Aktualności

SPMZOZ w Słupsku zrealizuje projekt cyfryzacji swoich placówek

11:47, 2017-03-24

658.1328.jpgDyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku Maria Mazur podpisała umowę z Marszałkiem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie projektu : "Wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej z funkcjonalnością przesyłu danych obrazowych w podmiotach leczniczych subregionu słupskiego wraz z niezbędną infrastrukturą".

SPMZOZ jest liderem projektu, który będzie realizowany w partnerstwie ze Szpitalem Miejskim w Miastku i Centrum Zdrowia "Salus" w Słupsku.

Ogólna wartość  projektu to 7.913.350,64 dofinansowanie wynosi 5.720.612,99 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach  Osi Priorytetowej 7 Zdrowie, Działanie 7.2 Systemy informatyczne i telemedyczne.

więcej

Aktualności

Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Damnicy w Szkole Rodzenia

08:19, 2017-03-16

KąpielW dniu 13 marca naszą Szkołę Rodzenia odwiedziły uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Dziewczęta pod okiem położnej Pani Eli uczyły się m.in. jak kąpać oraz przewijać noworodka. Pierwsze spotkanie zaowocowało współpracą z Ośrodkiem, wobec czego na kolejnych spotkaniach będziemy prezentować uczennicom różnorodną tematykę nt. rodzicielstwa.

więcej

Aktualności

Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" edukuje studentów

10:00, 2017-03-15

Kostka cukruProjekt „Zdrowie – Mama i Ja” nawiązał współpracę z akademickim Kołem „Humanus” – Koło Ludzi Pozytywnie Zakręconych, działającym przy Instytucie Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.  Celem działalności Koła jest między innymi: aktywizacja i integracja środowiska studenckiego i akademickiego, wymiana poglądów, spostrzeżeń ze studentami własnej oraz innych Uczelni. Współpraca z Kołem będzie polegać m.in. na prowadzeniu spotkań edukacyjnych z zakresu kształtowania postaw prozdrowotnych i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Dodatkowo w ramach działającego przy Poradni Planowania Rodziny Dyskusyjnego Klubu Filmowego Jacka Bławuta, realizatorzy projektu poprzez sztukę filmową będą poruszać zagadnienia z zakresu wielu problemów społecznych. W dniu 24 marca o godz. 16.00 zaprezentowany zostanie studentom film dokumentalny pt. „Kostka cukru". Po projekcji studenci zostaną zaproszeni do dyskusji nt. „Czy człowiek to brzmi dumnie?”. Spotkanie poprowadzi Krystyna Mazurkiewicz – pedagog i edukator seksualny z Poradni Planowania Rodziny.  Projekt „Zdrowie – Mama i Ja” finansowany jest przez Miasto Słupsk, a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

więcej

Aktualności

Bezpłatne badania profilaktyczne podczas Grand Prix "Biegamy razem"

10:45, 2017-03-08

Plakat Grand PrixW dniu 11 marca (sobota) odbędzie się pierwszy z biegów Grand Prix "Biegamy razem" zorganizowanych dzięki funduszom pozyskanym z Budżetu Partycypacyjnego na 2017 r.  Podczas imprezy w godz. 10.00 - 13.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych wykonywanych przez specjalistów z Poradni Promocji Zdrowia: pomiar poziomu glukozy, pomiar poziomu cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, oraz analiza składu ciała (waga, tkanka mięśniowa, tkanka tłuszczowa w %, zawartość wody w organizmie, waga kości, BMI), profilaktyka raka piersi - nauka samobadania piersi na fantomie.

W celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych wyników, prosimy o niespożywanie posiłków przynajmniej na cztery godziny przed badaniami (dot. poziomu glukozy i cholesterolu). Poradnia Promocji Zdrowia działa w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk.

Aktualności

Co słychać w projekcie "Zdrowie - Mama i Ja"?

11:22, 2017-02-28

646.1307.jpgZapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu pn. "Zdrowie i rodzina" realizowanego przez Telewizję Słupsk. Co miesiąc prezentujemy najnowsze wydarzenia i informacje dotyczące projektu "Zdrowie - Mama i Ja". W tym odcinku dowiedzą się Państwo między innymi jak prawidłowo czytać etykiety na produktach żywnościowych, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupów słodyczy, jak udzielać pierwszej pomocy dziecku i niemowlęciu oraz z jakich porad można skorzystać w Poradni Laktacyjnej. Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

Zdrowie i rodzina, odc. 3

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas