Aktualności

SPMZOZ na Facebooku !

08:36, 2019-06-17

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na portalu społecznściowym Facebook !

 Kliknij :

1017.2878.jpg

Aktualności

Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" - Słupskie Dni Seniora

08:37, 2019-06-10

1048.3137.jpgW imieniu Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Flandria Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku zaprasza do wzięcia udziału w Słupskich Dniach Seniora. Dwudniowa konferencja o tematyce zdrowia i profilaktyki, odbędzie się 13 i 14 czerwca w budynku organizacji pozarządowych przy ul. Niedziałkowskiego 6

Do wydarzenia przyłączył się także projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany przez Miasto Słupsk a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrotownej.

W dniu 14 czerwca o godz. 11:30 zapraszamy na wykład „Jak dbać o sprawność umysłową osób starszych”, który poprowadzi Krystyna Mazurkiewicz z Poradni Planowania Rodziny.

Ponadto zainteresowani będą mogli bezpłatnie skorzystać z szeregu badań profilaktycznych, takich jak np. analiza składu ciała czy pomiary: glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, zawartości tkanki tłuszczowej.

Aktualności

Bezpieczne wakacje - podsumowanie

11:18, 2019-06-06

Wakacje to czas odpoczynku dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. To również czas na realizację długo oczekiwanych podróży. Recept1045.2991.jpgą na udane wakacje jest właściwe przygotowanie się do nich, świadomość i unikanie zagrożeń, tak aby pamiątką z nich nie były przykre wspomnienia, tylko radość z mile spędzonych chwil.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wraz z pracownikami z SPMZOZ w Słupsku przeprowadzili zapowiedziane kilka dni temu działania skierowane do rodziców, mające na celu uświadomienie żagrożeń wynikających z nieprawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych a także zminimalizowanie zagrożeń wynikających z zagubienia dziecka podczas planowanego wypoczynku.

Prawie każdy rodzic zna uczucie strachu, jakie ogarnia człowieka, gdy orientuje się, że jego dziecka nie ma koło niego, dlatego na ulicach miasta rozdawane były specjalne opaski na rękę dziecka. Opaska posiada miejsce, gdzie mozna wpisać nr telefonu do opiekuna, dlatego jest bardzo przydatna w takich właśnie sytuacjach.

W ostatnim dniu akcji funkcjonariusze czekali na przedszkolaków i ich rodziców przed wejściem do przedszkola i pytali, czy dzieci zawsze jeżdżą w fotelikach oraz czy ich rodzice zawsze zapinają pasy bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem, zwracając uwagę że bezpieczeństwo podczas jazdy to najważniejsze zadanie każdego kierowcy szczególnie, gdy samochodem podróżują również najmłodsi członkowie rodziny.

Akcja profilaktyczna pn. "Bezpieczne Wakacje" zorganizowana została przez Komendę Miejską Policji w Słupsku oraz Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany jest ze środków Miasta Słupska, a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

więcej

Aktualności

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

14:18, 2019-06-03

 

1044.2990.jpgW celu aktywizacji słupskich mieszkańców Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrwotnej  ramach działań projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną zaprasza na spotkanie, którego tematem będzie Wpływ alkoholu na życie społeczne, rodzinne.

termin: 08.06.2019 godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna

Spotkania odbywają cyklicznie się w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Więcej na temat projektu można dowiedzieć się pod nr tel. 059 847 45 09 – koordynator projektu Klimczuk Dorota oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej mieszczącej się przy ul. Grodzkiej 3.

Aktualności

"Bezpieczne wakacje" - akcja profilaktyczna

13:39, 2019-05-31

Szkoła Rodzenia projektu „Zdrowie – Mama i Ja” w Słupsku oraz Komenda Miejska Policji w Słupsku zachęca 1041.2919.jpgdo udziału w akcji „Bezpieczne Wakacje” skierowanej do rodziców i dzieci.

Pierwszy etap to uświadomienie jak ważne jest prawidłowe zapinanie pasów fotelików samochodowych. Akcja skierowana jest do rodziców i do wszystkich dorosłych, którzy przewożą w samochodach dzieci.

Drugi etap ma na celu przypominanie rodzicom o potencjalnych zagrożeniach i zapobieganiu zagrożeń. Z tej okazji dla najmłodszych zostały przygotowane specjalne opaski, na których znajduje się miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodzica lub opiekuna. Kiedy maluch oddali się od rodzica, osoba, która go odnajdzie, mogła szybko skontaktować się z opiekunem.

Akcja pt. „Bezpieczne wakacje” odbędzie się w dniach 04-06.06.2019 na terenie miasta, a poprzedzona będzie spotkaniem policjantów z kobietami w ciąży, które odbędzie się w dniu 04 czerwca w Szkole Rodzenia przy ul. Westerplatte 1

Plan akcji:

04.06.2019 g.12:00 spotkanie funkcjonariuszy Policji z kobietami, w siedzibie Szkoły Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte. Podczas pogadanki policjanci omówią nowe zasady przepisów ruchu drogowego, porozmawiają o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych

05.06.2019 g.12:00 na terenie Parku Kultury i Wypoczynku z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych zostaną rozdane specjalne kolorowe wygodne jednorazowe opaski niezgubki.

06.06.2019 g.08:00 Funkcjonariusze na terenie słupskich przedszkoli będą zwracali uwagę na pojazdy dowożące dzieci do placówki przedszkolnej, w tym przewożenie dzieci w sposób bezpieczny, czyli w fotelikach i zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Organizatorzy akcji: Komenda Miejska Policji w Słupsku oraz projekt „Zdrowie – Mama i Ja”. Projekt realizowany jest przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowany przez Miasto Słupsk.

 

 

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas