Aktualności

Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia 2016 - Pokonaj cukrzycę!

11:33, 2016-04-04

500.1081.jpgKażdego roku Światowa Organizacja Zdrowia wybiera kluczową kwestię zdrowia i zachęca ludzi z wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk do podejmowania działań, które podkreślają wagę danego  problemu zdrowotnego. W tym roku jest to tematyka cukrzycy.
W dniu 7 kwietnia w  Galerii Podkowa przy ul. Starzyńskiego w godzinach 10.00 – 12.00 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Słupsku oraz Poradnią Promocji Zdrowia organizują stoisko profilaktyczno – edukacyjne, gdzie będzie można wykonać badanie na poziom cukru we krwi, uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia, zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu u czynnych palaczy oraz określić wskaźnik masy ciała BMI. Na miejscu dostępne będą materiały edukacyjne podnoszące zdrowotną świadomość społeczeństwa.

więcej

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

09:44, 2016-03-23

498.1079.jpg

Aktualności

Mamy karmiące piersią mile widziane - Galeria zdjęć

08:43, 2016-03-21

496.1059.jpgW ramach działalności projektu "Zdrowie - Mama i Ja" oraz zwrócenia uwagi na dyskryminowanie kobiet karmiących piersią w miejscach publicznych, w marcu odbyły się dwie wystawy fotograficzne ogólnopolskiego projektu The Milky Way. Wystawy miały na celu upowszechnianie karmienia piersią wśród przyszłych matek oraz oswajanie społeczeństwa z widokiem kobiety karmiącej. Jako projekt profilaktyczny dążymy do tego, aby dzieci były zdrowe, dlatego chcemy okazać szacunek kobietom karmiącym piersią, poprzez tworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni w naszym mieście. W pięciu przychodniach rejonowych  SPMZOZ-u oraz słupskim ratuszu powstały przyjazne miejsca dla rodziców z dziećmi, w których kobieta będzie mogła w spokoju nakarmić piersią maluszka lub je przewinąć. Takie miejsce ma zapewnić kobiecie poczucie intymności. Mamy nadzieję, że za naszym przykładem pójdą kolejne obiekty, w których mama odnajdzie komfort podczas karmienia piersią. Zapraszamy do galerii zdjęć z ostatnich wydarzeń promujących karmienie piersią w naszym mieście.

więcej

Aktualności

Pielęgniarki SPMZOZ w Słupsku ustawicznie szkolą się !

09:16, 2016-03-10

492.1051.jpgDnia 02.03.2016r. w Przychodni Rejonowej ul. Łokietka 6 odbyło się jedno  z cyklicznych spotkań edukacyjnych dla pielęgniarek.
Tematem szkolenia była  „Rola pielęgniarek w leczeniu ran przewlekłych, studium przypadku”. Szkolenie przeprowadziła Pani mgr Alina Batraniec-Bury- przedstawiciel medyczny firmy ConvaTec Polska oraz Pani Barbara Wypustek - pielęgniarka OPD Puls-Medic w Gdańsku. Spotkanie dotyczyło roli pielęgniarki w leczeniu i pielęgnacji ran. Wskazano  nowe techniki i metody leczenia ran przewlekłych z  praktycznym wykorzystaniem specjalistycznych opatrunków. Dokonano przeglądu wybranych opatrunków specjalistycznych. Prezentacja multimedialna przedstawiała  poszczególne etapy gojenia się ran oraz efekt końcowy.
Przeanalizowano listy refundacyjne materiałów i środków stosowanych w leczeniu ran przewlekłych, tak  aby  można byłoby dobrać  do rodzaju rany pacjenta  odpowiedni opatrunek, z zastosowaniem zniżki refundacyjnej. W ramach szkolenia podjęto dyskusję na powyższy temat oraz wzajemną wymianę doświadczeń przez  uczestniczki spotkania.
W szkoleniu uczestniczyły pielęgniarki z SPMZOZ oraz pielęgniarki z Domu Pomocy Społecznej „ Leśna Oaza” w  Słupsku.

więcej

Aktualności

Tydzień Godnego Porodu w Słupsku - Poznaj swoje prawa

08:10, 2016-03-02

489.1047.jpg W ramach kampanii „Rodzę – Mam prawa” Fundacja Rodzić po Ludzku organizuje ogólnopolski cykl spotkań lokalnych dla kobiet. W prawie 70 miejscach w Polsce w jednym tygodniu marca kobiety będą się edukować w zakresie swoich praw i dzielić doświadczeniami. Wydarzenie jest częścią najnowszej kampanii Fundacji: „Chcemy, żeby kobiety w Polsce wiedziały, że wg prawa mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami” mówią jej reprezentantki. W ramach powyższej kampanii Szkoła Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte (projekt "Zdrowie - Mama i Ja") organizuje w dniach 10-11.03.2016 r. cykl spotkań dla kobiet w ciąży oraz przyszłych i obecnych rodziców oraz do wszystkich zainteresowanych tematem standardów postępowania medycznego w opiece okołoporodowej.

więcej

Aktualności

Wspieramy mamy karmiące piersią - wystawa fotograficzna The Milky Way

08:24, 2016-02-29

485.1029.jpg SPMZOZ w Słupsku jest współorganizatorem eventu Świat Kobiet, który odbędzie się w niedzielę 6 marca w Centrum Handlowym Jantar, w godz. 12.00 - 18.00. Głównym punktem wydarzenia będzie wystawa fotograficzna ogólnopolskiego projektu The Milky Way - Mleczna Droga. Patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń. Akcja ma na celu upowszechnianie karmienia piersią wśród przyszłych matek oraz oswajanie społeczeństwa z widokiem kobiety karmiącej w miejscach publicznych. Wspierając kobiety karmiące piersią pragniemy tworzyć w naszym mieście miejsca dla nich przyjazne i pokazać, że karmienie naturalne nie oznacza konieczności izolacji i zamknięcia  w domu. Dążymy do tego, aby dzieci były zdrowe, dlatego chcemy okazać szacunek kobietom karmiącym piersią, poprzez tworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni w naszym mieście. Na zdjęciach będzie można zobaczyć również mieszkanki Słupska, które wzięły udział w sesjach zdjęciowych zorganizowanych w ramach projektu przez fotografkę Basię Studzińską.

więcej

Aktualności

Piszą o nas ...

08:27, 2016-02-24


483.1025.jpgW styczniowym wydaniu Magazynu Gospodarczego „Fakty” ukazał się wywiad z Panią Dyrektor Marią Mazur, dotyczący wdrożonych norm ISO 14001 Zarządzanie Środowiskiem i Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

Rozmowa przeprowadzona została podczas gali XX Polskiego Dnia Jakości, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, na której Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku uhonorowany został Certyfikatem Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

Certyfikat jest wyrazem starań jakich dokładamy aby świadczone przez nas usługi medyczne, poprzez ich najwyższą jakość, spełniały wszelkie oczekiwania pacjentów oraz nie wywierały negatywnego wpływu na środowisko.

więcej

Aktualności

Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych "NADZIEJA"

08:27, 2016-02-16


482.1022.jpgZ początkiem lutego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nawiązał współpracę z Fundacją dla Dzieci Niepełnosprawnych „NADZIEJA” w Słupsku.

Fundacja „NADZIEJA” prowadzi swoją działalność nieprzerwanie od 1992 roku. Jej statutowym celem jest niesienie bezpłatnej pomocy dzieciom niepełnosprawnym, w szczególności dotkniętym porażeniem mózgowym oraz poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, w zakresie ich rehabilitacji, znajdującym się w trudnych sytuacjach rodzinnych i życiowych. Realizuje ten cel, między innymi  poprzez:

  • prowadzenie ośrodka Hipoterapii przy ul. Kasztanowej 50 w Słupsku,
  • stworzenie Niepublicznego Specjalnego Punktu Przedszkolnego,
  • organizację imprez integracyjnych
więcej

Aktualności

Diagnostyka Osteoporozy

09:20, 2016-02-09

480.1021.jpgPrzypominamy o funkcjonowaniu Pracowni Densytometrycznej, która znajduje się w Przychodni Rejonowej przy ul. Tuwima 37 na III piętrze pok. 301. Rejestracja osobista lub telefoniczna (59 847-45-42) w dni powszednie, godz. 7.30 - 15.00. 

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny, zakupiony we wrześniu 2010 roku aparat densytometryczny posiadający możliwość wykonywania wielu różnych opcji badań w zależności od potrzeb pacjenta. Profilaktyczne badanie w kierunku diagnostyki osteoporozy zalecane jest po 40 roku życia. Skierowanie na badanie densytometryczne wydaje najczęściej lekarz z Poradni Ortopedycznej i  Reumatologicznej, która podpisała z SPMZOZ stosowną umowę. Na życzenie pacjenta wykonujemy także badania odpłatne. Najczęściej wykonuje się badanie standardowe (odcinek lędźwiowy kręgosłupa i szyjka kości udowej).

więcej

Aktualności

Profilaktyka próchnicy w słupskich przedszkolach

08:27, 2016-02-05

478.1013.jpg

W związku z niekorzystnymi danymi epidemiologicznymi dotyczącymi występowania próchnicy wśród małych dzieci, Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku od listopada 2015 roku realizuje działania edukacyjno-profilaktyczne z zakresu zdrowia jamy ustnej w słupskich przedszkolach oraz żłobkach. Spotkania z dziećmi prowadzone są przez higienistkę stomatologiczną, która wraz ze swoimi pomocnikami – smokami, pokazuje dzieciom jak dbać o ząbki.

Aby wyrobić prawidłowe nawyki już od najmłodszych lat, edukacja zdrowotna odbywa się również podczas spotkań z rodzicami. Bardzo ważne jest uświadomienie rodziców o konieczności wykonywania zabiegów higienicznych, racjonalnym odżywianiu i okresowej kontroli zębów przez stomatologa. Zapraszamy wszystkie przedszkola oraz żłobki do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej dla najmłodszych oraz ich rodziców. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 059 84 74 509.
Powyższe działania realizowane są w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowanego przez Miasto Słupsk.

więcej
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas