Aktualności

Wolni od nałogu! Akcja profilaktyczno - edukacyjna

14:48, 2016-08-30

554.1112.jpgPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku oraz Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, w ramach działań projektu „Zdrowie – Mama i Ja” finansowanego przez Miasto Słupsk, zapraszają młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny, mieszkańców miasta Słupska oraz powiatu słupskiego do udziału w akcji profilaktyczno – edukacyjnej w zakresie uzależnień od alkoholu, tytoniu, środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Akcja odbędzie się 01 września w Galerii Podkowa, w godz. 10.00-13.00. Przy stanowisku będzie można uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia bez używek, zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu u czynnych palaczy, określić BMI, zbadać poziom glukozy oraz cholesterolu we krwi. Ponadto przy użyciu alkogoli będzie można sprawdzić stan po użyciu alkoholu. Na miejscu dostępne będą materiały edukacyjne podnoszące zdrowotną świadomość społeczeństwa ww. temacie.

Aktualności

Trwają zapisy do nowego lekarz POZ, Agnieszki Nowak w przychodni przy ul. Tuwima 37

12:13, 2016-08-08

533.1108.jpgSPMZOZ w Słupsku serdecznie zaprasza do wyboru Pani Agnieszki Nowak jako swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Lekarz Agnieszka Nowak jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych. Posiada doświadczenie pracy na oddziale chorób wewnętrznych i nefrologii.
Pani doktor systematycznie się dokształca, ma bardzo dobry kontakt z pacjentami, jest osobą pogodną, życzliwą i empatyczną.

Jednocześnie zachęcamy, do dokonywania wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej poz w każdej przychodni należącej do SPMZOZ w Słupsku. Więcej informacji na stronie: WYBÓR LEKARZA POZ

Aktualności

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

09:45, 2016-08-04

532.1107.jpgW dniach od 1 do 7 sierpnia obchodzony jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Inicjatorem akcji organizowanej już po raz 25 jest międzynarodowa organizacja WABA (World Alliance Breastfeeding Action), której celem jest upowszechnienie karmienia piersią na świecie i zwrócenie uwagi na ważne aspekty i korzyści z tego wynikające – ekonomiczne, zdrowotne i obyczajowe.

Obecnie tydzień jest obchodzony w około 170 krajach zarówno przez pracowników służby zdrowia, media, a także karmiące matki. Tydzień Karmienia Piersią rozpoczyna się 1 sierpnia i upamiętnia datę podpisania Deklaracji Innocenti, którą podpisali rządowi decydenci, WHO, UNICEF oraz inne organizacje działające na rzecz ochrony, propagowania i wspierania karmienia piersią.

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem do zapewnienia niemowlętom składników odżywczych, których potrzebują. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwszych pełnych 6 miesięcy życia dziecka, które należy rozpocząć w ciągu jednej godziny po urodzeniu. Potem powinno nastąpić rozszerzenie diety o lokalne produkty, jednocześnie kontynuując karmienie piersią przez okres do 2 lat lub dłużej.

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zachęca ludzi do „wspierania matek w karmieniu piersią zawsze i wszędzie", jako że całe społeczeństwo pełni ważną rolę w tworzeniu przyjaznego dla nich otoczenia.

Hasło WHO roku 2016 - Karmienie piersią: KLUCZEM DO ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Przyjmując, że karmienie piersią jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju, będziemy cenić nasze zdrowie już od momentu narodzin, szanować siebie oraz otaczający nas świat.

Zapraszamy kobiety karmiące oraz wszystkich wspierających karmienie piersią na piknik zorganizowany w ramach obchodów Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Piknik odbędzie się w dniu 05.08.2016 r. o godz. 12.00 w Parku Kultury i Wypoczynku. Więcej informacji tutaj https://www.facebook.com/events/283041802071839

Aktualności

SPMZOZ włącza się w akcję honorowego oddawania krwi

14:53, 2016-06-28

529.1102.jpgPracownicy Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej będą uczestniczyć w akcji oddania krwi, organizowanej przez  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Wydarzenie zaplanowano na środę 29 czerwca, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, o godzinie 10.30.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i wparcia Centrum Krwiodawstwa, która w okresie letnim boryka się z dramatycznym spadkiem zapasów krwi.

Aktualności

Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2015

13:03, 2016-06-22

525.1105.jpgSamodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku otrzymał Złoty Certyfikat Wiarygodności Biznesowej 2015 nadany przez Międzynarodową Wywiadownię Gospodarczą Bisnode D&B Polska.

Certyfikat jest potwierdzeniem:

- terminowości w regulowaniu zobowiązań,

- dobrych wskaźników finansowych,

- solidnego i perspektywicznego partnera biznesowego.

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku znalazł się w prestiżowym gronie 1% firm z Polski, które mogą pochwalić się Złotym Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej. Jest on wizytówką mówiącą  o znakomitej kondycji finansowej firmy i bardzo dobrze wypracowanych zwyczajach płatniczych oraz godnym zaufania partnerem biznesowym.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Oceń nas Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych