Aktualności

Aktualności

SPMZOZ wyróżniony 2 nagrodami w konkursie "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia"

13:35, 2017-05-09

736.1551.jpg6 kwietnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości przyznał certyfikaty najbardziej nowoczesnym, innowacyjnym i skutecznym w zarządzaniu jakością placówkom sektora ochrony zdrowia.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku został uhonorowany dwoma nagrodami przyznawanymi w tym prestiżowym konkursie:  certyfikatem „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” oraz wyróżnieniem „Grand Quality”.

więcej

Aktualności

Prezentacja Poradni Promocji Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

12:45, 2017-04-26

Magdalena Tańska podczas prezentacjiW dniu 12 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się XVIII spotkanie Pomorskiego Forum Samorządowego, którego tematem były zdrowe nawyki żywieniowe i zwalczanie otyłości. Na posiedzenie zaproszeni zostali przedstawiciele projektu "Zdrowie - Mama i Ja", aby zaprezentować działalność Poradni Promocji Zdrowia w zakresie profilaktyki otyłości i chorób cywilizacyjnych. Dr n. o zdr. Magdalena Tańska przedstawiła gościom główne cele, zadania oraz sukcesy poradni. Koordynator projektu Justyna Ziętara przybliżyła uczestnikom spotkania ogólne informacje o projekcie oraz zasady jego finansowania. Gościem spotkania była również mgr Magdalena Siuba-Strzelińska, Asystent Projektu "Zachowaj równowagę", która zaprezentowała wykład na temat „Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Iżż jako wykorzystanie dobrych praktyk wynikających ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy". Zachęcamy do zapoznania się ze stroną  Regionalnego Systemu Monitorowania i Ewaluacji Programów Zdrowotnych. Na stronie relacja z powyższego spotkania. 

XVIII spotkanie Pomorskiego Forum Samorządowego w dn. 12.04.17 r.

Aktualności

Rozmawialiśmy o depresji z młodzieżą

15:01, 2017-04-10

Światowy Dzień ZdrowiaZ okazji Światowego Dnia Zdrowia specjaliści z projektu "Zdrowie - Mama i Ja" zaprosili uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, aby opowiedzieć o tym jak rozpoznać objawy i czym jest depresja, która niestety dotyka coraz więcej młodych osób. Spotkanie prowadził psycholog Krzysztof Nowak - Moszczyński z Poradni Planowania Rodziny. W dniu 7 kwietnia obchodzony jest również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń wraz z Dyrektor Marią Mazur odwiedzali przychodnie miejskie SPMZOZ w Słupsku. W przychodni przy ul. Westerplatte 1 Prezydent przywitał się z młodzieżą biorącą udział w obchodach oraz udzielił wywiadu do programu Zdrowie i Rodzina realizowanego w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja". Projekt realizowany jest przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowany przez Miasto Słupsk.

więcej

Aktualności

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia 2017. Depresja - porozmawiajmy o niej.

11:43, 2017-04-05

694.1362.jpgTematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

więcej

Aktualności

SPMZOZ w Słupsku zrealizuje projekt cyfryzacji swoich placówek

11:47, 2017-03-24

658.1328.jpgDyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku Maria Mazur podpisała umowę z Marszałkiem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie projektu : "Wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej z funkcjonalnością przesyłu danych obrazowych w podmiotach leczniczych subregionu słupskiego wraz z niezbędną infrastrukturą".

SPMZOZ jest liderem projektu, który będzie realizowany w partnerstwie ze Szpitalem Miejskim w Miastku i Centrum Zdrowia "Salus" w Słupsku.

Ogólna wartość  projektu to 7.913.350,64 dofinansowanie wynosi 5.720.612,99 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach  Osi Priorytetowej 7 Zdrowie, Działanie 7.2 Systemy informatyczne i telemedyczne.

więcej

Aktualności

Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Damnicy w Szkole Rodzenia

08:19, 2017-03-16

KąpielW dniu 13 marca naszą Szkołę Rodzenia odwiedziły uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Dziewczęta pod okiem położnej Pani Eli uczyły się m.in. jak kąpać oraz przewijać noworodka. Pierwsze spotkanie zaowocowało współpracą z Ośrodkiem, wobec czego na kolejnych spotkaniach będziemy prezentować uczennicom różnorodną tematykę nt. rodzicielstwa.

więcej

Aktualności

Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" edukuje studentów

10:00, 2017-03-15

Kostka cukruProjekt „Zdrowie – Mama i Ja” nawiązał współpracę z akademickim Kołem „Humanus” – Koło Ludzi Pozytywnie Zakręconych, działającym przy Instytucie Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.  Celem działalności Koła jest między innymi: aktywizacja i integracja środowiska studenckiego i akademickiego, wymiana poglądów, spostrzeżeń ze studentami własnej oraz innych Uczelni. Współpraca z Kołem będzie polegać m.in. na prowadzeniu spotkań edukacyjnych z zakresu kształtowania postaw prozdrowotnych i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Dodatkowo w ramach działającego przy Poradni Planowania Rodziny Dyskusyjnego Klubu Filmowego Jacka Bławuta, realizatorzy projektu poprzez sztukę filmową będą poruszać zagadnienia z zakresu wielu problemów społecznych. W dniu 24 marca o godz. 16.00 zaprezentowany zostanie studentom film dokumentalny pt. „Kostka cukru". Po projekcji studenci zostaną zaproszeni do dyskusji nt. „Czy człowiek to brzmi dumnie?”. Spotkanie poprowadzi Krystyna Mazurkiewicz – pedagog i edukator seksualny z Poradni Planowania Rodziny.  Projekt „Zdrowie – Mama i Ja” finansowany jest przez Miasto Słupsk, a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

więcej

Aktualności

Bezpłatne badania profilaktyczne podczas Grand Prix "Biegamy razem"

10:45, 2017-03-08

Plakat Grand PrixW dniu 11 marca (sobota) odbędzie się pierwszy z biegów Grand Prix "Biegamy razem" zorganizowanych dzięki funduszom pozyskanym z Budżetu Partycypacyjnego na 2017 r.  Podczas imprezy w godz. 10.00 - 13.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych wykonywanych przez specjalistów z Poradni Promocji Zdrowia: pomiar poziomu glukozy, pomiar poziomu cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, oraz analiza składu ciała (waga, tkanka mięśniowa, tkanka tłuszczowa w %, zawartość wody w organizmie, waga kości, BMI), profilaktyka raka piersi - nauka samobadania piersi na fantomie.

W celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych wyników, prosimy o niespożywanie posiłków przynajmniej na cztery godziny przed badaniami (dot. poziomu glukozy i cholesterolu). Poradnia Promocji Zdrowia działa w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk.

Aktualności

Co słychać w projekcie "Zdrowie - Mama i Ja"?

11:22, 2017-02-28

646.1307.jpgZapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu pn. "Zdrowie i rodzina" realizowanego przez Telewizję Słupsk. Co miesiąc prezentujemy najnowsze wydarzenia i informacje dotyczące projektu "Zdrowie - Mama i Ja". W tym odcinku dowiedzą się Państwo między innymi jak prawidłowo czytać etykiety na produktach żywnościowych, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupów słodyczy, jak udzielać pierwszej pomocy dziecku i niemowlęciu oraz z jakich porad można skorzystać w Poradni Laktacyjnej. Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

Zdrowie i rodzina, odc. 3

Aktualności

Biuletyn "Zdrowie i Rodzina" 1/2017 - Zapraszamy do lektury!

10:15, 2017-02-28

645.1306.jpgZapraszamy do lektury pierwszego w tym roku numeru biuletynu "Zdrowie i Rodzina". W tym numerze między innymi:
- Klub"Zdrowomocni" - grupa osób chcących zgubić zbędne kilogramy z Poradnią Promocji Zdrowia
- profilaktyka raka piersi - instrukcja samobadania piersi
- kryzys w związku - jak sobie z nim radzić?
- jak bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie
- rozmowa z fizjoterapeutką o mądrym wspieraniu rozwoju małego dziecka.
Co jeszcze oferuje mieszkańcom Słupska projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w ramach bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej? Bezpłatne egzemplarze do nabycia są we wszystkich przychodniach rejonowych SPMZOZ w Słupsku, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej oraz Urzędzie Miejskim w Centrum Obsługi Mieszkańców. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk, a realizowany przez SPMZOZ w Słupsku.

Biuletyn Zdrowie i Rodzina

Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas