Aktualności

Hipokrates 2019 - wyróżnienie dla SPMZOZ

09:40, 2019-08-22

Głosowanie w wielkim plebiscycie medycznym HIPOKRATES 2019 zakończyło się. Pacjenci wybierali najlepszych lekarzy rodzinnych, pediatrów, stomatologów, pielęgniarki, położne i placówki medyczne.

Jest nam bardzo miło poinformować, że wśród laureatów tegorocznej edycji plebiscytu znalazło się trzech przedstawicieli personelu SPMZOZ.

Lekarz Rodzinny Roku I miejsce zajęła Joanna Klimczewska (PR Tuwima)                                                
Pediatra Roku II miejsce zajęła Joanna Jankowska-Folusiak (PR Łokietka)
Stomatolog Roku II miejsce zdobyła Magdalena Szafrańska (PR Tuwima)

1093.3305.jpg

Wszystkim wyróżnionym, a także nominowanym
serdecznie gratulujemy

Fot. Krzysztof Piotrkowski

więcej

Aktualności

Audity ISO w SPMZOZ

08:45, 2019-08-08

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A., czyli jedna z największych firm w Polsce zajmujących się certyfikacją,  przeprowadziła coroczny audit w SPMZOZ w zakresie zgodności naszej działalności z normami ISO zarządzania jakością, środowiskiem i energią. Audit obejmował cały zakres naszej działalności, a więc podstawową opiekę zdrowotną, stomatologię, poradnie ginekologiczno-położnicze, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, Zakład Rentgenodiagnostyki , chirurgię i administrację.

"bardzo skrupulatne prowadzenie dokumentacji medycznej",
"bardzo dobra organizacja pracy ",
"zaangazowanie Kierownictwa i pracowników SPMZOZ w ciągłe doskonalenie Organizacji",
"wysoka dbałość o wizerunek wewnętrzny i zewnętrzny",
"osiągnięcie zamierzonych efektów środowiskowych",
"ciągłe doskonalenie narzedzi IT" 

- to tylko niektóre z wielu wniosków jakie zostały wskazane w raporcie po audicie w zakresie norm ISO PN-EN 9001:2015, ISO PN-EN 14001:2015 oraz ISO PN-EN 50001:2012.

Doskonalimy się, dbamy o wysoką jakość naszych usług oraz kontrolujemy efektywność naszego działania dla Państwa satysfakcji !


1087.3193.jpg

Aktualności

Udogodnienia dla Pacjentów SPMZOZ w Słupsku

14:09, 2019-07-29

UDOGODNIENIA DLA PACJENTÓW SPMZOZ W SŁUPSKU:

  • MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCIĄ KARTĄ

Dbając o wygodę naszych pacjentów honorujemy płatności kartą.

  • DARMOWE WIFI

We wszystkich naszych placówkach pacjenci mogą korzystać z darmowej sieci WiFi.

  • KLIMATYZACJA

Z myślą o poprawie jakości świadczonych usług, komforcie Waszym, jak i naszych pracowników, w Przychodni Rejonowej przy ul. Tuwima 37 rozpoczęto prace związane z montażem klimatyzacji, dzięki czemu pacjenci będą mogli czuć się komfortowo nawet podczas dużych upałów.

  • UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dbając o komfort i wygodę wszystkich pacjentów, w naszych placówkach znajdują się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – podjazdy lub windy. Dodatkowo dla pacjentów niesłyszących i niemówiących został uruchomiony system  rejestracji do lekarza  poprzez  wiadomość sms, więcej informacji.

  • ŁATWY DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ

Dzięki dogodnej lokalizacji, dojazd do naszych placówek środkami komunikacji miejskiej nie stanowi problemu.

  • DODATKOWE UDOGODNIENIA
W poczekalniach jest również do Państwa dyspozycji dystrybutor z zimną i ciepłą wodą. Dodatkowo oczekujący na wizytę lekarską mają do dyspozycji regał z książkami, które zostały dobrane w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie.

       1081.3181.jpg   1081.3180.jpg

Aktualności

Tydzień Karmienia Piersią

11:28, 2019-07-29

1080.3179.jpgO tym, że pijąc mleko, mamy szansę stać się wielcy, UNICEF wiedział już w 1990 roku. Wtedy też ustanowił Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią. Głównym założeniem całej inicjatywy jest promowanie karmienia wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia dziecka w celu zapewnienia jego prawidłowego rozwoju. Karmienie piersią ma ogromne znaczenie dla przyszłości niemowlęcia: zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, alergii i infekcji, słowem – wzmacnia odporność organizmu, nawet w dorosłym życiu.

Z tej okazji zapraszamy wszystkie mamy – przyszłe, obecnie karmiące i te które kiedyś karmiły piersią, a teraz chcą wesprzeć inne na bezplatną akcję edukacyjną, która rozpocznie się w poniedziałek 05 sierpnia w Szkole Rodzenia przy ul. Westerplatte 1. Zaplanowane są wykłady, warsztaty, pokazy.

5 sierpnia (poniedziałek) godz. 12:00 – Dobry start w karmieniu piersią -  zalety z karmienia piersią, właściwe techniki przystawiania niemowlecia do piersi, zwiększenie laktacji, kolki, zapalenia ropne piersi. Pokaz laktatorów - doradca laktacyjny - Gabriela Wólczyńska. Miejsce Szkoła Rodzenia.

6 sierpnia (wtorek) godz. 10:00 – wykład – Rozszerzanie diety niemowląt. Odżywianie w okresie laktacji – dietetyk Magdalena Tańska. Miejsce Szkoła Rodzenia.

6 sieprnia (wtorek) godz. 12:00 – pokaz - Chustonoszenie - certyfikowany doradca z chustonoszenia Karolina Malinowska. Miejsce Szkoła Rodzenia.

8 sierpnia (czwartek) godz. 09:00 - warsztaty - Konsultacje z brafitterką - jak dobrać odpowiedni biustonosz podczas karmienia piersią - Brafitterka Agnieszka Gazda, dla wszystkich mam karmiących 10 % rabatu na asortyment w sklepie Świat Bielizny - Galeria Podkowa 1 piętro.

8 sierpnia (czwartek) godz. 10:00 - warsztaty - Relaksacja - jak sobie radzić ze stresem, nauka relaksacji, bezsenność - psycholog Maja Majchrzak. Miejsce Szkoła Rodzenia.

9 sierpnia (piątek) godz. 12:00 - warsztaty - Joga- zapraszamy przyszłe mamy oraz mamy z maluszkami - Słupski Dom Jogi. Miejsce Park Kultury i Wypoczynku.

9 sierpnia (piątek) godz. 13:00 Pamiątkowa mleczna sesja mam karmiących - Na zakończenie akcji zapraszamy na pamiątkowe mleczne zdjęcie mam karmiących w Parku Kultury i Wypoczynku, które wykona Agnieszka Górzyńska Foto, która szlifuje swój warsztat w dziedzinie fotografii dziecięcej. Fascynuje się ujęciami reportażowymi, gdzie może uchwycić emocje i niezapomniane chwile z życia codziennego. Styl miejski - biała koszula, sukienka :).

Akcja organizowana przez Projekt Zdrowie - Mama i Ja finansowany przez Miasto Słupsk a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Aktualności

Kanał 6 - wiadomości z medycyny pracy

08:48, 2019-07-29

1078.3174.jpgKanał 6 o wydłużeniu terminu składania zaświadczeń lekarza medycyny pracy dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych.

"Ogromne kolejki przed gabinetami medycyny pracy spowodowane podwójnym rocznikiem, sprawiły, że wielu uczniów nie otrzymało na czas zaświadczenia lekarskiego. Bez niego uczniowie nie mogą się ubiegać o przyjęcie do szkół z praktyczną nauką zawodu. Z racji zaistniałego problemu termin badań przedłużono do 14 sierpnia.

Podwójny rocznik generuje kolejne problemy. Już nie tylko znalezienie miejsca w wybranej szkole jest wyczynem, ale okazuje się że kłopot jest również z uzyskaniem zaświadczenia lekarskiego. Uczniowie szkół średnich, w programie których znalazła się praktyczna nauka zawodu, aby móc kontynuować naukę muszą otrzymać odpowiedni dokument z medycyny pracy. Ogromne kolejki przed gabinetami lekarskimi sprawiły, że dostarczenie zaświadczenia w wymaganym terminie stało się niemożliwe."

Więcej informacji w artykule i wideo dostępnym pod adresem:
http://kanal6.pl/2019/07/19/wiecej-czasu-na-badania/

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas