Aktualności

Akcja profilaktyczna STOP FAS - za nami

14:23, 2019-09-16

1102.3373.jpgW piątek o godz. 11 ulicą Wojska Polskiego przeszedł marsz w związku ze Światowym Dniem FAS, który obchodzony był 9 września.

Nie wszyscy wiedzą, że picie przez kobiety w ciąży nawet niewielkich ilości alkoholu, negatywnie wpływa na rozwój płodu. Istnieją mity mówiące, że lampka wina w ciąży nie zaszkodzi, jest nawet społeczne przyzwolenie na picie alkoholu podczas ciąży. Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin-jakość życia" wspólnie z ZSI Słupsk oraz Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych postanowiła zająć się tym problemem rozpowszechniając przydatną wiedzę w tym temacie. Mimo niepogody zaangażowana młodzież tłumnie stawiła się na marsz skandując okrzyki "Mamo nie pij".

Zapraszamy do galerii.

Akcja została zorganizowana przez Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany przez Miasto Słupsk a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

więcej

Aktualności

Pacjenci SPMZOZ otrzymują e-recepty

08:45, 2019-09-10

SPMZOZ w Słupsku wdraża w życie kolejne udogodnienie dla swoich pacjentów. Korzystając z narzędzi udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia, lekarze wystawiąć będa recepty w formie elektronicznej (e-recepty). Preces realizowania nowych recept przedstawiony został na poniższej grafice.

 1100.3371.jpg

więcej

Aktualności

Kalendarz szczepień na 2019

13:45, 2019-09-03

KOMUNIKAT GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
z dnia 25 października 2018 r.
w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2019

1097.3369.jpgKalendarz szczepień zmienia się w zależności od zaleceń zawartych w Programie Szczepień Ochronnycvh. W najnowszym komunikacie Głównego Insepktora Sanitarnego opublikowany został nowy kalendarz, który obejmuje zarówno szczepienia obowiązkowe (bezpłatne), jak i zalecane (płatne). Zawiera także informacje przeciw jakim chorobom należy szczepić dzieci i dorosłych, obejmuje schematy szczepień u dzieci i dorosłych, w szczególny sposób narażonych na zakażenie, określa terminy i odstępy pomiędzy szczepieniami, rodzaje szczepionek i sposoby ich podania.

Program szczepień ochronnych na 2019

 

 

Aktualności

Tydzień Karmienia Piersią - Mleczne Zdjęcie Mam Karmiących

11:27, 2019-08-27

1095.3349.jpgW tym roku w ramach Międzynarodowego Tygodnia Karmienia Piersią Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin-jakość życia" zrealizowała cykl spotkań i warsztatów zarówno dla przyszłych jak i "świeżo upieczonych" mam.
W ramach zakończenia i podsumowania całego tygodnia, w Parku Kultury i Wypoczynku zorganizowano sesję zdjęciową poświęconą mamom karmiącym naturalnie. Dzięki sesji zdjęciowej mamy chciały pokazać piękno i naturalność karmienia piersią. Dla mam jest to wspaniała pamiątka, ponieważ okres karmienia piersią trwa bardzo różnie i ciężko jest oszacować datę odstawienia. Realizacją zajęła się Agnieszka Górzyńska Fotografia

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Projektu "Zdrowie - Mama i Ja", finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Zapraszamy do galerii.

więcej

Aktualności

Leczenie raka piersi - nowe refundowane leki

10:44, 2019-08-27

1094.3309.jpgBardzo dobra wiadomość dla bardzo dużej grupy chorych
z rakiem piersi!

Minister poinformował, że od 1 września na liście leków refundowanych znajdą się dwa nowe leki stosowane w leczeniu HER-2 ujemnego raka piersi - palbocyklib i rybocyklib.  Kisqali (rybocyklib) to lek stosowany w rzadkim podtypie hormonozależnego HER2-ujemnego raka piersi w skojarzeniu z inhibitorami aromatazy, a Ibrance (palbociclib) to lek znajdujący zastosowanie w leczeniu zaawansowanego raka piersi w skojarzeniu z inhibitorami aromatazy oraz w skojarzeniu z fulwestrantem. 
Niezwykle istotną zmianą jest też to, że wraz z nową listą refundacyjną leki Perjeta (pertuzumab) i Herceptin (trastuzumab) będą dostępne w ramach skojarzonego, przedoperacyjnego leczenia raka piersi. Jest to kolejna opcja terapeutyczna, dopuszczająca leczenie skojarzone, które wzmacnia efekt terapeutyczny poprzez jednoczasowe zastosowanie dwóch innowacyjnych leków.
źródło: www.gov.pl

Program profilaktyki raka piersi (mammografia) realizowany przez SPMZOZ w Słupsku

 

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas