Aktualności

Aktualności

Policjanci rozdali odblaski - widoczny wózek!

10:22, 2017-02-15

641.1286.jpgW ramach akcji profilaktycznej "Błyśnij miłością do dziecka" zorganizowanej przez Komendę Miejską w Słupsku oraz projekt "Zdrowie - Mama i Ja", słupscy policjanci oraz pracownicy SPMZOZ w Słupsku w dniu 14 lutego rozdawali na ulicach miasta elementy odblaskowe rodzicom spacerującym z dziećmi w wózkach. Akcja zorganizowana została w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci. Miała na celu uświadomienie rodzicom jak bardzo słabo są widoczni dla kierowców – gdy nie mają elementów odblaskowych. Podsumowanie akcji odbędzie się w dniu 17 lutego, o godz. 13.00 w Szkole Rodzenia, podczas spotkania w Klubie Rodzica i Malucha. Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany jest ze środków Miasta Słupska, a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

więcej

Aktualności

Mama wraca do pracy - bezpłatne warsztaty

08:05, 2017-02-14

639.1281.jpgCentrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku oraz Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin - jakość życia" zapraszają w dniu 17 lutego o godz. 12.00 na bezpłatne warsztaty "Mama wraca do pracy". Warsztaty kierowane są do kobiet, które szykują się do powrotu do pracy po urlopie związanym z wychowywaniem dziecka.
W trakcie warsztatów specjaliści pomogą uczestniczkom dokonać analizy potencjału osobistego oraz określić ich cel zawodowy. Przedstawione zostaną najskuteczniejsze metody poszukiwania pracy oraz prawa mamy pracującej. Warsztaty odbędą się w siedzibie Szkoły Rodzenia, przychodnia rejonowa przy ul. Westerplatte 1. Osoby chętne prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się. Zapisów można dokonywać telefonicznie: 59 844 76 21, drogą mailową: szkolarodzenia@spmzoz-slupsk.pl lub osobiście w Szkole Rodzenia. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty organizowane są w ramach spotkań Klubu Rodzica i Malucha, które dają możliwość rodzicom podzielenia się problemami dotyczącymi rodzicielstwa i wychowywania dzieci oraz czas na wspólną zabawę z maluchami. Jest to również sposobność zasięgnięcia informacji i porady od specjalistów zapraszanych na klubowe spotkania. Powyższe działania realizowane są w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

Aktualności

Błyśnij Miłością Do Dziecka - akcja profilaktyczna

09:57, 2017-02-08

637.1279.jpgKomenda Miejska Policji w Słupsku oraz Projekt „Zdrowie – Mama i Ja” finansowany przez Miasto Słupsk i realizowany przez SPMZOZ w Słupsku, pragną zaprosić Państwa na akcję profilaktyczną związaną z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci przewożonych w wózkach dziecięcych. Akcja pt. „Błyśnij miłością do dziecka” odbędzie się w dniu 14 lutego na terenie miasta i powiatu słupskiego, a poprzedzona będzie spotkaniem policjantów z kobietami w ciąży, które odbędzie się w dniu 10 lutego 2017 r.

W dniu 10 lutego o godz. 13.30 w siedzibie Szkoły Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte 1, odbędzie się spotkanie policjantów słupskiej komendy z kobietami w ciąży. Ma ono na celu uświadomienie rodzicom, jak ważne jest bezpieczeństwo ich pociech. Podczas spotkania, policjanci omówią i w praktyce wskażą prawidłowy sposób zapinania i przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Omówią aktualne przepisy ruchu drogowego w zakresie przewożenia dzieci oraz zwrócą uwagę na istotę posiadania elementów odblaskowych.

W ramach prowadzonej akcji, w dniu 14 lutego słupscy policjanci wspólnie z pracownikami Szkoły Rodzenia, będą wyposażać wózki dziecięce w elementy odblaskowe. Będziemy w Parku Kultury i Wypoczynku o godz. 12.30, a w rejonie ulic Starzyńskiego, W. Polskiego i Sienkiewicza o godz. 13.30. Tego dnia, dla mieszkańców powiatu słupskiego odblaski przekażą właściwi terytorialnie dzielnicowi. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Aktualności

Drugi odcinek programu Telewizji Słupsk pn. "Zdrowie i rodzina"

10:56, 2017-02-07

636.1278.jpgZapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka programu pn. "Zdrowie i rodzina". W drugim odcinku dowiedzą się Państwo o nowo powstałym Klubie "Zdrowomocni", skierowanym do osób, które w zdrowy sposób chcą zrzucić zbędne kilogramy. Pokażemy Państwu jak działa Klub Rodzica i Malucha oraz Poradnia Preluksacyjna. Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

Zdrowie i rodzina, odc. 2

Aktualności

Pierwsze spotkanie Klubu "Zdrowomocni"

08:54, 2017-01-10

627.1264.jpgW ramach Poradni Promocji Zdrowia (realizowanej przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowanej przez Miasto Słupsk) powstaje Klub "Zdrowomocni". Spotkania Klubu skierowane są do osób chcących uzyskać prawidłową masę ciała, ale którym brakuje motywacji, czują się osamotnione z problemem nadwagi. To również doskonała okazja do poznania innych osób, które chcą prowadzić zdrowy styl życia i zgubić zbędne kilogramy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2017 r. o godz. 16.30 w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1, w sali Szkoły Rodzenia (III piętro). Szczegółowe informacje pod nr telefonu 59 844 76 16. Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

Nowy program w Telewizji Słupsk "Zdrowie i rodzina"

12:08, 2017-01-03

626.1262.jpgZapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka programu pn. "Zdrowie i rodzina", realizowanego w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja". W tym odcinku higienistka stomatologiczna z Poradni Promocji Zdrowia odwiedzi Przedszkole Miejskie nr 2, psycholog ze Szkoły Rodzenia opowie o programie Dziecko w domu. Dowiecie się Państwo m.in. o tym jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi oraz kto może skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów z Poradni Promocji Zdrowia.

Zdrowie i rodzina, odc. 1

Aktualności

Życzenia Świąteczne

09:16, 2016-12-21

621.1261.jpg

więcej

Aktualności

17 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Rzucania Palenia

14:39, 2016-11-16

597.1248.jpg17 listopada 2016 r. przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia i jest on doskonałą okazją by raz na zawsze pożegnać się z nałogiem. Palenie tytoniu stanowi jeden z większych problemów społecznych w Polsce, a jego skutki dotykają nie tylko palaczy, ale także osób niepalących. Szkody zdrowotne będące następstwem palenia papierosów są wielonarządowe. Palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych w populacji ogólnej czynników ryzyka chorób układu krążenia. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów ludzi rocznie. Palenie papierosów to nie tylko stracone zdrowie, ale i pieniądze.

Co zyskujesz rzucając palenie już dziś?

 • łatwiej będzie Ci oddychać, będziesz otrzymywać więcej tlenu
 • będziesz mieć więcej energii
 • zmniejszy się ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych i częstość kaszlu
 • poprawi się Twoje samopoczucie i poczucie wartości
 • poprawi się Twoja kondycja fizyczna i psychiczna – zwiększy się odporność na stres i przeciwności
 • potrawy będą pachniały i smakowały lepiej
 • twoja skóra i paznokcie będą w lepszym stanie, będziesz mieć mniej zmarszczek
 • twoje ubranie, włosy i mieszkanie będą pachniały ładniej
 • oszczędzisz pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inne cele

            Decydując się na rzucenie palenia, pamiętajmy, że należy robić to stopniowo. Nagłe odstawienie nikotyny rzadko przynosi długotrwałe efekty i wiąże się zazwyczaj z dokuczliwymi dolegliwościami, które mogą skutecznie osłabić naszą silną wolę. Aby się powiodło, potrzebna jest determinacja, którą zdecydowanie spotęguje perspektywa dłuższego i zdrowszego życia bez dokuczliwego kaszlu i nieprzyjemnego zapachu.    

Aktualności

Drugie wydanie biuletynu informacyjnego "Zdrowie i Rodzina"

11:08, 2016-10-27

591.1242.jpgW październiku ukazało się drugie wydanie biuletynu pn. "Zdrowie i Rodzina". Jest to biuletyn informacyjny projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, który zajmuje się szeroko pojętą edukacją oraz profilaktyką zdrowotną. W tym numerze szczególnej uwadze polecamy artykuły dotyczące czytania informacji zawartych na etykietach produktów żywnościowych oraz zapobiegania cukrzycy typu 2. Ponadto nasi specjaliści opowiadają o tym jak dbać o prawidłowe relacje rodzinne na linii teściowa i synowa, a także dlaczego kobieta powinna unikać picia alkoholu w czasie ciąży. O tym co jeszcze oferuje mieszkańcom Słupska i powiatu projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w ramach bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej dowiedzą się Państwo z najnowszego numeru biuletynu. Bezpłatne egzemplarze do nabycia są we wszystkich Przychodniach Rejonowych, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej oraz Urzędzie Miejskim w Centrum Obsługi Mieszkańców.

Ponadto dla naszych pacjentów we wszystkich Przychodniach Rejonowych SPMZOZ w Słupsku przygotowaliśmy specjalne ekspozytory na materiały edukacyjno - informacyjne dotyczące zdrowia, m.in. profilaktyki raka szyjki macicy, raka piersi, czy informacji skierowanych do osób starszych.

więcej

Aktualności

Komunikat z dnia 10 października 2016 roku w sprawie niszczenia dokumentacji medycznej

09:02, 2016-10-11

         Samodzielny Publiczny Miejskie Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku informuje o planowanym niszczeniu archiwalnej dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Przychodniach Rejonowych przy ul. Łokietka 6, Wojska Polskiego 49, Westerplatte 1 oraz Poradni Medycyny Pracy przy ul. 11 Listopada 7.

         Zgodnie z postanowieniem Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz.U. z 2015. 2069) oraz na podstawie Art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 r. (Dz.U. 2009 Nr 52, poz. 417 z późn. zm. ) Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku  informuje, że planowane jest niszczenie dokumentacji medycznej pacjentów, leczonych w :

 •          Przychodni Rejonowej przy ul. Łokietka 6 w latach 1976-1994r.
 •          Przychodni Rejonowej przy ul. Wojska Polskiego 49 w latach 1981-1991r.
 •          Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1 w latach 1982-1994r.
 •          Poradni Medycyny Pracy przy ul. 11 Listopada w latach 1964-1994r.

W związku z planowanym brakowaniem SPMZOZ zawiadamia o możliwości odbioru indywidualnej wewnętrznej dokumentacji medycznej przewidzianej do zniszczenia.         Pisemne wnioski o udostępnienie ww. dokumentacji należy kierować do właściwych Przychodni Rejonowych.

Akcja niszczenia dotyczy wyłącznie dokumentacji pacjentów, którzy od 1994r. nie korzystają ze świadczeń medycznych w naszych placówkach.

         Osoby zainteresowane uzyskaniem indywidualnej wewnętrznej dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia (pacjent lub jego przedstawiciel ustawowy, a w razie śmierci pacjenta osoba przez niego upoważniona do uzyskania dokumentacji w przypadku jego zgonu) mogą odebrać dokumentację po uprzednim kontakcie z przełożoną danej przychodni bądź pracownikiem składnicy akt, tj Aleksandrą Stec pod numerem telefonu 59 842 28 78.

         Odbiór dokumentacji możliwy jest po osobistym stawiennictwie we właściwej przychodni rejonowej po okazaniu dokumentu tożsamości potwierdzającego uprawnienie do odbioru tej dokumentacji (ewentualnie wraz z pisemnym upoważnieniem pacjenta w przypadku osób upoważnionych do uzyskiwania dokumentacji w przypadku zgonu pacjenta) oraz własnoręcznym pokwitowaniu odbioru dokumentacji.

         Wszelkich informacji dotyczących planowanego zniszczenia dokumentacji medycznej można zasięgnąć pod numerem telefonu 59 842 28 78.

Zniszczenie ww. dokumentacji medycznej nastąpi po dniu 10.01.2017 roku.

 

 

Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas