Aktualności

Aktualności

Wolni od nałogu! Akcja profilaktyczno - edukacyjna

14:48, 2016-08-30

554.1112.jpgPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku oraz Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, w ramach działań projektu „Zdrowie – Mama i Ja” finansowanego przez Miasto Słupsk, zapraszają młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny, mieszkańców miasta Słupska oraz powiatu słupskiego do udziału w akcji profilaktyczno – edukacyjnej w zakresie uzależnień od alkoholu, tytoniu, środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Akcja odbędzie się 01 września w Galerii Podkowa, w godz. 10.00-13.00. Przy stanowisku będzie można uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia bez używek, zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu u czynnych palaczy, określić BMI, zbadać poziom glukozy oraz cholesterolu we krwi. Ponadto przy użyciu alkogoli będzie można sprawdzić stan po użyciu alkoholu. Na miejscu dostępne będą materiały edukacyjne podnoszące zdrowotną świadomość społeczeństwa ww. temacie.

Aktualności

Trwają zapisy do nowego lekarz POZ, Agnieszki Nowak w przychodni przy ul. Tuwima 37

12:13, 2016-08-08

533.1108.jpgSPMZOZ w Słupsku serdecznie zaprasza do wyboru Pani Agnieszki Nowak jako swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Lekarz Agnieszka Nowak jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych. Posiada doświadczenie pracy na oddziale chorób wewnętrznych i nefrologii.
Pani doktor systematycznie się dokształca, ma bardzo dobry kontakt z pacjentami, jest osobą pogodną, życzliwą i empatyczną.

Jednocześnie zachęcamy, do dokonywania wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej poz w każdej przychodni należącej do SPMZOZ w Słupsku. Więcej informacji na stronie: WYBÓR LEKARZA POZ

Aktualności

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

09:45, 2016-08-04

532.1107.jpgW dniach od 1 do 7 sierpnia obchodzony jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Inicjatorem akcji organizowanej już po raz 25 jest międzynarodowa organizacja WABA (World Alliance Breastfeeding Action), której celem jest upowszechnienie karmienia piersią na świecie i zwrócenie uwagi na ważne aspekty i korzyści z tego wynikające – ekonomiczne, zdrowotne i obyczajowe.

Obecnie tydzień jest obchodzony w około 170 krajach zarówno przez pracowników służby zdrowia, media, a także karmiące matki. Tydzień Karmienia Piersią rozpoczyna się 1 sierpnia i upamiętnia datę podpisania Deklaracji Innocenti, którą podpisali rządowi decydenci, WHO, UNICEF oraz inne organizacje działające na rzecz ochrony, propagowania i wspierania karmienia piersią.

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem do zapewnienia niemowlętom składników odżywczych, których potrzebują. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwszych pełnych 6 miesięcy życia dziecka, które należy rozpocząć w ciągu jednej godziny po urodzeniu. Potem powinno nastąpić rozszerzenie diety o lokalne produkty, jednocześnie kontynuując karmienie piersią przez okres do 2 lat lub dłużej.

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zachęca ludzi do „wspierania matek w karmieniu piersią zawsze i wszędzie", jako że całe społeczeństwo pełni ważną rolę w tworzeniu przyjaznego dla nich otoczenia.

Hasło WHO roku 2016 - Karmienie piersią: KLUCZEM DO ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Przyjmując, że karmienie piersią jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju, będziemy cenić nasze zdrowie już od momentu narodzin, szanować siebie oraz otaczający nas świat.

Zapraszamy kobiety karmiące oraz wszystkich wspierających karmienie piersią na piknik zorganizowany w ramach obchodów Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Piknik odbędzie się w dniu 05.08.2016 r. o godz. 12.00 w Parku Kultury i Wypoczynku. Więcej informacji tutaj https://www.facebook.com/events/283041802071839

Aktualności

SPMZOZ włącza się w akcję honorowego oddawania krwi

14:53, 2016-06-28

529.1102.jpgPracownicy Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej będą uczestniczyć w akcji oddania krwi, organizowanej przez  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Wydarzenie zaplanowano na środę 29 czerwca, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, o godzinie 10.30.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i wparcia Centrum Krwiodawstwa, która w okresie letnim boryka się z dramatycznym spadkiem zapasów krwi.

Aktualności

Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2015

13:03, 2016-06-22

525.1105.jpgSamodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku otrzymał Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2015 nadany przez Międzynarodową Wywiadownię Gospodarczą Bisnode D&B Polska.

Certyfikat jest potwierdzeniem:

- terminowości w regulowaniu zobowiązań,

- dobrych wskaźników finansowych,

- solidnego i perspektywicznego partnera biznesowego.

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku znalazł się w prestiżowym gronie 1% firm z Polski, które mogą pochwalić się Złotym Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej. Jest on wizytówką mówiącą  o znakomitej kondycji finansowej firmy i bardzo dobrze wypracowanych zwyczajach płatniczych oraz godnym zaufania partnerem biznesowym.

Aktualności

lek. med. Lidia Kopkowska po raz kolejny doceniona przez Pacjentów !

14:27, 2016-05-25

521.1095.jpgW poniedziałek, 23 maja br. w Słupsku odbyła się gala plebiscytu Hipokrates 2016, organizowanego przez redakcję Głosu Pomorza.
Głosami czytelników oraz kapituły wyłoniona została Pielęgniarka, Lekarz i Przychodnia Roku 2016.
Specjalne wyróżnienie, po raz kolejny, przyznane zostało Pani Lidii Kopkowskiej - lekarzowi rodzinnemu przychodni SPMZOZ przy ul. Łokietka.  
Pani doktor jest bardzo kompetentna, otwarta, poświęca czas każdemu choremu i ma wyjątkowe podejście szczególnie do osób starszych. Jest osobą bardzo cenioną zarówno przez pacjentów jak i środowisko medyczne.

Serdecznie gratulujemy Pani Lidii Kopkowskiej przyznanego wyróżnienia. Jesteśmy szczęśliwi, że starania naszego personelu są zauważalne przez  pacjentów, których dobro cenimy ponad miarę.

Aktualności

Aktualne konkursy ofert

15:09, 2016-05-19

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku przy ul. Tuwima 37
ogłasza konkurs na świadczenia zdrowotne w zakresie:

wykonywania badań cytologicznych - 1 kontrakt

usług w ramach wieczornej, weekendowej i świątecznej opieki pielęgniarskiej w poradni
chirurgii urazowo-ortopedycznej - 7 kontraktów,

Aktualności

E-RECEPTA: Zamów receptę przez internet

11:19, 2016-05-19

515.1090.jpgSzanowni Pacjenci, dla Państwa wygody na naszej stronie internetowej uruchomiona została  możliwość zamawiania recept.

System dotyczy wyłącznie leków „stałych” tj. niezbędnych do kontynuacji leczenia, które zostały wcześniej przepisane przez lekarza na podstawie osobistego badania.

Po wypełnieniu formularza, który znajdue się w prawym menu, recepta gotowa będzie do odbioru w rejestracji wybranej przychodni już po 4 dniach roboczych.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z nowego rozwiązania : FORMULARZ E-RECEPTA

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2016

09:52, 2016-05-12

513.1088.jpg

Aktualności

Piękny uśmiech przedszkolaka - wizyta w gabinecie stomatologicznym

09:49, 2016-04-27

506.1085.jpgW dniu 22 kwietnia dzieci z Przedszkola Zamkowego nr 2 w Słupsku odwiedziły gabinet stomatologiczny w Przychodni Rejonowej przy ul. Tuwima. Spotkanie odbyło się z inicjatywy przedstawicieli przedszkola w ramach realizowanego w nim programu "Dzieciństwo bez próchnicy". Dzieci zapoznały się z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Pani stomatolog rozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz wyjaśniła i pokazała dzieciom jak prawidłowo czyścić zęby. Dzieci zapoznały się również z działaniem sprzętu stomatologicznego. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań. Kolejną atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym, który jak się okazało wcale nie jest taki straszny. Pani stomatolog zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków w gabinecie. Na zakończenie spotkania dzieci dostały symboliczne upominki - naklejki oraz kolorowanki. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

więcej
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas