaktycznych, takich jak: mammografia, cytologia oraz densytometria.

Badania odbyły się  w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja”, realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, przy finansowaniu przez Miasto Słupsk. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej

Aktualności

Badania profilaktyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka w CH Jantar

08:02, 2016-01-20

472.930.jpg

Aktualności

SPMZOZ w Słupsku podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12:27, 2016-01-11

10 stycznia odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas, którego zbierano pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku wsparł akcję poprzez udzielanie porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Odwiedzający Ratusz mogli wykonać bezpłatnie pomiar glukozy, cholesterolu, trójglicerydów oraz ciśnienia tętniczego krwi. Badania przeprowadzone zostały przez Poradnię Promocji Zdrowia, działającą w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1.

467.927.jpg

więcej

Aktualności

Życzenia świąteczne

11:48, 2015-12-21

466.926.jpg

Aktualności

Podaruj bliskim zdrowie pod choinkę!

08:08, 2015-12-18

465.925.jpg

Ofiarowując bon podarunkowy naszym najbliższym lub znajomym dajemy sygnał, że ważne jest dla nas ich zdrowie. Kup bon z pakietem badań i spraw wyjątkowy prezent bliskiej Ci osobie!

Pakiet ogólny dla kobiet (morfologia, OB, badanie ogólne moczu, glukoza, żelazo, TSH, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy)

Pakiet ogólny dla kobiet z badaniem densytometrycznym (morfologia, OB, badanie ogólne moczu, glukoza, żelazo, TSH, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy)   

Pakiet ogólny dla mężczyzn (morfologia, OB, badanie ogólne moczu, glukoza, alat, aspat, PSA, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy)

Zapytaj o szczegóły oraz dokonaj zakupu w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej, ul. Tuwima 37, tel. 059 847 45 50 oraz w każdym gabinecie zabiegowym.

Aktualności

Słupsk "Samorządem od Serca"

12:59, 2015-12-04

Program profilaktyczny "Zdrowe życie - dobre życie", działający w ramach projektu464.920.jpg "Zdrowie - Mama i Ja", został doceniony za działania w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia. Projekt od 2013 r. jest realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej, a finansowany ze środków Miasta Słupska. Tym samym Miasto Słupsk zdobyło tytuł "Samorządu od Serca" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Ciśnienie na życie".

więcej

Aktualności

Informacja o wolnych terminach w Poradni Ginekologiczno-Położnicznej

13:35, 2015-11-24

Szanowne Panie,463.918.jpg

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku informuje,

że posiada wolne terminy w Poradni Ginekologiczno-Położniczej przy ul. Łokietka 6.

więcej

Aktualności

19 listopada 2015 r. - Światowy Dzień Rzucenia Palenia

13:43, 2015-11-18

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada 462.917.jpgza sprawą amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przynajmniej przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem w 1977 r. uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. Z czasem idea ta przyjęła się w innych krajach, a w  1991 r. także

w Polsce.

więcej

Aktualności

18 listopada 2015 r. - Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc

12:13, 2015-11-18

461.915.jpg

Celem organizowanej od 2002 r. akcji jest uświadomienie zagrożenia, jakie stanowi POChP oraz propagowanie wiedzy o metodach zapobiegania i terapii choroby. POChP jest jedną z najczęściej występujących przewlekłych, niezakaźnych chorób układu oddechowego, którą cechuje utrwalone ograniczenie przepływu powietrza przez oskrzela związane z nadmierną reakcją zapalną w oskrzelach i płucach, wywołaną przez szkodliwe działanie dymu tytoniowego, a także gazów i pyłów.

więcej
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas