Aktualności

Pierwsze spotkanie Klubu "Zdrowomocni"

08:54, 2017-01-10

627.1264.jpgW ramach Poradni Promocji Zdrowia (realizowanej przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowanej przez Miasto Słupsk) powstaje Klub "Zdrowomocni". Spotkania Klubu skierowane są do osób chcących uzyskać prawidłową masę ciała, ale którym brakuje motywacji, czują się osamotnione z problemem nadwagi. To również doskonała okazja do poznania innych osób, które chcą prowadzić zdrowy styl życia i zgubić zbędne kilogramy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2017 r. o godz. 16.30 w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1, w sali Szkoły Rodzenia (III piętro). Szczegółowe informacje pod nr telefonu 59 844 76 16. Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

Nowy program w Telewizji Słupsk "Zdrowie i rodzina"

12:08, 2017-01-03

626.1262.jpgZapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka programu pn. "Zdrowie i rodzina", realizowanego w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja". W tym odcinku higienistka stomatologiczna z Poradni Promocji Zdrowia odwiedzi Przedszkole Miejskie nr 2, psycholog ze Szkoły Rodzenia opowie o programie Dziecko w domu. Dowiecie się Państwo m.in. o tym jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi oraz kto może skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów z Poradni Promocji Zdrowia.

Zdrowie i rodzina, odc. 1

Aktualności

Życzenia Świąteczne

09:16, 2016-12-21

621.1261.jpg

więcej

Aktualności

17 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Rzucania Palenia

14:39, 2016-11-16

597.1248.jpg17 listopada 2016 r. przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia i jest on doskonałą okazją by raz na zawsze pożegnać się z nałogiem. Palenie tytoniu stanowi jeden z większych problemów społecznych w Polsce, a jego skutki dotykają nie tylko palaczy, ale także osób niepalących. Szkody zdrowotne będące następstwem palenia papierosów są wielonarządowe. Palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych w populacji ogólnej czynników ryzyka chorób układu krążenia. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów ludzi rocznie. Palenie papierosów to nie tylko stracone zdrowie, ale i pieniądze.

Co zyskujesz rzucając palenie już dziś?

  • łatwiej będzie Ci oddychać, będziesz otrzymywać więcej tlenu
  • będziesz mieć więcej energii
  • zmniejszy się ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych i częstość kaszlu
  • poprawi się Twoje samopoczucie i poczucie wartości
  • poprawi się Twoja kondycja fizyczna i psychiczna – zwiększy się odporność na stres i przeciwności
  • potrawy będą pachniały i smakowały lepiej
  • twoja skóra i paznokcie będą w lepszym stanie, będziesz mieć mniej zmarszczek
  • twoje ubranie, włosy i mieszkanie będą pachniały ładniej
  • oszczędzisz pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inne cele

            Decydując się na rzucenie palenia, pamiętajmy, że należy robić to stopniowo. Nagłe odstawienie nikotyny rzadko przynosi długotrwałe efekty i wiąże się zazwyczaj z dokuczliwymi dolegliwościami, które mogą skutecznie osłabić naszą silną wolę. Aby się powiodło, potrzebna jest determinacja, którą zdecydowanie spotęguje perspektywa dłuższego i zdrowszego życia bez dokuczliwego kaszlu i nieprzyjemnego zapachu.    

Aktualności

Drugie wydanie biuletynu informacyjnego "Zdrowie i Rodzina"

11:08, 2016-10-27

591.1242.jpgW październiku ukazało się drugie wydanie biuletynu pn. "Zdrowie i Rodzina". Jest to biuletyn informacyjny projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, który zajmuje się szeroko pojętą edukacją oraz profilaktyką zdrowotną. W tym numerze szczególnej uwadze polecamy artykuły dotyczące czytania informacji zawartych na etykietach produktów żywnościowych oraz zapobiegania cukrzycy typu 2. Ponadto nasi specjaliści opowiadają o tym jak dbać o prawidłowe relacje rodzinne na linii teściowa i synowa, a także dlaczego kobieta powinna unikać picia alkoholu w czasie ciąży. O tym co jeszcze oferuje mieszkańcom Słupska i powiatu projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w ramach bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej dowiedzą się Państwo z najnowszego numeru biuletynu. Bezpłatne egzemplarze do nabycia są we wszystkich Przychodniach Rejonowych, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej oraz Urzędzie Miejskim w Centrum Obsługi Mieszkańców.

Ponadto dla naszych pacjentów we wszystkich Przychodniach Rejonowych SPMZOZ w Słupsku przygotowaliśmy specjalne ekspozytory na materiały edukacyjno - informacyjne dotyczące zdrowia, m.in. profilaktyki raka szyjki macicy, raka piersi, czy informacji skierowanych do osób starszych.

więcej
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Oceń nas Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych