Aktualności

II Tydzień Godnego Porodu w Słupsku

09:53, 2018-05-21

845.1941.jpgFundacja Rodzić po Ludzku po raz drugi organizuje Tydzień Godnego Porodu - ogólnopolski cykl spotkań lokalnych dla kobiet w ciąży, par oczekujących dziecka, rodziców małych dzieci. Wspólnie z położnymi, doulami, instruktorkami szkół rodzenia, promotorkami karmienia piersią oraz kobietami, którym bliska jest idea „rodzenia po ludzku” w ponad 50 miastach w całym kraju w jednym majowym tygodniu zorganizowanych zostanie kilkaset bezpłatnych wydarzeń o tematyce okołoporodowej.

Tegoroczny Tydzień odbędzie się pod hasłem „Plan porodu – poznaję moje potrzeby i prawa”. W dniach 21-27 maja lokalne aktywistki będą mówić kobietom w całej Polsce o planie porodu – czym jest i dlaczego warto go mieć. Po to, by kobiety wiedziały, że zgodnie z prawem mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami. Obok spotkań na temat planu porodu i jego korzyści, będą się odbywały warsztaty, projekcje filmów, spotkania laktacyjne, kręgi okołoporodowe, wystawy. Będą spotkania z ekspertami - położnymi, doulami, doradczyniami laktacyjnymi, fizjoterapeutami, psychologami oraz rozmowy na temat sytuacji
i jakości opieki okołoporodowej w lokalnych szpitalach.

Również Słupsk po raz drugi dołącza do Tygodnia Godnego Porodu. W dniach 22 – 25.05.2018 w Szkole Rodzenia „Jakość narodzin – jakość życia” odbędą się różne spotkania i warsztaty. Więcej informacji na stronie wydarzenia Tydzień Godnego Porodu 2018.

więcej

Aktualności

Zdrowie i rodzina odcinek 14

09:49, 2018-05-02

841.1940.jpgZapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu Zdrowie i rodzina. A w nim wiele ważnych informacji oraz rozmów z naszymi specjalistami:

- Światowy Dzień Zdrowia z SPMZOZ w Słupsku - efekty akcji,

- rozmowa z lek. neonatlog Magdaleną Kukulską o szczepieniu najmłodszych dzieci,

- spotkanie Poradni Promocji Zdrowia w Klubie Aktwyności Osób Niepełnosprawnych.

LINK Odcinek 14 Zdrowie i rodzina

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” są bezpłatne. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk.

Aktualności

Udana akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia Zdrowia

13:48, 2018-04-09

Festyn zdrowiaPonad 450 bezpłatnych badań w kierunku chorób tarczycy, USG aorty jamy brzusznej, poziomu cukru i cholesterolu we krwi, ciśnienia, pomiarów tkanki tłuszczowej i porad zdrowotnych - takie są efekty akcji zdrowotnej z okazji Światowego Dnia Zdrowia, która odbyła się w minioną sobotę w Przychodni przy ul. Tuwima 37. Osoby, które skorzystały z badań, mogły częstować się jabłkami i zdrowymi przekąsami przygotowanymi przez uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, a także otrzymały upominki od partnerów wydarzenia.

Celem akcji było zachęcenie mieszkańców Słupska i okolic do regularnych badań profilaktycznych oraz zdrowego trybu życia. Podczas festynu zdrowotnego odbywały się bezpłatne badania słuchu, porady dietetyczne, pokaz pierwszej pomocy, porady w zakresie chorób tarczycy czy nauka samobadania piersi.

Kolejka po bezpłatne kupony na badania tarczycowe oraz USG ustawiła się już o godz. 8.00. W dniu akcji przeprowadzono 100 badań laboratoryjnych oraz 70 badań przesiewowych USG. Kolejnych 30 osób zapisano na terminy jeszcze w tym samym miesiącu. W ramach tych badań u dwóch osób stwierdzono początkowe stadium tętniaka aorty jamy brzusznej, a u kilku innych wykryto inne nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego.

Organizatorem akcji, przeprowadzonej w ramach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”, był Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, przy wsparciu partnerów: ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o., Aktywna Fabryka, Zespół Szkół Agrotechnicznych, Geers - dobry słuch, Państwowa Inspekcja Sanitarna Słupsk, Teb Edukacja Słupsk, Stowarzyszenie Amazonka Słupsk, BranQ sp. z o.o., Fundacja Jak Motyl.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

08:15, 2018-03-29

832.1899.jpg

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas