ZDROWIE najlepszym prezentem świątecznym

09:51, 2016-12-01

608.1257.jpgBon podarunkowy z pakietem badań laboratoryjnych to najlepszy prezent na Święta dla Twoich bliskich.

Wybrane przez nas badania sprawdzą funkcje podstawowych narządów jak tarczyca, nerki, wątroba,układ krążeniowy.

Kupony dedykowane są dla:

kobiet (morfologia, OB., badanie ogólne moczu, glukoza,, żelazo, TSH, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy, badanie densytometryczne)

mężczyzn  (morfologia, OB., badanie ogólne moczu, glukoza, alat, aspat, PSA,  cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy)

osób aktywnie uprawiających sport (morfologia, mocz – badanie ogólne, CRP, glukoza, lipidy (cholesterol całkowity, cholesterol HDL, LDL, trójglicerydy), kreatynina, TSH, aspat, alat, bilirubina całkowita, jonogram (sód, potas), kwas moczowy, CK-kineza keratynowa)

Zapytaj o szczegóły w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej ul. Tuwima 37, tel. 059 847 45 50 oraz każdym punkcie pobrań w przychodniach SPMZOZ w Słupsku.

Aktualności

17 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Rzucania Palenia

14:39, 2016-11-16

597.1248.jpg17 listopada 2016 r. przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia i jest on doskonałą okazją by raz na zawsze pożegnać się z nałogiem. Palenie tytoniu stanowi jeden z większych problemów społecznych w Polsce, a jego skutki dotykają nie tylko palaczy, ale także osób niepalących. Szkody zdrowotne będące następstwem palenia papierosów są wielonarządowe. Palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionych w populacji ogólnej czynników ryzyka chorób układu krążenia. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów ludzi rocznie. Palenie papierosów to nie tylko stracone zdrowie, ale i pieniądze.

Co zyskujesz rzucając palenie już dziś?

  • łatwiej będzie Ci oddychać, będziesz otrzymywać więcej tlenu
  • będziesz mieć więcej energii
  • zmniejszy się ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych i częstość kaszlu
  • poprawi się Twoje samopoczucie i poczucie wartości
  • poprawi się Twoja kondycja fizyczna i psychiczna – zwiększy się odporność na stres i przeciwności
  • potrawy będą pachniały i smakowały lepiej
  • twoja skóra i paznokcie będą w lepszym stanie, będziesz mieć mniej zmarszczek
  • twoje ubranie, włosy i mieszkanie będą pachniały ładniej
  • oszczędzisz pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inne cele

            Decydując się na rzucenie palenia, pamiętajmy, że należy robić to stopniowo. Nagłe odstawienie nikotyny rzadko przynosi długotrwałe efekty i wiąże się zazwyczaj z dokuczliwymi dolegliwościami, które mogą skutecznie osłabić naszą silną wolę. Aby się powiodło, potrzebna jest determinacja, którą zdecydowanie spotęguje perspektywa dłuższego i zdrowszego życia bez dokuczliwego kaszlu i nieprzyjemnego zapachu.    

Aktualności

Drugie wydanie biuletynu informacyjnego "Zdrowie i Rodzina"

11:08, 2016-10-27

591.1242.jpgW październiku ukazało się drugie wydanie biuletynu pn. "Zdrowie i Rodzina". Jest to biuletyn informacyjny projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, który zajmuje się szeroko pojętą edukacją oraz profilaktyką zdrowotną. W tym numerze szczególnej uwadze polecamy artykuły dotyczące czytania informacji zawartych na etykietach produktów żywnościowych oraz zapobiegania cukrzycy typu 2. Ponadto nasi specjaliści opowiadają o tym jak dbać o prawidłowe relacje rodzinne na linii teściowa i synowa, a także dlaczego kobieta powinna unikać picia alkoholu w czasie ciąży. O tym co jeszcze oferuje mieszkańcom Słupska i powiatu projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w ramach bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej dowiedzą się Państwo z najnowszego numeru biuletynu. Bezpłatne egzemplarze do nabycia są we wszystkich Przychodniach Rejonowych, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej oraz Urzędzie Miejskim w Centrum Obsługi Mieszkańców.

Ponadto dla naszych pacjentów we wszystkich Przychodniach Rejonowych SPMZOZ w Słupsku przygotowaliśmy specjalne ekspozytory na materiały edukacyjno - informacyjne dotyczące zdrowia, m.in. profilaktyki raka szyjki macicy, raka piersi, czy informacji skierowanych do osób starszych.

więcej

Aktualności

Mam wsparcie - Badam się! Październik miesiącem walki z rakiem piersi

13:50, 2016-10-10

586.1231.jpgPaździernik to miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę mieszkanek Słupska i okolic na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Postęp medycyny, umiejętności polskich lekarzy i nakłady ministra zdrowia na specjalistyczną aparaturę stosowaną w diagnostyce i leczeniu onkologicznym sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi).

Zaproszenia na badania wysyłane do kobiet listownie lub mailowo nie są zawsze skuteczne, a najlepsze efekty udaje się osiągnąć poprzez indywidualne kontakty międzyludzkie, na przykład za pośrednictwem pracodawcy. Dlatego Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku zaprasza wszystkich pracodawców do przyłączenia się do akcji profilaktycznej  pn. „Mam wsparcie – badam się!”, skierowanej do kobiet pracujących. Udział w akcji polega na przeprowadzeniu w siedzibie firmy spotkań edukacyjnych dotyczących profilaktyki raka piersi, na którym panie dowiedzą się jak ważna jest samokontrola piersi oraz regularne wykonywanie badania mammograficznego. Ponadto pracodawcy umożliwią chętnym paniom wykonanie badania mammograficznego lub USG w godzinach pracy. Bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu z NFZ lub na skierowanie lekarza ginekologa wykonywane będą w Zakładzie Rentgenodiagnostyki przy ul. Tuwima 37 po uprzednim ustaleniu godzin wizyty z pracodawcą.

Zachęcamy firmy, zakłady pracy, jednostki miejskie z terenu miasta Słupska i okolic do przyłączenia się do naszej akcji „Mam wsparcie – badam się!”. Wspólnie możemy przyczynić się do poprawy stanu zdrowia kobiet z naszego regionu. Kontakt w powyższej sprawie: Justyna Ziętara, tel. 59 84 74 509 lub 00, e-mail: j.zietara@spmzoz-slupsk.pl

więcej

Aktualności

Spotkania dla seniorów w bibliotece miejskiej

10:38, 2016-09-26

579.1212.jpg

W celu aktywizacji słupskich seniorów Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku w ramach działań projektu "Zdrowie- Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, przygotowali szereg spotkań ze specjalistami.          W harmonogramie uwzględnione zostały między innymi wykłady przygotowane przez dietetyka, psychologa oraz ginekologa i położną. Na każdym spotkaniu poruszane są kwestie ważne dla seniorów, dotyczące między innymi higieny zdrowia psychicznego, zdrowia intymnego oraz prawidłowej diety. Niektóre z omawianych tematów to „Higiena psychiczna a jakość życia na emeryturze i nie tylko”, „Troszcz się o swoje piersi niezależnie ile masz lat”, „Zasady zdrowego odżywiania osób starszych”, a także „Syndrom pustego gniazda”.

W ramach spotkań odbywają się również projekcje filmów autorstwa Jacka Bławuta, które poruszają istotne kwestie społeczne. Spotkania prowadzone są przez Krystynę Mazurkiewicz – edukatorkę seksualną z Poradni Planowania Rodziny. Seniorzy mają okazję do zapoznania się filmem pt. Jeszcze nie wieczór, przedstawiający historię o miłości, przemijaniu i aktorach - ich dziwactwach i marzeniach, by zagrać jeszcze raz, być może ostatnią wielką rolę. Po filmie uczestnicy dyskutują o problemach trzeciego wieku.

Ponadto w ramach cyklu spotkań studia dyskusyjnego Jacka Bławuta, przekazującego wartości pedagogiczne filmu, dla wszystkich zainteresowanych prezentowane będą m.in: "Kostka cukru"- wartości moralne "Człowiek to brzmi dumnie?", "Szczur w koronie" - problem alkoholizmu, "Born dead"- wymiar resocjalizacji.

Spotkania odbywają się w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku oraz Miejscu Animacji Kultury. Więcej na temat projektu można dowiedzieć się pod nr tel. 059 847 45 09 – koordynator projektu Justyna Ziętara oraz      w Miejskiej Bibliotece Publicznej mieszczącej się przy ul. Grodzkiej 3.

więcej
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Oceń nas Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych