Aktualności

Biuletyn Zdrowie i Rodzina 3/2019 - zapraszamy do lektury

11:45, 2019-10-15

1120.3523.jpgZapraszamy do lektury biuletynu "Zdrowie i Rodzina". W tym numerze między innymi: 

  • Internet jak pole minowe - surfowanie pod nadzorem dorosłych
  • Pomożmy dzieciom uwieżyć w siebie - nie wystarczy powiedzieć "Weź się w garść"
  • Rak piersi - pamiętajmy o profilaktyce
  • Detoks cukrowy - wyeliminuj cukier z diety

Co jeszcze oferuje mieszkańcom Słupska projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w ramach bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej? Bezpłatne egzemplarze do nabycia są we wszystkich przychodniach rejonowych SPMZOZ w Słupsku, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej oraz Urzędzie Miejskim w Centrum Obsługi Mieszkańców. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk, a realizowany przez SPMZOZ w Słupsku.

Biuletyn "Zdrowie i Rodzina" 3/2019

Aktualności

Jesteśmy "Gabinetem z Różową Wstążką"

12:50, 2019-10-07


PULA BADAŃ OBJĘTYCH PROGRAMEM ZOSTAŁA WYCZERPANA

1118.3522.jpgZ przyjemnością informujemy, że Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku zakwalifikował się do programu "Gabinety z Różową Wstążką". Jest to akcja podczas której kobiety z całej Polski, skorzystają z dofinansowanych badań USG. Pierwsze wykonane zostaną już 15 października.

Program, nie tylko przypomina, jak ważna jest profilaktyka, ale nieprzerwanie od 11 lat umożliwia kobietom wykonanie kontrolnych badań diagnostycznych. Cena badania to jedynie 20 zł. Kwota ta stanowi równowartość prezentu, zawierającego kosmetyki AVON, który otrzyma każda pacjentka po wykonanym badaniu.

Zapisy na będą trwały od 11 do 15 października. Liczba miejsc jest ograniczona (80 miejsc). Umówić można się telefonicznie pod numerem telefonu 59 847 45 20 lub osobiście. Szczegółową listę gabinetów, w których będzie można wykonać badanie, znajdziemy na stronie: www.avonkontrarakpiersi.pl od 11 października. Pula badań objętych programem jest ograniczona.

Do akcji dołączyły także Słupskie Amazonki, które podczas trwania wydarzenia będą edukowały Panie jak należy prawidłowo przeprowadzać samobadanie piersi.

AVON Gabinety z Różową Wstążką to program profilaktyki raka piersi – celem programu jest zachęcenie kobiet do regularnych, profilaktycznych badań USG piersi, które pozwalają na wczesne wykrycie zmian nowotworowych, co ma kluczowe znaczenie dla podjęcia skutecznego leczenia

Pamiętaj !!! Nie każda zmiana w piersiach oznacza nowotwór, ale każda wymaga konsultacji lekarskiej


Aktualności

Pomogą walczyć z nadwagą. Skorzystaj z pomocy specjalistów

12:42, 2019-10-07

1117.3521.jpgRusza czwarta edycja Klubu Zdrowomocnych, prowadzonego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku. Specjaliści podpowiedzą uczestnikom klubu, jak zgubić zbędne kilogramy.Wszystkie spotkania są bezpłatne.
24 października rusza kolejna edycja spotkań w ramach Klubu Zdrowomocni. Klub Zdrowomocnych to cykl spotkań i wykładów, poświęconych prowadzeniu zdrowego trybu życia. Uczestnicy projektu są pod opieką specjalistów – dietetyka Magdaleny Tańskiej oraz doradcy żywieniowego Sylwii Laskowskiej. Zmotywują oni do zmiany codziennych nawyków żywieniowych i zachęcą do aktywnego trybu życia. Klubowicze będą także mieli okazję do spotkań z osobami, którym już udało się zredukować masę ciała. Będzie to dodatkowa motywacja do działania.

Kto może przyłączyć się do Klubu Zdrowomocni? Wszyscy, którzy chcą w zdrowy sposób uzyskać prawidłową masę ciała, ale brakuje im motywacji do działania.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. – Każde spotkanie rozpoczyna się od pomiarów składu ciała za pomocą analizatora składu ciała, sprawdzamy masę ciała, ilość tkanki tłuszczowej, mięśniowej i zawartość wody w organizmie – wymienia dr Magdalena Tańska, dietetyk z Poradni Promocji Zdrowia SPMZOZ w Słupsku. – W ten sposób sprawdzamy nie tylko liczbę zredukowanych kilogramów, ale także ubytek tkanki tłuszczowej. Spotkania Klubu Zdrowomocni to przede wszystkim wymiana doświadczeń. Uczestnicy dzielą się swoimi sukcesami i trudnościami związanymi ze zmianą nawyków żywieniowych. Nawyki żywieniowe kształtowane są już w dzieciństwie i ich zmiana wymaga ogromnej determinacji. Spotkania w grupie ułatwiają zmotywowanie się do zmian, a także wytrwanie w swoich postanowieniach. Najlepiej, gdyby tryb żywienia, jaki prowadzą obecnie nasi uczestnicy stał się modelem żywienia na przyszłość. Zachęcamy naszych Klubowiczów do prowadzenia dzienniczka dietetycznego, który jest doskonałą metodą oceny żywienia. Ponadto dzielimy się swoimi przepisami dietetycznymi na przykład na dietetyczne słodycze, sałatki czy inne przekąski.

Spotkania w ramach Klubu są bezpłatne i odbywają się w Sali Rodzenia na trzecim piętrze Przychodni Rejonowej przy ulicy Westerplatte 1 w Słupsku. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 października 2019 r. o godz. 15. 30. Swój udział zgłaszać można pod numerem telefon 59 844 76 16 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Poradni Promocji Zdrowia.

Aktualności

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM PIERSI

12:46, 2019-09-30

Październik na całym świecie obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem piersi. To czas, kiedy przypominamy, jak bardzo ważne są regularne badania profilaktyczne, a także zdrowy tryb życia. Każdego roku w Polsce wykrywa się około 18 tysięcy zachorowań na raka piersi. Umiera na niego ponad pięć tysięcy kobiet rocznie, głównie z powodu wykrycia choroby w zbyt zaawansowanym stadium. Nie bójmy się konsultacji z lekarzem. Odwlekanie wizyty u niego tylko utrudni leczenie i niekorzystnie wpłynie na rokowania. Pamiętajmy, że kobiety, które wygrały z rakiem to te, które szybko zaczęły działać.

Zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały badania mammograficznego, do  Zakładu Rentgenodiagnostyki przy ulicy Tuwima 37 w Słupsku.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BADANIE w dni powszednie w godzinach 7.30 -18.00 telefon: 59 847-45-20

W przypadku rejestracji telefonicznej wymagany będzie numer PESEL. Informację o terminie, w którym wykonano ostatnie badanie mammograficzne pacjentki uzyskają w rejestracji Zakładu RTG. Prosimy o zabranie dowodu osobistego oraz zdjęć z poprzednich badań.

Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą wykonać badanie:

bezpłatnie - na podstawie skierowania lekarskiego od lekarza specjalisty, z ktorym SPMZOZ ma podpisaną umowę,

odpłatnie - posiadając zaświadczenie lekarskie o zasadności wykonania badania np. z prywatnego gabinetu lekarskiego.

 1114.3520.jpg

Aktualności

Umów wizytę u lekarza przez Internet !

11:08, 2019-09-30

SPMZOZ w Słupsku wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich pacjentów – możliwość umówienia wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej przez Internet. Zapraszamy do skorzystania z dedykowanego do tego formularza E-REJESTRACJA (klik).

Aby umówić wizytę do lekarza, który jest Państwa lekarzem pierwszego kontaktu (zgodnie z deklaracją wyboru) należy: 
1. Założyć i aktywować konto na stronie E-REJESTRACJA SPMZOZ (KLIK) .
2. Zalogować się, przejść do formularza "WOLNE TERMINY", wybrać swoją przychodnię, swojego lekarza oraz wolny termin.
3. Potwierdzenie dokonania rezerwacji zostanie wysłane na Państwa adres e-mail.

W dniu wizyty po przyjściu do przychodni potwierdzamy swoją obecność na biletomacie – przycisk na dole ekranu „Mam umówioną wizytę” – tak jak w przypadku rezerwacji dokonywanych osobiście lub telefonicznie.

Zapraszamy do korzystania z nowych rozwiązań.
Rozwijamy się i zmienamy dla poprawy dostępności naszych usług i zwiększenia Państwa satysfakcji. 

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
E-Rejestracja Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas